Klaipėdos koncertų salės gegužės repertuaras

Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36, Klaipėda) gegužės repertuare tradiciškai pristato talentingiausius lietuvių ir užsienio atlikėjus, edukacines programas ir, kaip visada – kokybišką, laiko patikrintą muziką.

PROGRAMA

Giuseppe Nova (fleita, Italija). KKS archyvo nuotr.

Gegužės 5 d., ketvirtadienis, 18.30 val.

KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS PAKELIUI Į ITALIJĄ

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)

Solistai: Giuseppe Nova (fleita, Italija), Nijolė Dorotėja Beniušytė (klavesinas)

Programa: Antonio Vivaldi, Roberto Molinelli, Wojciech Kilar, Arvydas Malcys, Justė Janulytė.

Klaipėdos koncertų salės gegužės repertuarą praturtins antrus metus besitęsianti partnerystė su italų fleitininku Giuseppe Nova ir lietuvių klavesinininke Nijole Dorotėja Beniušyte. Naujai besiformuojantis Klaipėdos kamerinio orkestro ir solistų tandemas megs dialogą tarp itališkojo baroko ir nūdienos kompozitorių muzikinės kalbos išraiškos formų. Dvi pagrindinės programos kolonos – venecijietiško baroko genijus Antonio Vivaldi ir nūdienos kompozitorių kūryba.

A. Vivaldi į muzikinės kultūros istoriją įėjo kaip instrumentinio koncerto žanro kūrėjas, orkestrinės muzikos pradininkas. Daugelis jo instrumentinių kūrinių turi programinius subtitrus, nes kompozitoriui svarbiausia buvo lyrinės kalbos perteikimas ir nuotaika.

Antroje koncerto dalyje skambės itališkosios publikos garbinamos Justės Janulytės „Vėjo arfa“, Alvydo Malcio „Izabelės sapnas“ bei italo Roberto Mollineli „Twin Legends“. Programą baigs lenkų avangardisto Wojciecho Kilaro „Orawa“, kurios muzikos intensyvumas byloja didžiulę kompozitoriaus aistrą Tatrų kalnams.

Scenoje susitiks net trys solistai. Apie fleitininką G. Nova entuziastingai rašė daugelio užsienio šalių spauda. „The Washington Post“ jo pasirodymą įvardino „žavingu“, italų „Il Giornale“ apibūdino kaip „nušviestas atlikimas… nepaprastas muzikinis pojūtis“, „stebuklingo virtuoziškumo pasirodymas“. Klavesinininkė N. D. Beniušytė, baigusi studijas Lietuvoje ir Čekijoje, tolimesnį profesinio tobulėjimo ir kūrybinės raiškos kelią tęsia Italijoje. Jau 14 metų ji aktyviai tiesia bendradarbiavimo tiltus tarp Lietuvos ir Italijos. Trečiasis solistas – unikalaus meninio mąstymo violončelininkas, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus. Jo vadovaujamas orkestras gegužės antroje pusėje išvyksta į koncertinį turą Italijoje, kuriame turės net 5 pasirodymus. Tad ši programa jam yra pakeliui į Italiją. Apsilankykime koncerte ir palinkėkime klaipėdiečių kolektyvui sėkmingo koncertinio turo!

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gegužės 6 d., penktadienis, 18.30 val., I a. fojė

AŠ MYLIU!

Karolina Glinskaitė (sopranas, Lietuva–Belgija), Birutė Asevičiūtė (fortepijonas), Ieva Daugirdaitė (smuikas)

Programa: Gabriel Fauré, Claude Debussy,VincenzoBellini, Ferenc Liszt, Camille Saint-Saëns, Antonín Dvořák.

Kas yra ta, kuri sušvinta tarsi aušra, graži kaip mėnulis, šviesi tartum saulė, pagarbią baimę kelianti, lyg pulkas su vėliavomis? (Ištrauka iš „Giesmių giesmės“).

Sopranas Karolina Glinskaitė, pianistė Birutė Asevičiūtė ir smuikininkė Ieva Daugirdaitė programoje „Aš myliu!“ klausytojus skatins atverti širdis meilės jausmui. Ir visai nesvarbu, kam tas meilės jausmas skirtas – žmogui, tėvynei, gamtai ar gyvenimui… Menininkės kuria savitą himną jausmui, kuris pažadina kūrybiškas galias, polėkį, fantaziją. Meilė yra tokia, kokią mes išgyvename. Ji gali būti audringa, beribė, kartais nežinanti saiko arba tyli, sėjanti ramybę ir susitelkimą. Kaip ir muzika, kurią išgirsite koncerte. Skambės subtilios prancūzų autorių melodijos, sentimentalios itališkos dainos, paįvairinamos skirtingo charakterio kūriniais smuikui ir fortepijonui. Visa tai papildys ištraukos iš didžiosios odės meilei „Giesmių giesmė“.

„Manyje gyva meilės idėja. Ji auga ir transformuojasi kartu su patirtimi. Aš, kaip menininkė, gyvenu jausmų chaose. Mano susižavėjimo objektu gali tapti ne tik realūs žmonės, jų talentai, scenos herojai, vaidmenys, kuriuos įkūniju dainuodama, bet ir pats gyvenimas. Meilė – gyvenimo variklis, muzika – jausmų kurstytoja, aistra – noras gyventi ir kurti“, – atvirai mintimis apie meilę ir kūrybą dalijasi solistė K. Glinskaitė. Baigusi vokalo specialybę Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, ji pratęsė studijas Lietuvos muzikos teatro akademijoje Vilniuje, stažavosi Italijoje, o dabar nemažai koncertuoja mūsų šalyje ir užsienyje.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gegužės 10 d., antradienis, 12 ir 18.30 val.

ŽAISMINGOS MUZIKOS GARSŲ ORKESTRAS

Koncertas šeimai

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Evelina Šimelionė (režisierė ir aktorė)

Gytis Šimelionis (aktorius)

Laima Akstinaitė (kostiumų ir scenografijos dailininkė)

Dalyvauja: Barbora Cirtautaitė, Adelė Vozgirdaitė, Teodoras Žilvinas Žilinskas, Meda Bertulytė, Martynas Jackus, Mintarė Rindzevičiūtė (Klaipėdos Vydūno gimnazijos vokalinis ansamblis) ir Solveiga Mikniūtė (vadovė Ingrida Bertulienė)

Programa: muzikinis spektaklis Richardo Rodgerso miuziklo „Muzikos garsai“ motyvais.

Miuziklas, kurio dainas mintinai moka visi šio žanro gerbėjai. Kūrinys, kuris jau beveik 60 metų nepraranda savo populiarumo. Tai tikrais įvykiais paremta istorija, jaudinanti skirtingų kartų žmones visame pasaulyje. Tai – „Muzikos garsai“, visiems puikiai žinomas ir visų mėgstamas miuziklas, kurio pagrindu pastatytas muzikinis filmas tapo vienu komerciškai sėkmingiausių kūrinių kino istorijoje.

2018 metų rudenį jis įkvėpė Klaipėdos koncertų salės projekto visai šeimai „Žaismingos muzikos garsų orkestras“ tęsinį. Muzikinis spektaklis Richardo Rodgerso miuziklo „Muzikos garsai“ motyvais sulaukė gausių publikos aplodismentų tiek pačioje Koncertų salėje, tiek Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Įvairių kartų klausytojus suartinantis projektas praėjusį vasarį vėl sugrįžo į Koncertų salės sceną ir prisistatė atsinaujinusios sudėties. Smagią muzikinę-teatrinę improvizaciją minėto miuziklo temomis vėl kuria profesionalūs dainuojantys aktoriai Evelina Šimelionė (ji taip pat yra šio spektaklio režisierė), Gytis Šimelionis ir dainuojantys vaikai, kurių dauguma mokosi Klaipėdos Vydūno gimnazijoje. Jiems akompanuoja Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus. Kostiumais ir scenografija rūpinasi Laima Akstinaitė.

Kartais užmirštame būti geri, ypač tiems, kurie yra šalia. Pamirštame, kad reikia šypsotis, branginti vienas kitą ir dažniau būti kartu. O muzika gali dar labiau mus suartinti. Klausykimės muzikos, dainuokime, suaugusieji, kartu su vaikais ir šypsokimės!

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gegužės 11 d., trečiadienis, 18.30 val. I a. fojė

IŠ KLASICIZMO – Į XX AMŽIŲ

Lukas Gedvilas (fortepijonas)

Programa: Joseph Haydn, Edvard Grieg, Aleksandr Skriabin.

Klaipėdos koncertų salė savo repertuare dažnai pristato talentingiausius jaunus lietuvių atlikėjus.  Šįkart kviečiame susipažinti su „Premio Scarlatti“ konkurso laureatu pianistu Luku Gedvilu. Jo kūrybinėje biografijoje įrašytos pergalės tarptautiniuose konkursuose Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje, koncertai mūsų šalyje ir užsienyje, dalyvavimas projektuose, sujungiančiuose skirtingas meno sritis, muzikavimas įvairios sudėties kameriniuose ansambliuose.

Lietuvos bei Estijos muzikos ir teatro akademijas baigęs ir toliau tobulėti nesustojantis pianistas savo pirmojo rečitalio Klaipėdoje programai „Iš klasicizmo – į XX amžių“ pasirinko Josepho Haydno, Edvardo Griego bei Aleksandro Skriabino kūrinius. Pasak L. Gedvilo, „ši programa sujungia skirtingus laikotarpius ir yra lyg kelionė per juos. Iškilūs kompozitoriai savo kūriniuose pasakoja apie savo asmeninius ar kiekvienam savaip išgyventus gyvenimo momentus“. 

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

 Gegužės 18 d., trečiadienis, 12 ir 18.30 val.

SKAMBĖK SU KVINTETU II

Koncertas šeimai

Klaipėdos brass kvintetas:

Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Solistai: Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos, E. Balsio menų gimnazijos, J. Kačinsko muzikos mokyklos, J. Karoso muzikos mokyklos, Kretingos muzikos mokyklos mokiniai

Koncerto vedėja – Jonė Girdzijauskaitė

Programa: Antonio Vivaldi, Wolfgang Amadeus Mozart, Claude Bolling, Ástor Piazzolla, Jurij Čugunov, Bobby Darin, Elena Laumenskienė, Andrius Kulikauskas.

Klaipėdos koncertų salė daug dėmesio skiria edukaciniams projektams, koncertams šeimai ir jaunimui. Visi šie projektai labai įdomūs ir skirtingi. Nemažai jų rengia Klaipėdos brass kvintetas, 2018 metų rudenį pradėjęs renginių ciklą ,,Skambėk su kvintetu“. Jame kartu su kvintetu pasirodo gabiausi Klaipėdos ir Vakarų Lietuvos regiono moksleiviai, grojantys pačiais įvairiausiais instrumentais. Kolektyvo meno vadovas Sigitas Petrulis subūrė gausių šiam sumanymui pritariančių pedagogų ir moksleivių būrį.

Pasak S. Petrulio, ,,antroji ,,Skambėk su kvintetu“ programa bus dar labiau išskirtinė. Varinių pučiamųjų kvintetas turi savo specifiką, braižą, skambesį ir galimybes. Ruošiant šią programą neužteko išrinkti talentingą vaiką, reikėjo galvoti apie kūrinio natas, aranžuotę, skambesį, stilių ir bendrą rezultatą. Manau, kad mums pavyko. Koncerte skambės reti instrumentų deriniai: brass kvintetas ir fortepijonas, brass kvintetas ir smuikas, netgi brass kvintetas ir kanklės bei kitos netipiškos sudėtys“.

Beje, visi Klaipėdos brass kvintete grojantys atlikėjai yra Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventai.

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gegužės 19 d., ketvirtadienis, 18.30 val.

MUZIKOS VIRTUOZAI IR ŠEDEVRAI

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

Solistas Alexander Paley (fortepijonas, JAV)

Programa: Edvard Grieg, Gustav Mahler.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, vėl koncertuos kartu su publikos numylėtiniu pianistu Alexanderiu Paley. Savo talentu ir charizma abejingų nepaliekantis fortepijono virtuozas šiuo metu daug laiko praleidžia Vilniuje, tad Lietuvoje dar dažniau galima paklausyti jo pasirodymų. Nepaisant to, kiek daug jo klausytumeisi, negali atsistebėti A. Paley’aus genijaus meistryste, nes jis kiekvieną kartą vėl gali nustebinti iš naujo.

Koncertuojantis viso pasaulio koncertų salėse, kur kasmet surengia apie 80 koncertų, pianistas yra geidžiamas solistas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro programose. „Dievinu maestro Gintarą Rinkevičių. Per savo karjerą esu grojęs su gausybe įvairių dirigentų ir orkestrų, tačiau turiu pripažinti, kad taip gerai, kaip groti diriguojant maestro, nebuvo niekur“, – sako A. Paley.

Koncerte A. Paley kartu su LVSO atliks norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego koncertą fortepijonui a-moll – vieną populiariausių kompozitoriaus darbų ir kartu vieną žymiausių fortepijoninių kūrinių pasaulyje, kurį E. Griegas parašė būdamas vos 24-erių.

Antrojoje koncerto dalyje orkestras, diriguojamas maestro G. Rinkevičiaus, gros austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio Devintąją simfoniją. Nors simfonijoje visur minimas „atsisveikinimo“ motyvas, visos kitos nuotaikos ir būsenos veda toli nuo šio jausmo. Kaip rašo H. L. de la Grange, kūrinyje skamba intensyvi gyvenimo meilė ir karštligiška aistra, prasiveržianti nesuskaičiuojamais pasažais.

Bilietai – 18, 24 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gegužės 25 d., trečiadienis, 18.30 val., I a. fojė

MINTIS KAIP RŪKAS ŠVIESIAI KRINTA

Ansamblis „Regnum Musicale“:

Vita Marija Daunytė (fleita), Kotryna Ugnė Daunytė (smuikas), Joana Daunytė (arfa),

Elena Daunytė (violončelė)

Programa: Tarquinio Merula, Ferenc Farkas, Felix Medelssohn, Jacques Ibert, Ástor Piazzolla, Claude Bolling, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Vidmantas Bartulis, Faustas Latėnas, Loreta Narvilaitė, Kristina Vasiliauskaitė, Giedrė Pauliukevičiūtė.

Beribė, kupina šviesios minties bei gydančios, pakylėjančios, užburiančios, kerinčios muzikos puokštė išsiskleis keturių seserų Joanos, Elenos, Kotrynos Ugnės ir Vitos Marijos Daunyčių muzikos puotoje. Susibūrusios į ansamblį „Regnum Musicale“ („Muzikos karalystė“) tarptautinių konkursų laureatės ir net  Grand Prix laimėtojos koncertuoja jau 22 metus. Savo nuoširdžiu muzikavimu ansamblis sužavėjo publiką Jungtinėse Amerikos Valstijose, Šveicarijoje, Honkonge, Ispanijoje ir, žinoma, įvairiose Lietuvos scenose, tarp jų ir Klaipėdos koncertų salėje.  

Unikalusis keturių seserų ansamblis iš kitų kolektyvų išskiria dar ir tuo, kad jo sudėtyje yra dangiškasis instrumentas – arfa. „Regnum Musicale“ rengia ir edukacines programas, siekdamas  priartinti įvairaus amžiaus klausytojus prie meno ir puoselėti meilę muzikai.

Programoje „Mintis kaip rūkas šviesiai krinta“ klasikinės užsienio autorių kūrybos perlai persipins su lietuvių kompozitorių opusais, sukurdami nenutrūkstamą muzikinės minties pynę. Ji sklęs lengvai viršum kiekvieno mūsų, pasiruošusio leisti sau pasivaikščioti ryto rasoje, rūko paslaptyje, saulės šviesoje – kad muzikinė mintis kaip rūkas šviesiai į kiekvieno širdį kristų ir į gėrio perlą virstų. 

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gegužės 27 d., penktadienis, 17 val., Klaipėdos geležinkelio stotis (Priestočio g. 5A)

SKIRTINGI TRAUKINIAI

Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas:

Konrad Levicki (I smuikas), Tomas Cinelis (II smuikas), Ivan Bertash (altas), Kornelija Kupšytė (violončelė)

Programa: Steve Reich.

Klaipėdos koncertų salės organizuojami renginiai keliauja po miestą ir po ilgokos pertraukos sugrįžta į Klaipėdos geležinkelio stotį. Į erdvę, kurioje kasdien graudžias atsisveikinimo ašaras keičia džiugios susitikimo šypsenos. Čia vyks ypatingas koncertas, kuriame grieš Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas: Konrad Levicki (I smuikas), Tomas Cinelis (II smuikas), Ivan Bertash (altas), Kornelija Kupšytė (violončelė).

Entuziastingi jaunosios kartos atlikėjai pasiryžo sudėtingam profesiniam iššūkiui – atlikti vieną įspūdingiausių amerikiečių minimalisto Steve’o Reicho kompozicijų „Skirtingi traukiniai“ / „Different Trains“. Ją pasaulyje išgarsino žymusis amerikiečių styginių kvartetas „Kronos“, beje, kelis kartus viešėjęs ir Lietuvoje.

„Skirtingi traukiniai“ yra pelnęs „Grammy“ apdovanojimą kaip geriausias šiuolaikinis kūrinys. Šiame S. Reicho vaikystės įspūdžių inspiruotame opuse styginių kvartetui ir išankstiniam įrašui skamba XX a. IV–V dešimtmečių Amerikos ir Europos traukinių garsų įrašai, prisiminimai apie keliones traukiniais, išgyvenimą bei holokaustą. Kūrinyje ryškai jaučiami išskirtiniai S. Reicho kompozicinės technikos bruožai: kalbos frazių inspiruotos melodinės ir ritminės struktūros bei nuolat pulsuojantis judėjimas.

Koncertas „Skirtingi traukiniai“, pro šalį pralekiant tikram garvežiui, turėtų įsiminti ilgam. Kviečiame!

Nemokamai

Bilietus platina BILIETAI.LT 

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply