Klaipėdos koncertų salės renginių gidas: liepos 20 – 30 d.

Vasariškas festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris” atgaivins melomanų sielas klasikinės muzikos programų gausa bei įvairove. Klausytojų širdis hipnotizuos ypatinga muzikos garsų magija, laiko patikrinti klasikos šedevrai bei muzikinės avantiūros, romantiškos melodijos. Taip pat nuskambės ir jauki bei rafinuota „Vasaros koncertų ciklo” programa bei Jūros šventė, kurioje skambės miestui dovanojama pučiamųjų instrumentų muzika.

„Ten toli, iki vidurnakčio”

Ten_toli_07_21

Įbridęs į vasarą festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris” džiugins melomanus ir liepos 21 d. 18.30 val. kviesdamas apsilankyti Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncerte. Profesionalų ir melomanų vertinamas kolektyvas yra laukiamas ne tik prestižinėse Lietuvos ir užsienio šalių koncertų salėse, bet ir populiarios muzikos ar džiazo scenose ar net smėlio karjeruose.

Daug malonių netikėtumų klausytojų ausims suteiksianti orkestro programa „Ten toli, iki vidurnakčio” pavadinta pagal iškilaus lietuvių kūrėjo Broniaus Kutavičiaus kompoziciją. Retai atlikėjų sudėčiai – 5 saksofonams ir styginiams – parašytas opusas atskleidžia autoriaus susidomėjimą Indijos muzikine kultūra.

Šį ypatinga garsine magija pasižymintį kūrinį kartu su orkestru atliks entuziastingo klasikinio saksofono atlikėjo ir pedagogo Arvydo Kazlausko vadovaujamas saksofonų kvintetas „Atomos” iš Rygos. Programą „Ten toli, iki vidurnakčio” diriguos talentingas jaunosios kartos dirigentas Karolis Variakojis. Jis yra vienas iš šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis” įkūrėjų ir vadovų.

„Trimito miestas”

„Mes norim gyventi kaip norim!
Mes norime groti kaip norim!
Mes norim – kaip norim!
Mes norim – kaip norim!”

Norite paspausti ranką visada rimtam Eismo reguliuotojui, o gal išgirsti bankininkų iš Tūbų klubo paslaptis ar prisijungti prie… miesto mušeikų – saksofonų gaujos? Tuomet Jums –valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas” įspūdžių kupina kelionė po „Trimito miestą”!

Kviesime susipažinsite su pučiamųjų orkestro instrumentais, jų žmogiškaisiais „charakteriais”, sužinosite, už ką būna atsakingas dirigentas, kiti orkestro nariai. Vyresnieji klausytojai pastebės švelniai ironišką paralelę su valstybei ir visuomenei būdingomis aktualijomis. „Trimito mieste” kiekviena orkestro instrumentų grupė metaforiškai atspindės mūsų visuomenę. Dirigentas taps eismo reguliuotoju, klarnetai bus eiliniais miestelėnais, saksofonų grupė atstovaus miesto mušeikoms, o tūbos gins turtuolių interesus. Svarbiausias kelionėje keliamas klausimas: ar gali labai skirtingi žmonės darniai sugyventi vardan bendro tikslo – muzikos ir harmonijos? Liepos 22 d. 18.30 val. – muzikinė edukacinė pasaka visai šeimai „Trimito miestas”.

„Simfoninės muzikos puota”

Simfonines_muzikos_puota

Lietuvos melomanų laukia neeilinis įvykis. Vienas mėgstamiausių pianistų, muzikos kritikų vertinamas už gebėjimą vienyti „blizgesį ir brandą” (anot „The Guardian”), garsios muzikų giminės narys – Lukas Geniušas koncertuos šiųmečiame festivalyje. Liepos 23 d. 18.30 val. kviečiame į „Simfoninės muzikos puotą”. Joje sutiksite ne tik fortepijono virtuozą, bet ir Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą, jo meno vadovą ir vyriausiąjį dirigentą Gintarą Rinkevičių.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas savo įkūrėjo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Gintaro Rinkevičiaus, neseniai paminėjo 30-ąsias veiklos metines. Milijoną veiklų suderinantis, vietoje nenustygstantis orkestro vadovas puikiai atspindi ir paties orkestro veidą: pilnas jaunatviškų idėjų, neriantis į įvairias muzikines avantiūras, neapsiribojantis klasikiniu repertuaru.

Dviejų dalių koncerte – du įspūdingi muzikos kūriniai. Sergejaus Rachmaninovo Trečiasis koncertas fortepijonui ir orkestrui – vienas didžiausių ir sudėtingiausių kompozitoriaus kūrinių. Antrojoje koncerto dalyje LVSO atliks Dmitrijaus Šostakovičiaus Ketvirtąją simfoniją. Ši simfonija tapo savotišku kompozitoriaus pasipriešinimo sovietinei valdžiai įrankiu.

„Skambanti Dangė”

Klapedos_brass_kvintetas_V_Petriko_foto

Klaipėdos brass kvintetas. Vytauto Petriko nuotr.

Nepaisant dar visiškai „neišsikvėpusios” koronaviruso pandemijos, Klaipėda nusprendė nelaužyti ilgamečių tradicijų bei liepos 24–26 dienomis vėl pakviesti visą Lietuvą į Jūros šventę. Klaipėdos koncertų salės kolektyvas taip pat įsilies į šventės sūkurį. Liepos 25 d. 16.00 val. Dangės upės atkarpą nuo Biržos iki Pilies tiltų užlies pučiamųjų instrumentų muzika. Didžiausios vasaros fiestos, Jūros šventės, metu Klaipėdos brass kvintetas, vadovaujamas Sigito Petrulio, dovanos koncertą visiems jūrinės valstybės piliečiams. Kolektyvas atliks Rimanto Giedraičio, Franz Lehar, Henry Mancini, Guy Rodenhof, Tauro Adomavičiaus ir kitų kompozitorių kūrinius. Koncertas nemokamas!

3B arba „Bach–Beethoven–Bartulis”

3B_07_25

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje randame daugiausiai žymių kompozitorių, kurių pavardės prasideda raide B. Su trijų didžiųjų kūrėjų muzika susitiksime Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Bach–Beethoven–Bartulis”. Ji skambės liepos 25 d. 18.00 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Trijų didžiųjų kūrėjų tris stambius koncertinio žanro opusus kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru, šioje programoje susijungsiančiu su Šiaulių kameriniu orkestru, atliks trys solistai: klaipėdiečių kolektyvo meno vadovas Mindaugas Bačkus (violončelė), šiauliečių orkestro lyderis Vilhelmas Čepinskis (smuikas) ir Motiejus Bazaras (fortepijonas).

Programos pradžioje išgirsime J. S. Bacho Koncertą dviem smuikams ir orkestrui d-moll, kuriame solo grieš V. Čepinskis ir M. Bačkus, violončelei pritaikęs antrojo smuiko partiją. Suskambės ir V. Bartulio Koncerto dviem smuikams ir simfoniniam orkestrui versija, kurią pats autorius padarė dviem smuikams, fortepijonui ir styginių orkestrui, o M. Bačkus smuiko partiją pritaikė violončelei. Intriguoja ir tai, kad L. van Beethoveno Trigubas koncertas smuikui, violončelei ir fortepijonui bus atliekamas ne su simfoniniu orkestru, bet išgirsime jo versiją su styginių orkestru ir timpanais, kurią sukūrė V. Čepinskis.

„Romantiškos muzikos galia”

07_26

Netikėtai vasarišku festivaliu tapusį „Klaipėdos muzikos pavasarį” uždarysime dainuodami! Tuo pasirūpins Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro programa „Romantiškos muzikos galia”. Su Modesto Pitrėno vadovaujamu ir šįkart Modesto Barkausko diriguojamu kolektyvu koncertuos operos solistai – Aistė Pilibavičiūtė (sopranas) ir Liudas Mikalauskas (bosas). Spalvingoje programoje skambės įvairių epochų autorių muzika – nuo Wolfgango Amadeuso Mozarto iki Giedriaus Kuprevičiaus. Visa tai Klaipėdos koncertų salėje pamatysite ir išgirsite liepos 26 d. 18.00 val.

Be įvairių koncertinių programų, solistę Aistę Pilibavičiūtę dažnai galime matyti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje. Ji pernai buvo įvertinta LNOBT metų solistės apdovanojimu, o jos scenos partneris šioje programoje L. Mikalauskas šį garbingą įvertinimą pelnė šiemet.

Liudą Mikalauską Klaipėdos publika pažįsta puikiai. Vienas žymiausių lietuvių bosų savo išskirtiniu balso tembru ir artistiškumu nuolat pelno klausytojų simpatijas tiek svarbiausiose šalies ir užsienio scenose, tiek nedideliuose miesteliuose. Jis jau yra tapęs net 12 tarptautinių dainininkų konkursų Grand Prix ir I vietos laureatu.

Dirigentas M. Barkauskas G. Fitelbergo dirigentų konkurse Lenkijoje laimėjo Bronzinę batutą ir piniginę premiją, o 2016 metais buvo pripažintas geriausiu jaunuoju menininku ir apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi”. M. Barkauskas ne tik rengia programas su savo vadovaujamu Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, bet ir diriguoja spektakliams LNOBT, koncertuoja su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru ir kitais kolektyvais.

Koncerto „Romantiškos muzikos galia” pradžioje pasinersime į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninės poemos „Miške” pasaulį, svajosime aplankyti Vilnių su pagrindine Balio Dvariono operos „Dalia” veikėja ir garbinsime meilę kartu su Giedriaus Kuprevičiaus operos „Karalienė Bona” personažais. Antrojoje koncerto dalyje publikai atsivers romantiški Wolfgango Amadeuso Mozarto, Charles’o Gounodo, Gaetano Donizetti ir George’o Gershwino operų puslapiai.

„Sakralinės muzikos aidai po Šv. Onos bažnyčios skliautais”

Liepos 19–26 d. vyks Akmenės – 2020 metų Lietuvos mažosios kultūros sostinės kulminaciniai renginiai „Visi keliai veda į Akmenę”. Vieną iš paskutiniųjų programų „Sakralinės muzikos aidai po Šv. Onos bažnyčios skliautais” liepos 26 d. 12.30 val. pristatys ir Klaipėdos brass kvintetas. Kolektyvas atliks P. Duko, L. Henderson, T. Adomavičiaus, F. Lehar, J. Viitasaari, G. F. Händel ir kitų kompozitorių kūrinius.

„Arbata dviem”

Arbata_dviem_07_30

Pasibaigus 45-ajam festivaliui „Klaipėdos muzikos pavasaris”, seserų Ievos ir Marijos Dūdaičių duetas D&D kvies publiką vėl pasinerti į „Vasaros renginių ciklą”. Intriguojančių įvykių kupiną programą „Arbata dviem” išgirsime liepos 30 d. 19.30 val. parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės. Joje bus prancūzų ir amerikiečių kompozitorių muzika, kuri yra itin artima atlikėjoms. Programa nustebins netikėtais siužeto vingiais, scenografiniais niuansais ir, žinoma, užkrės džiugia nuotaika.

Didžiausiose koncertų salėse laukiamas aktyviai koncertuojantis duetas – dainininkė Marija Dūdaitė ir pianistė Ieva Dūdaitė – jau yra susikrovęs solidų kūrybinį kapitalą tarptautiniuose konkursuose, prestižiniuose festivaliuose ir kitur. Kūrybingosios Ieva ir Marija kiekvieną kūrinį priverčia sužibėti visu grožiu, ar tai būtų Georges Bizet „Habanera” iš operos „Karmen”, ar Leonardo Coheno „Hallelujah”.

„Koncerte bus daug šou elementų, primadoniško rafinuotumo, džiazo siautulio, nuoširdumo, šilumos, netikėtumų, ramybės, jaukumo ir tikros seserų dvasios”, – žada žavingasis Dūdaičių duetas. Įsitikinkite tuo patys, atėję pasimėgauti jų su meile paruošta „Arbata dviem”!

Daugiau informacijos: www.koncertusale.lt

Leave a Reply