Klaipėdos koncertų salėje – programa „Jei mano dainos turėtų sparnus…”

Sausio 24-osios, antradienio, vakarą,18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje skambės itin retos sudėties ansamblio – soprano, kontraboso ir fortepijono – programa. Turbūt tai pirmasis tokios sudėties ansamblis, kurį galime išgirsti Lietuvoje. Jo atsiradimą inicijavo dainininkė Asta Krikščiūnaitė, Lietuvos nacionalinės premijos laureatė, jau daug metų koncertuojanti su pianiste Audrone Kisieliūte. Puikios atlikėjos šį kartą į kompaniją pasikvietė kontrabosininką Donatą Bagurską.

Kriksciunaite_ Kisieliute_Bagurskas

Iš dešinės: Asta Krikščiūnaitė, Audronė Kisieliūtė ir Donatas Bagurskas. KKS archyvo nuotr.

Išpuoselėto A. Krikščiūnaitės balso atspalvių galimybės – nuo švelnios lyrikos iki gilaus dramatizmo – suteikia galimybę atlikti įvairių žanrų muziką: operas, oratorijas, stambias formas su simfoniniais orkestrais, kamerinę muziką, šiuolaikinių kompozitorių opusus. Ji yra sukūrusi vaidmenų Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Suomijos ir kt. operos teatruose. Solistė dainavo soprano partijas stambiuose oratoriniuose J. S. Bacho, G. F. Händelio, F. Liszto, W. A. Mozarto, G. Verdi, J. Brahmso, A. Brucknerio, A. Dvořáko, L. van Beethoveno, L. Janáčeko, K. Pendereckio, H. Berliozo, O. Narbutaitės kūriniuose.

A. Krikščiūnaitė daug koncertuoja su įvairiais simfoniniais ir kameriniais orkestrais Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Izraelyje, Norvegijoje, Danijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Latvijoje, Švedijoje ir kitur.

Solistės repertuare itin gausu kamerinių kūrinių. Kartu su kūrybinio kelio bendraminte A. Kisieliūte ji yra parengusi prancūzų, vokiečių, austrų, Skandinavijos šalių bei lietuvių kompozitorių dainų programas. Atlikėjos neapsiriboja vien balso ir fortepijono duetu. Jos muzikavo drauge su Čiurlionio, Vilniaus, Kauno styginių kvartetais, fleitininku V. Gelgotu, klarnetininku A. Taločka, kitais instrumentalistais bei vokalistais.

Solistės atliekamų kūrinių interpretacijos patraukia tiek melomanų, tiek profesionalų ir jaunosios kartos dėmesį. Šiuo metu ji yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros vedėja, kviečiama vesti meistriškumo pamokų Lietuvoje, Vokietijoje, Latvijoje, dalyvauja įvairių konkursų vertinimo komisijų darbe.

Programa „Jei mano dainos turėtų sparnus…” pavadinta pagal vieną jos kūrinių. Ji sudėta iš originalių ir pritaikytų šiai ansamblio sudėčiai kompozicijų. Klausytojų dėmesio laukia netikėtas balso ir styginių instrumentų karaliaus – kontraboso duetas. Talentingo atlikėjo D. Bagursko rankose šis didžiulis instrumentas skamba subtiliai ir švelniai. Jo melodijos tarsi susilieja į vieną darnų skambesį su nuostabiu A. Krikščiūnaitės sopranu.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply