Klaipėdos koncertų salėje – jauni, talentingi ir įkvėpti klasikos

Įprasta manyti, kad jaunas žmogus yra linkęs laužyti tradicijas ir negerbti praeities, tačiau yra ir teigiančių priešingai – juos labiausiai įkvepia būtent istoriniai pavyzdžiai. Nuo muzikos pasaulio tradicijų prasideda kiekvieno atlikėjo profesinis kelias, būtent laiko patikrintas repertuaras išlaisvina jo talentą ir skatina ateityje puoselėti muzikos atlikimo meną.

Mettis_kvartetas

Kvartetas „Mettis”. KKS archyvo nuotr.

Su tuo turbūt sutiktų ir koncerto „Klasika yra įkvėpimas” komanda, kurią sudaro jaunas, tačiau sparčiai į muzikines aukštumas kopiantis styginių kvartetas „Mettis” ir garsios Lietuvos muzikų šeimos atstovė pianistė Indrė Baikštytė. Rinktinių klasikos kūrinių programa skambės sausio 31 dieną, antradienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Šeštus metus gyvuojančio styginių kvarteto „Mettis” gimimo vieta – muzikų kalvė Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Visi kvarteto nariai yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai, koncertuojantys solo, kamerinių ansamblių bei orkestrų sudėtyje, dalyvaujantys įvairiuose muzikiniuose projektuose, meistriškumo kursuose. Tai – Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas), Karolis Rudokas (altas) ir Rokas Vaitkevičius (violončelė). Ne veltui jie pristatomi kaip vieni aktyviausių jaunosios kartos Lietuvos muzikinio gyvenimo atstovų. Nuo pat pirmųjų pasirodymų scenoje jaunas ir ambicingas kvartetas buvo pripažintas vienu perspektyviausių LMTA kolektyvų. Į kūrybinius kompromisus nesileidžiantis ansamblis skina pergales solidžiuose tarptautiniuose konkursuose, rengia rimtas kamerinės muzikos programas. Šiemet „Mettis” grojo prestižinėje Wigmore Hall Londone, pelnė VIII tarptautinio Bordo (Prancūzija) styginių kvartetų konkurso II premiją ir specialų prizą bei tapo IX tarptautinio V. Rimbotti konkurso (Italija) nugalėtoju.

I_Baikstyte_ Photo_Martynas_Aleksa

Indrė Baikštytė. Martyno Aleksos nuotr.

Šįkart „Mettis” suvienijo jėgas su pianiste Indre Baikštyte – „neabejotinu interpretacinių idėjų generatoriumi” (E. Gedgaudas, 7 meno dienos). Garsios Lietuvos muzikų šeimos atstovės senelis – kompozitorius Eduardas Balsys, o motina – pianistė Dalia Balsytė. Indrė yra daugelio respublikinių ir tarptautinių solo bei pianistų-koncertmeisterių konkursų laureatė. 2005 metais muzikė baigė meno aspirantūros studijas LMTA ir dabar yra šios aukštosios mokyklos docentė. Muzikavimas kameriniuose ansambliuose – įprasta I. Baikštytės veikla, nes ji yra žymaus lietuvių fortepijoninio trio „FortVio” narė.

Koncerto „Klasika yra įkvėpimas” atlikėjai pristatys dvilypę programą, kurios pirmojoje dalyje – žaižaruojanti kvarteto klasika. Skambės populiariausias ir melodingiausias kvartetas iš Josepho Haydno opuso Nr. 20, o Ludwigo van Beethoveno kompaktiškas Kvartetas op. 95 atskleis visai kitokį charakterį – jis turi „Rimtojo kvarteto” pavadinimą. Antrojoje dalyje iš žiemos miego prikels tikras energijos užtaisas – virtuoziškasis Dmitrijaus Šostakovičiaus Fortepijoninis kvintetas – vienas ryškiausių kompozitoriaus kamerinės muzikos opusų.

Trys klasikinės muzikos grandai ir penki jos atlikimo interpretatoriai – tikra kamerinės muzikos šventė. Susitikime koncerte „Klasika yra įkvėpimas”!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Leave a Reply