Klaipėdos koncertų salėje – gitaros ir violončelės draugystė

Daugeliui gitaros ir violončelės dueto idėja skamba egzotiškai, tačiau kroatų gitaristas Ivanas Petricevichius (Ivan Petricevic) teigia, kad „violončelės ir gitaros duetas pastaraisiais metais įgauna vis didesnį populiarumą tiek publikos, tiek muzikos kritikų tarpe”. Šis atlikėjas ir violončelininkas Glebas Pyšniakas Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė kurs jaukų muzikinį vakarą, kurį pavadino „Subtilūs skambesiai”. Kovo 3 dieną, penktadienį, 18.30 val. duetas gros subtilias Franzo Schuberto melodijas ir aistringas Manuelio de Falla’os ir Ástoro Piazzolla’os pietietiško kraujo kompozicijas.

Ivan_Petricevic

Ivanas Petricevichius. KKS archyvo nuotr.

Ivanas Petricevichius Lietuvoje lankysis pirmąjį kartą ir nekantrauja su publika pasidalinti puikaus dueto su bičiuliu violončelininku darbo vaisiais. Jo nuomone, gitaros ir violončelės duetas atskleidžia naujas repertuaro ir autentiško skambesio galimybes. Publikos ir kritikų „gitaros angelu” pramintas atlikėjas iš Kroatijos, aktyviai Europoje, Azijoje ir JAV koncertuojantis gitaristas groja tiek solo, tiek ir orkestrų sudėtyje. I. Petricevichius gimė Belgrade, studijavo Zagrebe, Vienoje ir Kelne. Įvairiuose konkursuose pelnyti laurai taip pat aprėpia didelę Europos dalį. Gitaristas yra koncertavęs svarbiausiose Vienos, Zagrebo, Londono ir kitų Europos miestų koncertų salėse. I. Petricevichiaus talentas ir kruopštus darbas buvo įvertintas ir daugelyje prestižinių tarptautinių konkursų.

Gleb_Pysniak

Glebas Pyšniakas. KKS archyvo nuotr.

Klaipėdiečiams Glebas Pyšniakas pažįstamas kaip Klaipėdos kamerinio orkestro violončelių grupės koncertmeisteris, o šis koncertas – išskirtinė galimybė susipažinti su atlikėjo talentu iš arčiau. Jau keturiolikos metų G. Pyšniakas debiutavo kaip solistas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojant Sauliui Sondeckiui. Šiandien jis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse: Vienos „Musikverein”, Amsterdamo „Concertgebouw”, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, griežė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Porto simfoniniu, visais svarbiausiais Lietuvos orkestrais. Aukščiausius įvertinimus jis pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose.

Dviejų talentingų muzikų pažintis prasidėjo Europos muzikos sostinėje Vienoje, ten pat, kur buvo parašyta koncerte skambėsianti Franzo Schuberto Sonata „Arpeggione”. Pasak G. Pyšniako, „jos subtilybes ir charakterį gali labiau atskleisti tie muzikai, kurie yra gyvenę Vienoje ir pajutę jos dvasią. Ji buvo sukurta šešiastygiam instrumentui arpeggione, turinčiam gitaros ir violončelės bruožų. Tai labai virtuozinis, bet ir gražus kūrinys”.

Kitokį dueto charakterį atskleis karštesnio charakterio muzika iš šiltesnių kraštų. Ispanija ir Argentina – geografiškai tolimos, bet istoriškai glaudžiai susijusios kultūros, kurių muzikos charakteriai puikiai dera koncerto programoje. Ispaniška Manuelio de Falla’os ir argentinietiška Ástoro Piazzolla’os muzika neabejotinai sušildys pirmąsias kalendorinio pavasario dienas.

I. Petricevichiaus ir G. Pyšniako „Subtilūs skambesiai” – vakaras, skirtas neeiliniam instrumentiniam duetui ir jo skambesio paieškoms. Kviečiame į jaukų violončelės ir gitaros draugystės vakarą!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Leave a Reply