Klaipėdos koncertų salėje – Šv. Kristoforo orkestro ir choro „Jauna muzika“ programa

Besitęsiantis festivalis „Salve Musica“ kviečia uostamiesčio klausytojus į Šv. Kristoforo  kamerinio orkestro ir choro „Jauna muzika“ koncertinę programą „Rojaus paukščiai“. Koncerte solo partijas dainuos iš Klaipėdos kilę solistai – Lina Dambrauskaitė (sopranas) ir Tadas Girininkas (bosas), diriguos Modestas Barkauskas. Koncertas vyks gruodžio 16 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje (KKS).

Modestas Barkauskas ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Organizatorių archyvo nuotr.
Modestas Barkauskas ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Organizatorių archyvo nuotr.

Skambės orkestrui ir chorui aranžuoti kūriniai

Koncerto pirmoje dalyje skambės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro atliekami Heinricho Biberio, Osvaldo Golijovo ir Algirdo Martinaičio kūriniai. Pagal pastarojo kūrėjo opusą „Rojaus paukščiai“ pavadinta visa koncertinė programa. Tai A. Martinaičio ankstyvojo kūrybos laikotarpio kūrinys iš vadinamojo „Gyvosios gamtos ciklo“, pasižymintis ne tik neoromantišku jausmingumu, bet ir pasikartojančiais motyvais. Jis buvo sukurtas elektrinei violončelei ir fonogramai beveik prieš 4 dešimtmečius. 2016 metais „Rojaus paukščiai“ buvo aranžuoti styginių orkestro sudėčiai, kurią klausytojai išgirs koncerte.

Antroje koncerto dalyje Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, choras „Jauna muzika“ ir solistai L. Dambrauskaitė bei T. Girininkas atliks kompozitoriaus ir choro dirigento Donato Zakaro „Magnificat“. Kūrinio anotacijoje autorius užsimena, kad „Magnificat“ rašė XX Lietuvos aukštųjų mokyklų chorų festivaliui, kuris 2018 metais vyko Klaipėdoje. „Kūrinį inicijavo ir užsakė Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“. Vienas gražiausių kūrinių man yra J. S. Bacho „Magnificat“. Galima sakyti, kad savo kūrinį rašiau įkvėptas Didžiojo Meistro. Džiaugiuosi, kad mano „Magnificat“ jau ne kartą buvo atliktas ir prigijo tiek mėgėjų, tiek profesionalių kolektyvų repertuare“, – teigė D. Zakaras.

Iš Klaipėdos kilę pripažinti menininkai

D. Zakaras užaugo Klaipėdoje, mokėsi E. Balsio menų gimnazijoje chorinio dirigavimo specialybės, dainavo berniukų chore „Gintarėlis“ ir Klaipėdos chore „Aukuras“. Vėliau baigė chorinio dirigavimo ir kompozicijos magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

D. Zakaro kūrinį atliksiantis solistas T. Girininkas taip pat mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje. Dabar jis yra vienas tituluočiausių Lietuvos bosų, laukiamas solistas įvairiuose Europos operos teatruose ir koncertų salėse. 2021-aisiais jis buvo tituluotas geriausiu metų operos solistu ir apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

L. Dambrauskaitė gimė ir vaikystę praleido Klaipėdoje. Vokalo studijas ji pradėjo Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau tobulinosi Londono Karališkojoje muzikos akademijoje. Pastaruoju metu ji dažnai dainuoja operos spektakliuose ir koncertuose Lietuvoje, Šveicarijoje, Austrijoje. 2022 metais jos talentas buvo įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Pasirodys vilniečių meniniai kolektyvai

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras įkurtas 1994 metais pripažinto altininko, dirigento, muzikologo Donato Katkaus iniciatyva. 2018 metais kolektyvo meno vadovu ir dirigentu tapo Modestas Barkauskas. Orkestras koncertuoja Lietuvos bei Europos koncertų salėse.

Choras „Jauna muzika“ (meno vadovas Vaclovas Augustinas) atlieka ypatinga skambesio kokybe ir profesionalumu išsiskiriančias šiuolaikinės muzikos programas. „Jaunos muzikos“ interpretuojama Davido Lango, Arvo Pärto ir pripažinto kompozitoriaus bei dirigento Vaclovo Augustino muzika palieka ilgam įsimenančius įspūdžius.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir choro „Jauna muzika” koncertinėje programoje klausytojai laukiami 2022 m. gruodžio 16 d. 18.30 val. KKS.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply