Klaipėdos koncertų salėje – muzikinis tiltas tarp Lietuvos ir Vokietijos

Žiemišką 2019 m. vasario 8 dienos, penktadienio, vakarą, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje bus nutiestas „Muzikinis tiltas: Lietuva–Vokietija”. Ši Klaipėdos kamerinio orkestro ir pianistės Guodos Gedvilaitės programa po savaitės bus pristatyta gastrolėse Vokietijoje.

Guoda_Gedvilaite

Guoda Gedvilaitė. KKS archyvo nuotr.

Tiek uostamiesčio, tiek visos šalies melomanams puikiai pažįstamas Klaipėdos kamerinis orkestras yra vienas jauniausių ir dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. 1992 metais susikūręs kolektyvas kartu su repertuaru kasmet plečia ir gastrolių geografiją: ne sykį aplankyta Vokietija, Lenkija, Ukraina, Latvija, Estija, Suomija, Italija, Šveicarija ir kt. šalys, pasirodyta daugelyje Lietuvos festivalių ir koncertų salių.

KKO nuolat bendradarbiauja su įkvepiančiais atlikėjais iš viso pasaulio. Su pianiste Guoda Gedvilaite jį sieja ilgametė kūrybinė partnerystė. Orkestro meistriškumas, kūrybinė energija ir polėkis stebina publiką netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis. Šios savybės artimos ir G. Gedvilaitei, ryškiomis ir originaliomis idėjomis išsiskiriančiai pianistei, kuri mielai eksperimentuoja ir meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms. Tarp Lietuvos ir Vokietijos gyvenanti atlikėja pasirodo žymiausiuose tarptautiniuose renginiuose. Jos programos visuomet originalios, pilnos fantazijos ir laisvės jas interpretuojant.

Lietuva ir Vokietija jau kelis šimtmečius yra susijusios artimais kultūriniais ryšiais. G. Gedvilaitės ir KKO programoje bus pristatoma lietuvių ir vokiečių kompozitorių muzika, atstovaujanti skirtingiems laikotarpiams ir stilistinėms kryptims. Įdomu tai, kad net trijų kūrinių autorės yra moterys.

Pirmoji iš jų – pianistė ir kompozitorė Clara Schumann (2019 m. minimas jos 200-ųjų gimimo metinių jubiliejus), talentinga savo vyro, garsaus kompozitoriaus romantiko Roberto Schumano ir kitų to meto menininkų įkvėpėja. Programoje išgirsime jos Koncertą fortepijonui ir orkestrui, kurio solo partiją skambins „Claros Schumann salono” ciklo sumanytoja G. Gedvilaitė.

Mindaugas_Backus_photo_D_Matvejev

KKO meno vadovas Mindaugas Bačkus. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Kompozitorė Raminta Šerkšnytė, nepaisant jauno amžiaus, jau įvertinta Lietuvos nacionaline premija. Koncerte bus atliekamas jos kūrinys „De Profundis” styginių orkestrui, plačiai keliaujantis po pasaulį ir pasižymintis stipria emocine įtaiga.

Nijolė Sinkevičiūtė – vaizdingos muzikos autorė, specialiai klaipėdiečių orkestrui ir jo meno vadovui violončelininkui Mindaugui Bačkui sukūrusi „Kryžkelės apeigas” violončelei ir styginiams.

Vakaro programą pradės KKO griežiama Felixo Mendelssohno Simfonija styginiams Nr. 10. Šį kūrinį kompozitorius parašė būdamas vos keturiolikos metų; opusą sudaro vienintelė dalis.

Programą baigs G. Gedvilaitės ir KKO meistriškai interpretuojamas Roberto Schumanno Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll. Beje, vienintelį įžymiojo vokiečių autoriaus fortepijoninį koncertą parašyti paskatino jo žmona C. Schumann, pati skambinusi jo premjerą.

Pažymėtinas tas faktas, kad minėta programa bus atliekama be dirigento. Nuolatinio dirigento neturinčio klaipėdiečių orkestro išskirtinumas – stiprus ansambliškumo pojūtis. KKO nariai nuolat tobulina kamerinio muzikavimo įgūdžius ir plečia stilistinę atliekamos muzikos įvairovę. Savitas kolektyvo skambesys, meniškumas ir meistriškumas pavertė jį patraukliu kūrybiniu partneriu pripažintai pianistei G. Gedvilaitei parengti šią intriguojančią koncertinę programą ir vykti į koncertinį turą.

Maloniai kviečiame pasveikinti G. Gedvilaitę bei Klaipėdos kamerinį orkestrą, tiesiančius muzikinius tiltus tarp Lietuvos ir Vokietijos!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply