Klaipėdos koncertų salėje – „BEETHOVEN. Das Trio”

Taip savo programą pavadino smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, altininkė Ugnė Petrauskaitė ir violončelininkas Glebas Pyšniakas, susibūrę į trijų solistų ansamblį. Šiuos Klaipėdos kamerinio orkestro koncertmeisteriais dirbančius jaunus ir entuziastingus menininkus uždegė Ludwigo van Beethoveno kūryba. Ji skambės ansamblio debiutiniame koncerte gegužės 25 d., kevirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės I a. fojė. Programoje dalyvaus ir aktorius Gytis Šimelionis.

Dedinskaite_Pysniak_Petrauskaite2

Dalia Dėdinskaitė, Glebas Pyšniakas ir Ugnė Petrauskaitė. KKS archyvo nuotr.

„Beethovenas buvo itin modernus savo laikmečio kūrėjas – jo muziką galima pavadinti „išprotėjusia klasika”. Eleganciją joje nuolat keičia agresija, kantileną – žiaurumas. Beethoveno kūryba mums yra iššūkis ir atsakomybė. Mes norime žvelgti kompozitoriui tiesiai į akis. Grodami privalome įtikinti klausytoją ir perteikti genialios Beethoveno muzikos beprotybę”, – teigia atlikėjai. Jų nuomone, „išgirdę labai gerai atliekamą šio kompozitoriaus muziką klausytojai lieka apstulbę”.

Dalia Dėdinskaitė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. 2010 m. ji laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden”, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012″. Smuikininkė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten” ir Drezdeno „Carl Maria von Weber” simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Markui ir kt. 2014 m. Dalia su dideliu pasisekimu debiutavo Vienos „Musikverein” salėje, o šiemet baigė magistro studijas Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete.

Ugnė Petrauskaitė yra daugelio tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatė. Jos veikla apima tiek solo, tiek kamerinę muziką. Su įvairios sudėties ansambliais ji jau spėjo pasirodyti Latvijoje, Portugalijoje, Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje. Altininkė yra grojusi solo su Klaipėdos kameriniu orkestru, Kauno, Rygos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniais orkestrais, taip pat griežusi Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO), Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestrų bei kitų kolektyvų sudėtyje.

Glebas Pyšniakas keturiolikos metų debiutavo kaip solistas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojant Sauliui Sondeckiui. Šiandien jis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse: Vienos „Musikverein”, Amsterdamo „Concertgebouw”, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, griežė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu ir Lietuvos valstybiniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos, Klaipėdos, Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, Porto simfoniniu, „Sinfonietta Rīga” (Latvija) orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus jis pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Glebas taip pat reiškiasi kaip įdomių meninių projektų iniciatorius ir rengėjas. Jis vadovauja Nacionaliniam forumui „Ars Lituanica” ir jaunųjų talentų raiškai skirtai edukacinei programai „Artistico”, rengia festivalį „Kalėdinis Vilnius”.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply