Klaipėdos koncertų salėje – trimito muzikos fiesta

Sausio 20 dieną, penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje suskambės skardžiabalsė „Trimito fiesta”. Ji suteiks puikią progą klaipėdiečiams paklausyti nuostabios trimito muzikos ir pagerbs žymų trimito mokytoją ekspertą Virgilijų Nemaniūną jo 75-ojo gimtadienio proga. Scenoje matysime ir girdėsime daugiau nei 20 trimitininkų. Sidabrinis jų skambesys skleis stiprų energijos srautą, giedos šlovę muzikai ir žmogui.

trimitofiesta

KKS archyvo nuotr.

„Esu šiaulietis, – pasakoja V. Nemaniūnas. – Mokiausi J. Janonio vidurinėje mokykloje (dabartinėje J. Janonio gimnazijoje), kuri turėjo pučiamųjų orkestrą. Jame ir pradėjau groti trimitu. Po to įstojau į Šiaulių muzikos technikumą (dabartinė S. Sondeckio menų gimnazija). Ją baigęs išvykau į Vilnių studijuoti Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabartinė Lietuvos muzikos ir teatro akademija). Po studijų atvykau į Klaipėdą ir pradėjau dėstyti S. Šimkaus aukštesniojoje muzikos mokykloje (dabartinėje S. Šimkaus konservatorijoje).”

Nuo to laiko praėjo beveik 50 metų, kuriuos V. Nemaniūnas atidavė pedagoginiam darbui Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, E. Balsio menų gimnazijoje, Klaipėdos universiteto Menų fakultete ir kitose muzikinio ugdymo įstaigose. Šiandien suskaičiuojame per 70 jo buvusių auklėtinių. Tarp jų yra nemažai pripažintų atlikėjų, o dar daugiau jų dirba įvairiuose šalies ir užsienio orkestruose.

Pasak vieno iš jų – Sigito Petrulio, „V. Nemaniūnas buvo ir tebėra mums pavyzdys, mokytojas, tėvas, draugas. Grojimo trimitu pamatai yra formuojami 14–18 metų jaunuoliams. Mes tuo metu šalia turėjome V. Nemaniūną, kuris ne tik mokė, ugdė, bet ir auklėjo, rengė gyvenimui. Tik labai nedaug trimitininkų Lietuvoje nėra susiję su Klaipėda ar V. Nemaniūno pedagogine mokykla. Dabar jaunuosius trimito atlikėjus ruošia ir jo mokiniai, ir net jo mokinių mokiniai”.

Koncerte „Trimito fiesta” solo partijas atliks gausus V. Nemaniūno išugdytų trimitininkų būrys. Tarp jų bus Vytautas Grubliauskas, Algirdas Januševičius, Laurynas Lapė, Vytautas Milieška, Linas Rupšlaukis, Adomas Kontautas, Leonardas Bėkša, Saulius Petreikis, Sigitas Petrulis, Dominykas Vyšniauskas (trimitai), o taip pat ir Petras Vyšniauskas (saksofonas), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos trimito specialybės studentai. Jiems pritars Klaipėdos kamerinis orkestras ir Lietuvos kariuomenės orkestras, diriguos Dainius Pavilionis bei Vygantas Rekašius. Beje, net koncerto vedėjas – aktorius Vaidotas Martinaitis – yra buvęs V. Nemaniūno mokinys.

Šventinė „Trimito fiesta” publikai pateiks pačių įvairiausių stilių paletę – nuo puošnių barokinių Antonio Vivaldi, Georgo Philippo Telemanno kūrinių iki žaižaruojančių šiuolaikinės populiariosios ir filmų muzikos pavyzdžių. Tai išties bus įspūdingas renginys, tiek atlikėjams, tiek klausytojams dovanosiantis daug šviesių ir džiugių akimirkų.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

2 komentarai

  1. A.Mikalauskas

    liuks vyrai sugrojo .Slove geriausiam destytojui V.Nemaniunui.

  2. Vaclovas

    Pagarba, šitam Žmogui ir Ačiū!!!, tariu

Leave a Reply