Klaipėdos koncertų salėje skambės koncertas solidarumui su Ukrainos moterimis

Klaipėdos koncertų salėje 2022 m. kovo 8 d. 18.30 val. skambės koncertas „Meilės dainos ir duetai”, dedikuotas Ukrainos moterimis, kurios savo šalyje šiuo metu išgyvena Rusijos karinius išpuolius. Programą kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru rengia dirigentas Vytautas Lukočius, operos solistai Monika Pleškytė, Tomas Pavilionis ir smuikininkė iš Ukrainos Myroslava Kotorovych.

Tomas Pavilionis, Myroslava Kotorovych ir Monika Pleškytė. KKS archyvo ir Jolantos Losevos nuotr.
Tomas Pavilionis, Myroslava Kotorovych ir Monika Pleškytė. KKS archyvo ir Jolantos Losevos nuotr.

Solo partiją koncerte atliksianti ukrainiečių smuikininkė M. Kotorovych yra viena talentingiausių jaunųjų muzikių ir klasikinės smuiko mokyklos atstovių. Aktyvus meninis gyvenimas leidžia atlikėjai praplėsti pasaulėžiūrą ir praturtinti jos pačios muzikos suvokimą. Šių savybių derinys su išskirtine vaizduote ir prigimtiniais gabumais klausytojams palieka nepamirštamą įspūdį. M. Kotorovych groja kaip solistė su daugeliu Ukrainos orkestrų, taip pat rengia solinius koncertus užsienyje. Nuo 1993 m. ji yra Nacionalinio solistų ansamblio „Kyivska Kamerata“ solistė. Koncerte „Meilės dainos ir duetai” M. Kotorovych atliks ukrainiečių kompozitoriaus Myroslavo Skoryko kūrinį „Melody”.

Scenoje taip pat pasirodys M. Pleškytė – jaunosios kartos perspektyvi solistė. Atlikėja yra tarptautinių konkursų laureatė, apdovanota „Operos vilties“ nominacijoje už Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre kuriamus vaidmenis. M. Pleškytę taip pat galima matyti Kauno ir Klaipėdos valstybinių muzikinių teatrų scenose, aktyviai koncertuojančią Lietuvoje ir užsienyje.

Tenoras T. Pavilionis muzikinę karjerą vysto Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, bendradarbiauja su didžiausiais Lietuvos orkestrais ir muzikiniais teatrais, JAV bei Pietų Korėjos koncertinėmis įstaigomis. T. Pavilionis yra pelnęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro „Operos vilties“ apdovanojimą, „Auksinių scenos kryžių“ ir „Padėkos kaukės“ nominacijas.

Su solistais scenoje muzikuos Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas M. Bačkus), kuriam diriguos Vytautas Lukočius.

Koncertinėje programoje taip pat skambės ukrainiečių kompozitorių I. Shcherbakovo ir V. Vasylyovycho Silvestrovo opusai kameriniam orkestrui, G. Verdi, G. Puccini, G. Donizetti, F. Lehár, J. Strauss ir kitų kompozitorių operų ir operečių arijos bei duetai.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply