Klaipėdos koncertų salės vasariškos muzikos vakarai

Nuo birželio 28-osios iki liepos 26-osios Klaipėdos koncertų salės parko estradoje vyks Vasaros koncertų ciklo renginiai. Juose skambės vasariška muzika – ypatingo skonio desertas iš klasikinės, pasaulio ir džiazo muzikos kūrinių, kurį pateiks ryškiausi mūsų šalies ir užsienio meno meistrai. Atlikėjų kuriamą harmoniją papildys natūralios aplinkos „prieskoniai” – vėjas, vasaros vakarų gaiva, parko garsai. Visa tai sukurs ypatingą vakaro nuotaiką ir suteiks daug gražių įspūdžių.

Vasaros koncertų ciklo programa

KKS archyvo nuotraukos

Birželio 28 d., trečiadienis, 20 val.
„Įsimylėjęs klarnetas”
Macdara Ó Seireadáin (klarnetas, Airija)
Gintaras Januševičius (fortepijonas, Lietuva–Vokietija)
Programa: George Gershwin, Felix Mendelssohn, Frédéric Chopin, Gioacchino Rossini, Max Laurischkus, fantazijos airiškų ir angliškų šokių temomis.

„Įsimylėjęs klarnetas” – taip patys atlikėjai įvardija savo programą, kurioje instrumentų dialogas nepaliaujamai alsuoja ne tik įelektrintomis klarneto išpažintimis ir švelniais jo klausimais, bet ir aistringais fortepijono atsakymais.

Macdara Ó Seireadáin 2010 m. laimėjo Airijos masonų jaunojo metų muziko konkursą Jis yra didelis kamerinės muzikos entuziastas. Atlikėjo solo girdime pianisto Barry Douglaso, kompozitorių Dario Marianelli, Michelio Legrando įrašuose. Klarnetininkas nuolat groja tarptautiniuose Europos orkestruose, 2013–2015 m. jis buvo Austrijos Erlo festivalio orkestro Tirolyje solo klarnetininkas.

Gintaras Januševičius išgarsėjo 2004 m., tapęs jauniausiu Monrealio tarptautinio konkurso finalininku. Jis debiutavo su orkestru būdamas 15 metų amžiaus. Atlikėjas grojo su daugiau nei 30 orkestrų, solines bei kamerines programas pristatė Lietuvos ir Vokietijos miestuose, taip pat Niujorke, Vašingtone, Hamamacu, Rio de Žaneire, Berlyne, Prahoje, Šendžene, Londone, Paryžiuje, Madride, Romoje, Vienoje, Barselonoje, Stokholme, Tel Avive, Varšuvoje, Budapešte, Dubline, Ciuriche, Kišiniove. 2017 m. liepą Klaipėdoje vyks jo įkurta vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters”.

Koncerto programoje vyraus amžinoji meilės tema. Nuostabūs klarneto ir fortepijono duetai – tai aistrų bei tragiškų konfliktų kupini opusai, kuriuos atlikėjai pripildys subtilių žmogiškų jausmų tonų.

Birželio 30 d., penktadienis, 20 val.
„Akordeono pasažai”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistas Laimonas Salijus (akordeonas)
Dirigentas Robertas Šervenikas
Programa: Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, John Rutter, Richard Galliano.

Mindaugo Bačkaus vadovaujamo Klaipėdos kamerinio orkestro koncerte „Akordeono pasažai” solo partiją gros Laimonas Salijus – vienas ryškiausių akordeonistų Lietuvoje. Atlikėjas nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse kaip solistas ir įvairių ansamblių narys. Laimonas yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatas. 2015 m. pasaulio akordeonistų čempionatuose „Pasaulio taurė” ir „Pasaulio trofėjus” jis gavo antrojo akordeonisto pasaulyje titulą. Atlikėjo repertuare skamba įvairių stilių ir epochų muzika – nuo baroko epochos transkripcijų iki šiuolaikinės muzikos opusų.

Programai diriguos KKO kolektyvą puikiai pažįstantis dirigentas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Robertas Šervenikas, su kuriuo klaipėdiečiams teko daug bendradarbiauti. Tarp aktyvios ir atsakingos jo kūrybinės veiklos sričių yra dirigavimas operų ir baletų spektakliams, simfoninių ir kamerinių orkestrų koncertams tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Liepos 5 d., trečiadienis, 20 val.
„Vasaros naktys”
Dubravka Šeparović-Mušović (mecosopranas, Kroatija)
Rūta Mikelaitytė-Kašubienė (fortepijonas)
Programa: Hector Berlioz, Enrique Granados, George Gershwin, Jakov Gotovac

Koncerte klausysimės išskirtinio vokalo bei vaizduotės mecosoprano iš Kroatijos Dubravkos Šeparović-Mušović. Baigusi architektūrą Zagrebo universitete, ji pasirinko vokalo studijas Zagrebo muzikos akademijoje, kurioje vėliau sėkmingai baigė ir operos bei oratorijos magistro programą. Solistė yra pelniusi daugybę apdovanojimų už vaidmenis Zagrebo nacionaliniame teatre, Saarbrückeno valstybiniame teatre (Vokietija) ir kt. Po pirmojo operos debiuto Prahos nacionaliniame teatre ji užsitikrino ryškiausius vaidmenis Zagrebo nacionaliniame teatre. D. Šeparović-Mušović taip pat dalyvauja atliekant stambios formos kūrinius.

Solistei akompanuos Rūta Mikelaitytė-Kašubienė, daug dėmesio skirianti vokalinei kamerinei muzikai propaguoti, šiuolaikinei kūrybai. Jos koncertų maršrutai driekiasi nuo Irkutsko per Maskvą, Kaliningradą, Rygą, Taliną, Oslą, Londoną, Kopenhagą iki garsiųjų Berlyno, Miuncheno, Bonos ir Vienos koncertų salių. Pianistė dukart gastroliavo JAV.

Liepos 12 d., trečiadienis, 20 val.
„Džiazas po liepomis II”
Klaipėdos choras „Aukuras”
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Dalyvauja Saulius Šiaučiulis (klavišiniai), Laimonas Urbikas (saksofonas), Paulius Stonkus (bosinė gitara), Edmundas Federavičius (mušamieji)
Programa: Moses Hogan, Paul Desmond, Richard Rodgers, George Gershwin, Hoagy Carmichael, Duke Ellington, Kirby Shaw.

Vasarą Klaipėdoje skamba daug džiazo muzikos. Koncertų salės parko estrada taip pat yra ta vieta, kuri vakarais alsuoja liberaliu džiazo ritmu. Jau tapo įprasta vasaros viduryje čia klausytis „Džiazo po liepomis.” Šiemet vasaros koncertų ciklas taip pat pamalonins klaipėdiečius ir svečius net keliomis šio stiliaus muzikos programomis. Vieną iš jų atliks Klaipėdos choras „Aukuras”, vadovaujamas ir diriguojamas Alfonso Vildžiūno, bei puikiai visiems pažįstami klaipėdiečiai džiazo meistrai. Tai – Saulius Šiaučiulis (klavišiniai), Laimonas Urbikas (saksofonas), Paulius Stonkus (bosinė gitara), Edmundas Federavičius (mušamieji). Jų meistriškos improvizacijos pritars choro dainuojamiems kūriniams ir užlies kiemelio erdvę svaigiais skambesiais.

Liepos 14 d., penktadienis, 20 val.
„Dangus tau dovanojo aukštį”
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Danielius Praspaliauskis (saksofonas), Edmundas Federavičius (mušamieji), Mindaugas Putna (klavišiniai)
Programa: Tomaso Albinoni, Niccolò Paganini, Frank Sinatra, Philip Sparke, Kipras Mašanauskas ir kt.

Melodinga, graži ir emocinga – tokia žada būti nauja Klaipėdos brass kvinteto programa „Dangus tau dovanojo aukštį”. Pavadinimą jai davė jausminga Kipro Mašanausko daina iš miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda”, skambėsianti šioje kvinteto meno vadovo Sigito Petrulio inicijuotoje programoje. Ją bei kitus kūrinius jautriai dainuos klaipėdietė solistė Beata Ignatavičiūtė. Jos nuomone, „kuo dainininkas įvairiapusiškesnis, tuo jis yra spalvingesnis. Mano dainuojami kūriniai yra labai skirtingi tiek žanrų, tiek atlikimo prasme”.

Kitas programos solistas – senokai Klaipėdoje girdėtas Danielius Praspaliauskis. Universalus saksofonininkas ir kompozitorius, įvaldęs įvairius stilius – nuo diksilendo iki acid džiazo – taip pat atlieka šiuolaikinę akademinę muziką, lietuvių kompozitorių kūrinius. Minėtiems atlikėjams kompaniją vėl sudarys būgnininkas Edmundas Federavičius bei klavišiniais grosiantis Mindaugas Putna.

Liepos 20 d., ketvirtadienis, 20 val.
„Nepažinta Ispanija”
Senosios muzikos ansamblis „Jacaras” (Lenkija):
Piotr Zaleski (Kanarų salų gitara), Julieta Gonzalez de Springer (vokalas, Meksika–Lenkija), Mateusz Ławniczak, Łukasz Oleszek, Martin Złotnicki (gitaros), Łukasz Figiel (bosinė gitara)
Programa: Gaspar Sanz, Lucas Ruiz de Ribayas, Francisco Guerau, Juan de Arañés, José Marín.

Ispanija – tai šalis, neįsivaizduojama be flamenko. Tačiau šį kartą senosios muzikos ansamblis „Jacaras” savo programoje „Nepažinta Ispanija” atskleis kitokį jos žavesį. Kūrybinga atlikėjų komanda, suvienijusi penkis Vroclavo (Lenkija) gitaristus ir charizmatiškąją Meksikos dainininkę Julietą Gonzalez de Springer, supažindins su ispaniškojo baroko šokiais. Pasak ansamblio vadovo Piotro Zaleckio, tarantela, fandangas, folija ne tik išliko iki mūsų laikų, bet ir atliko labai svarbų vaidmenį muzikos istorijoje.

Koncerte atlikėjai gros įvairiomis gitaromis, tarp jų bus pas mus mažiau girdėta timple – tradicinė penkiastygė Kanarų salų gitara. Beje, jácaras – tai ispaniškos dainos, kurios buvo atliekamos solisto su instrumentų pritarimu teatro spektaklių pertraukų metu. Išlaikydami Viduržemio jūros regione vyravusią dvasią, atlikėjai praėjusių šimtmečių šokius prikels naujam gyvenimui. Kviečiame paklausyti!

Liepos 22 d., šeštadienis, 20 val.
„Mergina is Ipanemos”
„Minns Jazz Quintet” (JAV–Lietuva):
Simona Minns (vokalas), Dorsey Minns (trombonas), Arnoldas Gurinavičius (klavišiniai), Viktoras Labanauskas (kontrabosas), Saulius Astrauskas (mušamieji)
Programa: Richard Rodgers, Duke Ellington, Antonio Carlos Jobim, Dizzy Gillespie, George Gershwin ir kt.

Tai dar vienas vasariškas liepos vakaras su nuostabiomis džiazo klasikos melodijomis, uždegančiais Lotynų Amerikos ritmais, kuriuos sukūrė žymūs pasaulio kompozitoriai. Šiai programai įgyvendinti į „Minns Jazz Quintet” susibūrė JAV ir Lietuvos atlikėjai. Tarp jų yra lietuvaitė Simona Minns, baigusi prestižinį Berklio muzikos koledžą Bostone. Mergina prieš porą metų gavo šiuolaikinės kompozicijos ir prodiusavimo studijų diplomą. Prieš išvykdama į JAV Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ji studijavo džiazo vokalą. Studijas minėtame koledže ji pasirinko „dėl galimybės patirti džiazo kultūrą ten, kur ji gimė”. Šiuo metu Simona aktyviai koncertuoja, aranžuoja šiuolaikinę muziką, rašo kūrinius orkestrams ir ansambliams, atlieka šiuolaikines operas, performansus, prodiusuoja popdainininkų albumus. Pernai ji atidarė savo interdisciplininių menų produkcijos kompaniją.

Kvintete trombonu gros ir jos vyras amerikietis Dorsey Minns. Jis taip pat studijuoja Berklio koledže dvi – trombono ir kompozicijos filmams – specialybes. Anksčiau jis mokėsi Džuliardo muzikos mokykloje Niujorke. Simona ir Dorsey Minns jau keletą kartų buvo atvykę koncertuoti į Lietuvą. Prieš metus Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje jie vedė džiazo seminarą.

Liepos 26 d., trečiadienis, 20 val.
„Kino muzikos naktis”
Palangos miesto pučiamųjų orkestras
Meno vadovas ir dirigentas Vygantas Rekašius
Solistai: Kristina Jatautaitė (vokalas), Andrius Bartkus (tenoras)
Programa: Maurice Jarre, Henry Mancini, Charles Trenet, Andrew Lloyd Webber, John Kander, Quincy Jones, Elton John, Benny Andersson / Björn Ulvaeus, Nicola Piovani/, Ramin Djawadi, John Barry, Alan Menken.

Baigiamojo koncerto metu KKS parko erdvė aidės nuo dainų ir pučiamųjų muzikos garsų. Gerą nuotaiką vasarojančiai publikai skleis Palangos orkestro programa „Kino muzikos naktis”. Ją sudarė ir diriguos orkestro meno vadovas Vygantas Rekašius. Savo balsų skambesiu žavės solistai – klaipėdietė, vokalinės grupės „Cappella’A” narė, džiazo studijos „Junior City Jazz” vadovė Kristina Jatautaitė ir jaunosios kartos operos solistas Andrius Bartkus, dainuojantis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektakliuose. Skambės žinomų kino filmų garso takeliai.

Esant lietingam orui renginiai vyks Klaipėdos koncertų salėje.

Bilietus platina BILIETAI.LT
Ikimokyklinio amžiaus vaikai įleidžiami nemokamai.

Išsamiau apie repertuarą, taikomas nuolaidas – www.koncertusale.lt

Leave a Reply