Koncertų salėje – ilgai brandinta vokiečių muzikos programa

Pirmą kartą Klaipėdos koncertų salėje (KKS) bendrą koncertinę programą rengia Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, Vokietijoje reziduojantis žinomas lietuvių obojininkas ir dirigentas Vilmantas Kaliūnas ir klarnetininkas Karolis Kolakauskas. Ne vienerius metus brandintą programą „Vokiečių muzikos spinduliai“ uostamiesčio publika išgirs 2022 m. spalio 28 d. 18.30 val.

Dirigentas Vilmantas Kaliūnas. KKS archyvo nuotr.
Dirigentas Vilmantas Kaliūnas. KKS archyvo nuotr.

Pasak V. Kaliūno, su M. Bačkumi ne kartą planavo galimą bendradarbiavimą. Buvo išvystyta keletas idėjų, tačiau atsirasdavo kliūčių jas įgyvendinti. „Su Klaipėdos kameriniu orkestru iki šiol vienoje scenoje muzikuoti neteko. Bet jau po įvykusios pirmos repeticijos galiu pasakyti, kad sutampa mano ir Kamerinio orkestro mąstymas, visa muzikinė filosofija, frazavimas. Tad klausytojai išgirs gražų mūsų bendro darbo rezultatą“, – įspūdžiais po pirmosios repeticijos dalijosi dirigentas.

V. Kaliūnas yra pasaulinio lygio obojininkas. Šiuo metu jis labiau reiškiasi kaip dirigentas, jau yra dirigavęs Hamburgo valstybinėje operoje, Vokietijos Berlyno simfoniniam orkestrui, Šiaurės Vokietijos NDR radijo orkestrui bei kitiems orkestrams, vadovavo dideliems muzikiniams projektams Lietuvoje ir užsienyje.

Klaipėdos kamerinis orkestras. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.
Klaipėdos kamerinis orkestras. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Koncerte „Vokiečių muzikos spinduliai“ skambės trys vokiečių autorių kūriniai, du iš jų – kamerinės muzikos opusai. Tai – Carlo Marios von Weberio Kvintetas klarnetui ir styginių kvartetui bei Franzo Schuberto Styginių kvartetas d-moll „Mirtis ir mergelė“. M. Bačkaus nuomone, „abu kameriniai kūriniai atsiskleidžia naujai atliekami styginių orkestro, nors ne visada kamerinė muzika pasiduoda orkestriniam interpretavimui. Grosime vėlyvąjį Schuberto kvartetą „Mirtis ir mergelė“, kurio versiją styginių orkestrui yra sukūręs kompozitorius Gustavas Mahleris“.

Pasak dirigento V. Kaliūno, koncerte skambėsianti muzika yra lengvai suprantama kiekvienam klausytojui: romantinė, spalvinga, dramatiška. „Franzo Schuberto kūrinyje „Mirtis ir mergelė“ kalbama apie susitaikymą su mirtimi. Šis opusas yra parašytas pagal eilėraštį. Ateina mirtis, prisistato mergelei, kuri labai jos bijo. Bet mirtis mergelę nuramina. Artėjant Vėlinėms, ši programa įgaus ypatingą prasmę, kuri privers kiekvieną pamąstyti apie gyvenimą“, – apie būsimą programą kalbėjo V. Kaliūnas.

Klarnetininkas Karolis Kolakauskas. KKS archyvo nuotr.
Klarnetininkas Karolis Kolakauskas. KKS archyvo nuotr.

Solo klarneto partiją šioje programoje gros Karolis Kolakauskas, savo profesinį kelią pradėjęs Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje. Šiandien jis yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro atlikėjas, koncertuojantis su profesionaliais kolektyvais ir solistais Lietuvoje bei užsienyje.

Klaipėdos kamerinis orkestras,  dirigentas V. Kaliūnas ir klarnetininkas K. Kolakauskas koncertinę programą „Vokiečių muzikos spinduliai” klausytojams pristatys spalio 28 d., penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36).

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply