Koncertų salėje – gurmaniškos muzikos vakaras

Jauki Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė tamsų lapkričio vakarą prisipildys stilingųs prancūzų kompozitoriaus Claude’o Bollingo muzikos garsųs. Interesų platumu ir veiklos įvairiapusiškumu stebinantis smuikininkas Džeraldas Bidva ir džiazo trio – Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Donatas Bagurskas (kontrabosas), Darius Rudis (mušamieji) – atliks šio kompozitoriaus siuitą smuikui ir džiazo trio. Lapkričio 9 d., ketvirtadienį, 18.30 val. publika klausysis programoje „Romantiškas smuikas ir džiazas” itin subtiliai ir gurmaniškai perteiktos klasikinės, barokinės bei džiazo muzikos sintezės.

Bidvos_projektas

Džeraldas Bidva (dešinėje) ir džiazo trio. Organizatorių nuotr.

Nuo šešerių metų su smuiku nesiskiriantis šio projekto iniciatorius Džeraldas Bidva yra gerai žinomas Lietuvos klasikinės muzikos padangėje. Jis jau 20 metų muzikuoja pasaulinio pripažinimo sulaukusiame kameriniame orkestre „Kremerata Baltica”, kuriame 10 metų eina koncertmeisterio pareigas. Kitas jo kolektyvas – Lietuvos kamerinis orkestras, į kurį Dž. Bidva buvo pakviestas prieš 7 metus ir taip pat tapo pirmuoju smuiku. Atlikėjas nuolat dalyvauja prestižiniuose festivaliuose, daug koncertuoja kaip solistas, groja su kameriniais ansambliais. Dž. Bidvą artimai pažįsta ir Klaipėdos kamerinis orkestras bei uostamiesčio publika.

Claude’as Bollingas jau 14 metų buvo laikomas profesionaliu džiazo pianistu. Jo muzikavimo technika daug prisidėjo prie tradicinio džiazo atgaivinimo Prancūzijoje 7-ajame dešimtmetyje. C. Bollingas yra daugiau nei šimto kino filmų muzikos takelių autorius. Tačiau šio koncerto kontekste svarbiausia kita jo veiklos dalis – bendradarbiavimas su klasikinės muzikos atstovais. Baroko eleganciją ir modernų svingą jis pirmiausia suvienijo siuitoje fleitai ir džiazo trio. Šis kūrinys sulaukė labai didelės komercinės sėkmės, tad vėliau gimė daugiau panašią idėją atskleidžiančių opusų. Vienas jų – koncerte „Romantiškas smuikas ir džiazas” skambėsianti Siuita smuikui ir džiazo trio.

Tai nėra kūrinys keturiems džiazo atlikėjams – šioje siuitoje klasikinis smuikininkas įtraukiamas į džiazuojančią aplinką. C. Bollingas aštuoniose kūrinio dalyse daugiausiai pasitelkia klasikinių šokių formas, tačiau kiti atlikėjai į jas nuolat įterpia įprastų džiazo elementų. Nors smuikininkas ir negroja džiazo, bendrame muzikos skambesyje tai atrodo visai kitaip.

Pasak Dž. Bidvos, „C. Bollingo muzika žavi jausmingumu, elegancija. Joje gausu ir veržlių epizodų, kur džiaugsmingą nuotaiką ir vėl keičia nostalgiški, melancholiški romantiško smuiko garsai. Džiazo elementais pagardinta siuita pradžiugins bei pamalonins visus muzikos gurmanus”.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Leave a Reply