Klaipėdos koncertų salė: sausio ir vasario repertuaras

Įpusėjus žiemai Klaipėdos koncertų salėje XV koncertinis sezonas tęsiasi ir kviečia klausytojus ateiti bei išgirsti nuostabios muzikos skambesį!

Sausio ir vasario repertuaras

Sausio 9 d., trečiadienis, 18.30 val.
Koncertas visai šeimai
„Choras – smagiai ir spalvingai II”
Klaipėdos choras „Aukuras”
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Dalyvauja: Evelina Šimelionė (režisierė, aktorė), Gytis Šimelionis, Donatas Želvys (aktoriai), Edita Ambrozaitienė (fortepijonas), Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mokinys Vilius Aleinikovas
Programa: Nijolė Sinkevičiūtė, Donatas Zakaras, Laimis Vilkončius, Benjaminas Gorbulskis, Vaclovas Augustinas, Andrius Kulikauskas.

Klaipėdos choras „Aukuras” tęsia koncertų visai šeimai ciklą „Choras – smagiai ir spalvingai II”. Jame vėl susitiksime su Evelina Šimelione, kuri šiame projekte atskleis savo įvairiapusius gebėjimus kaip režisierė, aktorė, choro dirigentė ir dainininkė. Kartu su kolegomis Gyčiu Šimelioniu ir Donatu Želviu bei choristais ji turės spręsti sudėtingą situaciją, nes… dingo choro dirigentas Alfonsas Vildžiūnas! Dirigentas yra pats svarbiausias žmogus, ir tik jis vienas mus moka sustyguoti taip, kad būtume tikras choras. Nėra taip paprasta atsistoti, atsukti nugarą žiūrovams ir su batuta rankoje vadovauti visam būriui žmonių. Turi atsirasti ryšys tarp rankos mostų ir dainuojamų frazių, visi balsai susilieti į bendrą darnų skambesį, vyrauti gera atmosfera… Ir dar visa tai, ko nemato publika: repeticijos, kelionės, koncertai, ruošiamos programos. Tai irgi labai svarbu, nes visi mes klausydavome dirigento. O kaip bus be jo?..

Smagus ir spalvingas koncertas supažindins su choro darbo subtilybėmis ir suteiks daug linksmų akimirkų. Jame pabuvęs gal kas netgi panorės dainuoti chore? Juolab kad mūsų Lietuva garsėja kaip dainų kraštas!

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

Sausio 11 d., penktadienis, 18.30 val.
„Orlando furioso”
Antonio Vivaldi opera
Režisierė Jūratė Vansk
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Dimitrij Sinkovskij (kontratenoras, Rusija), Jomantė Šležaitė (sopranas), Gunta Gelgotė (sopranas), Rūta Vosyliūtė (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas), Stein Skjervold (baritonas, Norvegija–Lietuva), Vaidas Bartušas (kontratenoras)
Vokalinis ansamblis „B2″
Dalyvauja: Vytautas Sriubikis (fleita), Vaiva Eidukaitytė-Storastienė (klavesinas).

Baroko epochos genijaus Antonio Vivaldi opera „Orlando furioso” („Įniršęs Rolandas”) pirmąkart Lietuvoje buvo rodoma prieš Kalėdas Valdovų rūmuose Vilniuje. Šios muzikinės dramos (dramma per musica) premjera įvyko 1727-ųjų lapkritį Venecijos San Angelo teatre, kuriame kompozitorius dirbo meno vadovu. Operos librete pasakojama istorija apie įsimylėjusį Rolandą, kurio jausmų neatliepė širdies dama. Kūrinyje susipina septynių personažų likimai, įtaigiai perteikiami herojų troškimai, viltys, jų puikybė ir manipuliacijos. Meilė – vienintelė tikra vertybė – virsta pasakojamos istorijos ašimi.
Šioje A. Vivaldi operoje tradiciškai pinasi arijos ir rečitatyvai. Tapybiškos instrumentinės muzikos meistras sukūrė intensyvų emocinį garsovaizdį, turėdamas gana nedidelės sudėties baroko orkestrą.

Operą atliks tarptautinė solistų komanda, kurioje greta lietuvaičių bus ir žymusis kontratenoras Dimitrijus Sinkovskis (Rusija), Lietuvoje gyvenanti latvė Gunta Gelgotė (sopranas) ir norvegas Steinas Skjervoldas (baritonas). Pagrindinio veikėjo Rolando partiją, sekant baroko tradicijomis, dainuos Nora Petročenko (mecosopranas). Solistams pritars Klaipėdos kamerinis orkestras. Jau ne kartą su juo koncertavęs D. Sinkovskis yra ir šio pastatymo muzikos vadovas. Operos režisierė – Jūratė Vansk.

Bilietai – 14, 18 Eur | Taikomos nuolaidos

Sausio 16 d., trečiadienis, 18.30 val., I a. fojė
„Efemeriniai sapnai”
Rygos saksofonų kvartetas (Latvija):
Katrīna Kivleniece (sopraninis saksofonas), Artis Sīmanis (altinis saksofonas), Ainars Šablovskis (tenorinis saksofonas), Baiba Tilhena (baritoninis saksofonas)
Solistas Savva Zihs (akordeonas, Latvija)
Programa: Jean-Pierre Solves, Mārīte Dombrovska, Vaida Striaupaitė-Beinarienė, Benoit Stasiaczyk, Vladimir Zubitsky, Ástor Piazzolla, Alexis Ciesla, Sylvain Kassap, Philippe Geiss.

Pernai kūrybinės veiklos 25-metį paminėjęs Rygos saksofonų kvartetas už aktyvią koncertinę veiklą ir aukštą meistriškumą buvo įvertintas Latvijos Didžiuoju muzikiniu apdovanojimu (Liela Mūzikas Balva). Ansamblis koncertavo beveik visoje Europoje, taip pat Kanadoje, Kinijoje ir JAV. Jau keletą kartų rygiečiai pasirodė ir Klaipėdos koncertų salėje. Kvartetas taip pat yra pagrindinis Rygoje vykstančio tarptautinio saksofono muzikos festivalio „Saxophonia” dalyvis.

Šįkart Rygos saksofonų kvartetas Klaipėdoje pristatys programą kartu su savo tautiečiu, jaunosios kartos akordeono atlikėju Savva Zihsu. Talentingas solistas jaučiasi laisvai atlikdamas įvairių žanrų ir stilių muziką, pradedant baroko ir baigiant tango nuevo kūriniais.

Programą sudarys originalios XX ir XXI a. autorių kompozicijos akordeonui solo ir su saksofonų kvartetu. Džiugu, kad Rygos saksofonų kvartetas plečia savo repertuarą lietuviškais kūriniais – koncerte išgirsime Vaidos Striaupaitės-Beinarienės kūrinio premjerą. Jeigu koncerte dalyvauja akordeonas, tikėtina, kad skambės Ástoras Piazzolla. Šios ir dar daugiau intrigų jūsų laukia latvių atlikėjų programoje „Efemeriniai sapnai”.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Sausio 18 d., penktadienis, 18.30 val.
„Baroko šviesoje”
KKO baroko muzikos meistriškumo kursų pabaigos koncertas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistė Martyna Pastuszka (barokinis smuikas, Lenkija)
Dalyvauja Anna Firlus (klavesinas, Lenkija)
Programa: Jean-Baptiste Lully, Andre Campra, Michel Corrette, Georg Philipp Telemann.

Klaipėdos kamerinis orkestras meno vadovo Mindaugo Bačkaus iniciatyva jau keletą metų gilinasi į baroko muzikos interpretavimo paslaptis, dalyvaudamas meistriškumo klasėse su senosios muzikos atlikimo specialistais ir į savo pasirodymus įtraukdamas istorinius instrumentus. Šįkart savaitę jie dirbs su pripažinta barokinio smuiko atlikėja Martyna Pastuszka (Lenkija). Ji gyvena Katovicuose, čia dėsto muzikos akademijoje ir vadovauja savo įkurtam kolektyvui „Orkiestra Historyczna”. M. Pastuszka dažnai pasirodo kaip solistė ir koncertmeisterė su įvairiais Europos senosios muzikos ansambliais ir orkestrais.

„Mes dirbsime su žmogumi, kuris gyvena kaimyninėje šalyje ir yra vienas geriausių jos barokinės muzikos specialistų. Kartu su M. Pastuszka atvyks jos kolegė Anna Firlus, koncerte atliksianti klavesino partiją”, – teigia M. Bačkus.

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Sausio 23 d., trečiadienis, 12.00 ir 18.30 val.
Koncertas visai šeimai
„Žaismingos muzikos orkestras koncertuoja su Mere Popins!”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Laima Akstinaitė (režisierė, aktorė)
Evelina Šimelionė, Donatas Želvys (aktoriai)
Renata Valčik (scenografija, kostiumai)
Dalyvauja Edmundas Federavičius (perkusija)
Programa: muzikinis spektaklis Pamelos Travers teksto ir Maksimo Dunajevskio muzikos motyvais (Loretos Narvilaitės ir Mindaugo Bačkaus aranžuotės, Dainiaus Sobeckio ir Evelinos Šimelionės lietuviškas tekstas).

Prieš trejetą metų didelio susidomėjimo sulaukęs koncertas visai šeimai „Žaismingos muzikos orkestras koncertuoja su Mere Popins!” sukurtas P. Travers tekstų ir M. Dunajevskio muzikos, skambančios kino filme „Iki pasimatymo, Mere Popins”, motyvais. Renginys skiriamas visai šeimai, nes dabartinės kartos mamos ir tėčiai užaugo lydimi filmo herojų dainų. Klaipėdos jaunimo teatro aktorių Evelinos Šimelionės ir Donato Želvio, projekto režisierės ir aktorės Laimos Akstinaitės ir Klaipėdos kamerinio orkestro atliekamas spektaklis išsilies džiugiomis ir spalvingomis emocijomis. Suaugusiuosius jis trumpam sugrąžins į vaikystę, primins dainas ir svajones. Merė Popins scenoje linksmai auklės vaikus ir kurs stebuklus. Žavėsimės šios ledi Tobulybės išvaizda bei išmintimi, o namo grįšime pilni nuoširdaus gerumo.

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

Sausio 29 d., antradienis, 18.30 val.
„Pirmiausia buvo… triukšmas”
Orkestras „Kremerata Baltica”
Meno vadovas ir solistas Gidon Kremer (smuikas, Latvija)
Robert Wicke (klounas iš „Circus Roncalli”, Vokietija )
Solistai: Ivan Karizna (violončelė, Baltarusija–Prancūzija), Andrej Puškarev (vibrafonas, Ukraina–Latvija)
Programa: Arturs Maskats, Astor Piazzolla, Mieczyslav Weinberg.

Klaipėdoje vėl svečiuosis smuiko maestro Gidonas Kremeris ir jo vadovaujamas orkestras „Kremerata Baltica”. Kartu su muzikais pasirodys ir „Circus Roncalli” trupės (Vokietija) narys Robertas Wicke. Programos pirmoji dalis – „Hommage a Piazzolla” su paties žymiojo argentiniečių kompozitoriaus kūriniais. Pasak G. Kremerio, „atliksime kūrinius, sukurtus vieno mėgstamiausių mano bei orkestro „Kremerata Baltica” kompozitorių, kuris sykiu yra ir viena įdomiausių XX a. muzikos asmenybių – kalbu apie Ástorą Piazzollą.

Antroje dalyje klausytojų laukia pažintis su vis dar didžiąja dalimi neatrastu XX a. genijumi – Mieczyslawu Weinbergu. Šiemet švenčiame jo gimimo šimtmetį, tad norėjosi atskleisti visą jo rimtųjų partitūrų galybę, nors jose juntamas ir tam tikras kompozitoriaus genijui būdingas lengvumas.

G. Kremeris: „Nuo vaikystės buvau bet kokio cirko fanas. Ne tik dėl to, kad tuomet mano vaizduotę audrino visokio plauko virtuozai – fokusininkai, žonglieriai, akrobatai, muzikantai. Iš dalies cirku susižavėjau dėl… klounų. Jie sukurdavo ypatingą atmosferą, kuri pakylėdavo virš tikrovės, versdavo juoktis iki ašarų, dažnai ir iš savęs: jų akivaizdoje galėjai pasijusti visišku „kvaileliu” ir prisiminti vieną svarbų dalyką – kad visi mes tik žmonės. Robertas Wicke ir aš su „Kremerata Baltica” drauge pasakosime „istoriją” apie gilumines muzikos šaknis ir netikėtas sąsajas.”

Bilietai – 18, 24 Eur | Taikomos nuolaidos

Sausio 31 d., ketvirtadienis, 18.30 val., I a. fojė
„Arfos skambesiai”
Kauno styginių kvartetas: Karolina Beinarytė-Palekauskienė (I smuikas), Aistė Mikutytė (II smuikas), Eglė Lapinskė (altas), Saulius Bartulis (violončelė)
Solistė Gabrielė Beinarytė (arfa)
Programa: Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, Piotr Čaikovskij, Rolf Lovland, Claude Debussy, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Koncerte „Arfos skambesiai” kartu su Kauno styginių kvartetu muzikuos jaunoji arfininkė Gabrielė Beinarytė. Arfa yra vienas seniausių muzikos instrumentų, kurio atsiradimas siejamas su daugybe legendų. Prieš tapdama tokia, kokia yra šiandien, ji nuėjo ilgą evoliucijos kelią. Koncertas bus puiki galimybė susipažinti su šiuo karališku ir egzotiniu instrumentu bei paklausyti jo nuostabaus skambesio. Tarp programos kūrinių bus vienas labiausiai žinomų ir dažniausiai atliekamų arfos repertuaro kūrinių – prancūzų impresionisto Claude’o Debussy Danse sacrée et danse profane arfai ir styginiams. Girdėsime arfa skambinamą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Noktiurną ir šio kompozitoriaus Styginių kvartetą bei kitų autorių kūrinius.

Iš muzikalios šeimos kilusi arfininkė G. Beinarytė studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dirba Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Ji daug koncertuoja, rengia rečitalius, groja su orkestrais. Gabrielės namuose nuolat skamba muzika: jos tėtis – obojininkas Robertas Beinaris, mama – kompozitorė Vaida Striaupaitė-Beinarienė. Kauno styginių kvartete pirmuoju smuiku griežia jos teta Karolina Beinarytė-Palekauskienė. Jos vedamas styginių kolektyvas yra vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune. Per daugiau nei 35 gyvavimo metus kvartetas surengė per 2 200 koncertų Lietuvoje, reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 1 d., penktadienis, 18.30 val.
„Garsų mozaika”
Obojininko, birbynininko, pedagogo Kazimiero Biliūno 100-mečiui
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Robertas Beinaris (obojus), Vytautas Kiminius, Vytautas Zelenis (birbynės), Aistė Bružaitė (kanklės)
Dalyvauja Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (mušamieji)
Programa: Antonio Vivaldi, Leopold Mozart, Frederik Bonzon, Balys Dvarionas, Vytautas Montvila, Giedrius Svilainis, Algirdas Martinaitis.

Klaipėdoje gyveno, dirbo ir kūrė daug žymių šalies muzikų. Dauguma jų susiję su S. Šimkaus konservatorija – seniausia mokymo institucija mieste, rašančia jau 96 savo istorijos puslapį. Viena iš tokių praeities asmenybių – obojininkas, birbynininkas, pedagogas Kazimieras Biliūnas. Jo iniciatyva konservatorijoje buvo įkurtas liaudies instrumentų skyrius, kurį baigė daug talentingų mokinių. K. Biliūno 100-mečiui skiriama Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Garsų mozaika”.

Koncerte kaip solistai pasirodys S. Šimkaus konservatorijos absolventai: K. Biliūno mokinys Vytautas Zelenis, jo mokinys Vytautas Kiminius (birbynės) ir Aistė Bružaitė (kanklės). Kartu su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu orkestru mušamaisiais gros Ingrida Spalinskaitė-Kurienė, konservatorijoje taip pat baigusi kanklių specialybę.

Lietuvių liaudies instrumentus girdėsime netradiciniame kontekste. Klausytojai išgirs Giedriaus Svilainio ciklą birbynei solo „Būro metai” pagal Kristijoną Donelaitį, Vytauto Montvilos tris „Pastorales” („Kopos”, „Pušys”, „Jūra”) bei Balio Dvariono „Prie ežerėlio” birbynei ir styginiams, Algirdo Martinaičio Koncertą kanklėms ir kameriniam orkestrui.

Koncerto programą papuoš pripažinto obojininko ir padagogo, vertingų muzikinių reiškinių iniciatoriaus Roberto Beinario dalyvavimas. Birbynės ir obojaus duetas kartu su styginiais interpretuos Antonio Vivaldi muziką. Bus ir daugiau netikėtumų, kuriuos išgirsite programoje „Garsų mozaika”.

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 5 d., antradienis, 18.30 val., I a. fojė
„Pasivaikščiojimas po epochų alėją”
“Xylos trio”:
Ieva Pranskutė (smuikas, Lietuva–Austrija)
Mislav Brajković (violončelė, Kroatija–Austrija)
Mayu Kotari (fortepijonas, Japonija–Austrija)
Programa: Joseph. Haydn, Claude Debussy, Alexander Zemlinsky

Kartu pasivaikščioti po epochų alėją klaipėdiečius kvies KKS scenoje debiutuojantis tarptautinis kolektyvas „Xylos trio”. Tai jaunas, dinamiškas ir charizmatiškas ansamblis iš Vienos, siekiantis įkvėpti naują gyvenimą klasikinio fortepijoninio trio repertuarui. Jo nariai yra kilę iš Lietuvos, Kroatijos ir Japonijos. Nors kaip fortepijoninis trio jie kartu groja tik dvejus metus, tačiau begalinis atsidavimas ir sėkmė suteikė ansambliui progą koncertuoti vienoje prestižiškiausių Vienos koncertų salių.

Šiuo metu lietuvaitė Ieva Pranskutė (smuikas), kroatas Mislav Brajković (violončelė) ir japonė Mayu Kotari (fortepijonas) studijuoja Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete. Įspūdingas trio repertuaras apima klasikinės epochos ir šiandienos kūrinius. Ansamblis buvo pakviestas dalyvauti daugelyje įdomių projektų.

Pasak atlikėjų, koncerto programoje skambės išskirtiniai fortepijonio trio repertuaro perliukai: Vienos klasiko Josepho Haydno Fortepijoninis trio C-dur, impresionizmo meistro Claude’o Debussy Fortepijoninis trio G-dur ir dar vieno kompozitoriaus, susijusio su Viena – Aleksandro Zemlinskio Fortepijoninis trio d-moll.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 6 d., trečiadienis, 18.30 val., I a. fojė
„Prisiminimai”
Fortepijoninis duetas „Baltas garsas”:
Giedrė Žalytė-Lutz, Rimvydas Kisevičius (Lietuva–Vokietija)
Programa: Samuel Barber, Philip Glass, Ástor Piazzolla, George Gershwin.

Giedrės Žalytės-Lutz ir Rimvydo Kisevičiaus koncertinė programa „Prisiminimai” – tai padėka savo gimtajam kraštui ir jo žmonėms. Prisiminimus galima apibrėžti skirtingai, tačiau jie visada susiję su patirtimi. Šiuose „Prisiminimuose” skleisis sukaupta atlikėjų patirtis, žodžiais neišreiškiami išgyvenimai, mintys ir jausmai. Visi tos patirties prisodrinti garsai vienaip ar kitaip palies klausytoją – galbūt kaip švelnus glustelėjimas, o kartais – kaip žiežirba ar žaibas, akimirksniu nušviečiantis mūsų esybę, giliai sielos gelmėse glūdinčius praeities ir dabarties klodus bei priverčiantis susimąstyti apie tai, kas svarbu, o į ką galima pažvelgti tik kaip į momentinę dekoraciją.

Giedrės ir Rimvydo fortepijoninis duetas gyvuoja jau 18 metų. Muzikuoti kartu pianistai pradėjo susikirtus keliams Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje, vėliau patirties sėmėsi Menų universitete Berlyne. Beje, Giedrė yra Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos auklėtinė.

Šiuo metu pianistai gyvena ir dirba Berlyne. Šalia įvairiapusiškos koncertinės veiklos Giedrė dėsto nuosavoje fortepijono studijoje. Rimvydas vadovauja savo įkurtai muzikos mokyklai KontraPunkt.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 8 d., penktadienis, 18.30 val.
„Muzikinis tiltas: Lietuva–Vokietija”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)
Solistė Guoda Gedvilaitė (fortepijonas)
Programa: Clara Schumann, Robert Schumann, Felix Mendelssohn, Raminta Šerkšnytė, Nijolė Sinkevičiūtė.

Ši koncertinė Klaipėdos kamerinio orkestro ir pianistės Guodos Gedvilaitės programa nuties muzikinį tiltą tarp Lietuvos ir Vokietijos. Vasario 8 dieną ji skambės Klaipėdos koncertų salėje, o po savaitės bus pristatyta kamerinio orkestro gastrolėse Vokietijoje.
Klaipėdiečių orkestrą ir G. Gedvilaitę sieja ilgametė kūrybinė partnerystė. Orkestro meistriškumas, kūrybinė energija ir polėkis stebina publiką netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis. Šios savybės artimos ir G. Gedvilaitei, ryškiomis ir originaliomis idėjomis išsiskiriančiai pianistei, kuri dažnai meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms.

Programoje „Muzikinis tiltas: Lietuva–Vokietija” bus atliekama lietuvių ir vokiečių kompozitorių muzika, atstovaujanti skirtingiems laikotarpiams ir stilistinėms kryptims. Įdomu tai, kad net trijų kūrinių autorės yra moterys.

Pirmoji iš jų – pianistė ir kompozitorė Clara Schumann, talentinga savo vyro, garsaus kompozitoriaus Roberto Schumanno ir kitų to meto menininkų įkvėpėja. Išgirsime jos Koncertą fortepijonui ir orkestrui.

Kompozitorė Raminta Šerkšnytė, nepaisant jauno amžiaus, jau įvertinta Lietuvos nacionaline premija. Koncerte nuskambės jos kūrinys „De Profundis” styginių orkestrui.
Nijolė Sinkevičiūtė – vaizdingos muzikos autorė, specialiai klaipėdiečių orkestrui ir jo meno vadovui violončelininkui Mindaugui Bačkui sukūrusi „Kryžkelės apeigas” violončelei ir styginiams. Programą baigs Roberto Schumanno Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll.

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 12 d., antradienis, 18.30 val.
„Jubiliejinės apeigos”
Choro „Aukuras” kūrybinės veiklos 25-mečiui
Klaipėdos choras „Aukuras”
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Dirigentas Ira Spaulding (JAV)
Dalyvauja: Mindaugas Bačkus (violončelė), Vytautas Sriubikis (fleita), Ugnius Dičiūnas (obojus), Joana Daunytė (arfa), Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (timpanai), Vilius Matijošaitis (varpeliai), Eglė Karbauskė (vargonai), Saulius Šiaučiulis (fortepijonas)
Programa: John Rutter, Kirby Shaw, George Gershwin, Moses Hogan, Duke Ellington, Hoagy Carmichael.

Choro „Aukuras” kūrybinės veiklos 25-mečiui skirta programa „Jubiliejinės apeigos” į Koncertų salę sukvies kolektyvo draugus ir chorinio meno gerbėjus. Jubiliejinio koncerto scenoje choro ir publikos dėmesiu dalinsis du dirigentai – vienas iš kolektyvo įkūrėjų ir meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas bei tolimas svečias iš JAV, choro dirigentas Ira Spauldingas.

Niujorke gimęs, ilgus metus Europoje dirbęs ir vėl gimtinėn sugrįžęs baritonas, choro dirigentas ir pedagogas I. Spauldingas ir toliau daug keliauja po pasaulį, su įvairiais chorais rengdamas amerikiečių muzikos programas, dėsto Niujorko miesto koledže, vadovauja vokaliniams ansambliams bei chorams. I. Spauldingas jau keletą kartų koncertavo Klaipėdoje su „Aukuro” choru ir buvo labai šiltai sutiktas.

Koncerte I. Spauldingas diriguos amerikiečių kompozitorių kūrinius, kuriems fortepijonu pritars ilgametis choro koncertų partneris Saulius Šiaučiulis. A. Vildžiūnas vadovaus atliekant Johno Rutterio „Requiem”, kurio metu chorui akompanuos instrumentinis ansamblis.

Kiekviename choro „Aukuras” pasirodyme dera stiprūs balsai, aktorinis meistriškumas bei repertuaro įvairovė. Pastarajame – įvairių epochų ir stilių pasaulietinė bei bažnytinė muzika, džiazo kompozicijos ir spiričuelų aranžuotės. „Aukuro” koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų; choristų balsai skambėjo beveik visuose pasaulio žemynuose.

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 19 d., antradienis, 18.30 val., I a. fojė
„Mendelssohnas ir mes”
Raimondas Butvila (smuikas)
Zecharia Plavin (fortepijonas, Izraelis)
Programa: Felix Mendelssohn, Zecharia Plavin.

Taip pavadintą programą rengia ilgamečiai bičiuliai ir mokslo draugai – smuikininkas, VDU Muzikos akademijos pedagogas Raimondas Butvila ir iš Lietuvos kilęs, Izraelyje gyvenantis, Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje dėstantis pianistas Zecharia Plavinas. Pastarasis prisimena, kad nuo vaikystės „iki dabar Mendelssohnas pasilieka artimu mūsų sieloms genijumi. Jo tyrumas, jo pasakiškas svajos skrydis, aukštai aukštai, visam gyvenimui mums pasiliko lyg palaimos mieloji ranka, rodžiusi mums kelią, o kartu ir raminanti, jeigu įkliūdavom į aklavietes, arba į skausmingus nusivylimus.

Šį kartą norime pagroti dvi Mendelssohno sonatas smuikui ir fortepijonui – genialųjį paaugliškąjį kūrinį f-moll ir fenomenaliai švytinčią brandžiąją Sonatą F-dur. Neperdėsiu sakydamas, kad Mendelssohnas sujungė mūsų su Raimondu gyvenimus ir leido mūsų meninei draugystei plėtoti tolesnes idėjas. Mane ši draugystė pastūmėjo parašyti nemažai kūrinių, o Raimondas kilniai sutiko su manim būsimame koncerte juos atlikti. Pirmojoje dalyje grosime trumpą Weidberg-preliudą ir Weidberg-sonatiną. Antrojoje dalyje atliksime mano nedidelį kūrinį „Barbora Radvilaitė”. Tai yra šios tragiškai trumpai gyvenusios aistringos ir išprususios moters asmenybės eskizas”.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 21 d., ketvirtadienis, 18.30 val., I a. fojė
„Pirmi ir paskutiniai”
Motiejus Bazaras (fortepijonas)
Programa: György Ligeti, Sergej Rachmaninov.

KKS scenoje soline programa debiutuos jaunosios kartos pianistas Motiejus Bazaras. Šis talentingas atlikėjas melomanams jau žinomas dėl įvairiapusiškų muzikinių interesų ir įvairios veiklos, dažniau pastebimas ne tik akademiniuose koncertuose, bet ir džiazo ar elektroninės muzikos vakaruose. Jis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje. Pernai LMTA M. Bazaras apsigynė menų daktaro laipsnį.

M. Bazaro profesiniai pasiekimai fortepijoninės muzikos srityje puikiai įvertinti daugiau nei 20-yje tarptautinių konkursų. Dėl reiklumo sau, puikaus instrumento valdymo, stiliaus ir muzikinių partnerių supratimo pianistas noriai kviečiamas groti su įvairių muzikinių krypčių kolektyvais. Aistra džiazui, rokui ir kitiems muzikos stiliams jį skatina rinktis universalaus menininko atlikėjo kelią. Motiejus yra atviras naujoms muzikinėms idėjoms, domisi ir gilinasi į skirtingus stilius. Kartu su broliais Mykolu ir Benediktu sukurtas trio „#sotuskaunomuzikai” įkūnija deklaruojamas muzikines vertybes.

M. Bazaro programa „Pirmi ir paskutiniai”, pristatysianti György Ligeti ir Sergejaus Rachmaninovo kūrinius, pasak atlikėjo, yra „žaismingas ir prasmingas anachronizmas, žymintis lemtingus lūžius ir transformacijas XX a. Vakarų muzikinėje kultūroje bei fortepijono mene”.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Vasario 26 d. antradienis, 12.00 ir 18.30 val.
„Karlsono mokyklėlė”
Edukacinė programa 6–12 metų vaikams
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Aktorius Aurelijus Liškauskas
Režisierius Nerijus Gedminas
Programa: Genadij Gladkov, Piotr Čaikovskij, Jacques Offenbach, Tauras Adomavičius ir kt.

Švedijos sostinėje Stokholme, ant daugiabučio namo stogo už kamino stovi mažas namelis. Jame gyvena „gražus, protingas ir gerai įmitęs vyrukas pačiame jėgų žydėjime” vardu Karlsonas. Apie jį savo knygelėse papasakojo rašytoja Astrid Lindgren, gyvenusi kaimynystėje ir, turbūt, ne kartą jį sutikusi pasivaikščiojimų metu.

Šis nenuorama, kuris niekaip nenori suaugti, labiausiai mėgsta išdykauti. Su juo niekada nebūna nuobodu, jo galva pilna įvairiausių idėjų. Štai dabar jis nusprendė mokytis groti trimitu. Ir ne tik trimitu, o visais variniais pučiamaisiais instrumentais iš karto! Ir ne tik pats mokytis, bet ir kitus pamokyti!

Kaip jam pavyks įgyvendinti savo sumanymus pamatysite apsilankę „Karlsono mokyklėlėje”. Nauja KKS edukacinė programa laukia smalsiausių 6–12 metų vaikų. Joje sutiksite ne tik Karlsoną, kurio vaidmenį kurs aktorius Aurelijus Liškauskas, bet ir Klaipėdos brass kvintetą. Renginį režisuos Nerijus Gedminas. Tai bus linksmas muzikinis užsiėmimas, kuriame netrūks netikėtumų ir išdaigų. 

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

***

Išsamiau apie repertuarą, taikomas nuolaidas – www.koncertusale.lt.

Leave a Reply