Klaipėdos koncertų salė: gegužės repertuaras

Klaipėdos koncertų salė birželį žada atverti duris ir pakviesti lankytojus muzikos klausytis gyvai. O kol tai įvyks, gegužės mėnesiui parengtos penkios programos bus nemokamai transliuojamos internetu Klaipėdos koncertų salės YouTube ir Facebook paskyrose.

Gegužės 5 d., trečiadienis, 18.30 val.

Skambantys miestai

Organizatorių archyvo nuotraukos

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas

Dirigentas Egidijus Kaveckas

Programa: Donatas Zakaras, Raminta Šerkšnytė.

Gegužės repertuarą atveriančioje programoje kviečiame pakeliauti po „Skambančius miestus“. Kartu su Klaipėdos choru „Aukuras“ ją rengia dirigentas Egidijus Kaveckas. Vienas profesionaliausių jaunosios kartos lietuvių choro dirigentų savo kelią pasirinko mokydamasis Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. Šiuo metu profesinę veiklą jis sieja su Vilniumi: yra choro „Bel Canto“ meno vadovas, valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ dirigentas.

Pasak E. Kavecko, šios programos sumanymas „gimė intuityviai, gal net iš pasąmonės – laisvės! Tad muzikos garsų pagalba kviečiu pakeliauti. Nuotaikingas Donato Zakaro kūrinys „Miestai“ / “Cities” leis aplankyti netgi keletą kontinentų. Su šia kompozicija gražiai koreliuoja ir Ramintos Šerkšnytės trijų dalių kūrinys „Aurei Regina Caeli“. Jame persipina savitas kompozitorės neoromantiškasis kūrybos pradas su viduramžiams būdingomis muzikos išraiškos priemonėmis. Taigi, keliausime tiek po kontinentus, tiek laiku su didžiule viltimi, kad labai greitai grįšime į normalų gyvenimą. Trečiasis programos kūrinys – D. Zakaro „Laiškai Sofijai“, sukurtas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio laiškų žmonai Sofijai tekstais. Visos kompozicijos puikios, jau patikrintos laiko, bet ne taip dažnai skambančios, tad labai džiaugiuosi kartu su choru „Aukuras“ galėdamas jas materializuoti“.

Gegužės 7 d., penktadienis, 18.30 val.

Cellissimo

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Dirigentas ir solistas David Geringas (violončelė, Lietuva–Vokietija)

Solistė Rugilė Juknevičiūtė (violončelė)

Programa: Vasiliy Stepanov, Édouard Lalo, Anatolijus Šenderovas, Antonín Dvořák.

Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Cellissimo“ susitiksime su ypatingu muziku, violončelininku ir dirigentu Davidu Geringu. Pasak kolektyvo meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „2019 metais D. Geringas tapo Tarptautinio Klaipėdos violončelės konkurso veidu – renginys pavadintas jo vardu, todėl Klaipėda pasidarė labai svarbiu tašku pasauliniame šio menininko koncertų žemėlapyje“.

Į Klaipėdą D. Geringas sugrįžta beveik kasmet. Jis turėjo dalyvauti ir šią gegužę planuotame violončelės konkurse, tačiau dėl pandemijos renginys nėra organizuojamas. Talentingiausi pasaulio violončelininkai ir violončelės muzikos gerbėjai laukiami Klaipėdoje po dvejų metų, 2023-iųjų gegužės pradžioje.

D. Geringo sudaryta programa pavadinta „Cellissimo“ (cello itališkai reiškia violončelė). Ją pradės 5 violončelėmis atliekamas Vasilijaus Stepanovo kūrinys, beje, pagrįstas populiariosios G. Verdi operos „Traviata“ temomis. D. Geringo ir orkestro atliekama suskambės Anatolijaus Šenderovo kompozicija violončelei ir styginiams „Con amore“. Tai yra Adagio dalis iš baleto „Dezdemona“. Kompozitorių ir žymųjį violončelininką ilgus metus siejo ypatinga kūrybinė bičiulystė. D. Geringas į programą įtraukė ir Eduardo Lalo Koncertą violončelei d-moll, kurio solo partijai atlikti jis pasirinko Rugilę Juknevičiūtę, 2019 metais sėkmingai pasirodžiusią II tarptautiniame Klaipėdos violončelės konkurse. Koncerto pabaigoje išgirsime Antoníno Dvořáko Serenadą styginiams, jaudinančią melodingumu, lengvumu, tyru ir nerūpestingu skambesiu.

Gegužės 13 d., ketvirtadienis, 18.30 val.

Ritmo žaidimai III

Edukacinė programa vaikams (5-12 metų) ir jų tėveliams

Rugilė Latvėnaitė, Simonas Lunevičius (aktoriai)

Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (mušamieji)

Programa: Nebojsa Jovan Zivkovic, Takatsugu Muramatsu, Dobri Paliev, Robert Muczynski, ritminiai žaidimai su kūno perkusija.

Edukacinėje programoje „Ritmo žaidimai III“ susijungs dvi meno rūšys – muzika ir teatras. Pastarajam atstovaus aktoriai Rugilė Latvėnaitė ir Simonas Lunevičius, suteiksiantys programai žaismingumo, patrauklumo ir suprantamumo. Kartu su perkusininke Ingrida Spalinskaite-Kuriene jie supažindins su mušamaisiais instrumentais, atskleis ryškiausias jų savybes.

„Ritmo žaidimų“ tema šįkart nagrinės ritmo pokyčius metuose, kai po vasaros ateina ruduo, o po jo – žiema ir taip toliau. Ritmas yra muzikos pagrindas, todėl reikia vaikams suteikti žinių, kurios jiems atvertų kelią į tolesnį garsų pasaulį: kokie garsai, ritmai skamba kasdienėje aplinkoje, gamtoje, keičiantis metų laikams. Siekiama, kad vaikai ne tik pažintų mušamuosius instrumentus, bet ir pastebėtų ritmą paprasčiausiuose dalykuose ir gyvenimo situacijose. Tada jie labiau norės patys muzikuoti, aiškiau supras ir pamėgs muziką.

Bus transliuojamas šiuolaikinės muzikos festivalyje „Permainų muzika“ 2020 m. spalio 6 d. vykusio koncerto vaizdo įrašas.

Gegužės 21 d., penktadienis, 18.30 val.

Dėlionė orkestrui VIII: portretai

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Dirigentai: Tomas Ambrozaitis, Donatas Katkus

Dirigentas ir solistas Vytautas Lukočius (fortepijonas)

Solistai: Rimantė Agintaitė, Jūratė Gaižutytė (smuikai), Kornelija Kupšytė (violončelė)

Programa: Roberto Molinelli, Malcolm Arnold, Alfred Schnittke, Vidmantas Bartulis.

Klaipėdos koncertų salė tęsia „Dėlionės orkestrui“ tradiciją ir pristato jau VIII programą. Jai Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus davė temą „Portretai“.

„Muzikinis portretas – būdas pristatyti žmogų, asmenybę ar bendraminčių grupę per jų kūrybinį bendradarbiavimą. Per jų sukurtus garsinius ir vizualinius piešinius, kuomet tarsi iš naujo juos atpažįstame. Dažnai kurdamas žmogus būna visai kitoks, nei kasdieniniame, įprastame gyvenime. To ir sieksime mūsų naujoje dėlionės rubrikoje „Portretai“.

Vienas iš būsimų muzikinių portretų – dirigento Tomo Ambrozaičio, Klaipėdos kamerinio orkestro smuikininkių Rimantės Agintaitės, Jūratės Gaižutytės – kūrybinis tandemas, atliksiantis Malcolmo Arnoldo Koncertą dviem smuikams ir orkestrui. Beje, visi trys minėti atlikėjai yra Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos auklėtiniai.

Jauniausia orkestro narė violončelininkė Kornelija Kupšytė kartu su orkestro kolegomis pateiks jaunimo kartos portretą, atlikdami Roberto Molinelli kūrinį.

Alfredo Schnittke’s Koncertu fortepijonui ir styginiams bus atskleistas įvairiapusio menininko Vytauto Lukočiaus portretas. Šį žmogų labiau pažįstame kaip šmaikštuolį dirigentą, TV projektų komisijų narį, bet daugelis nežinome jo kaip pianisto, gebančio groti itin specifinę muziką.

Vidmantas Bartulis yra parašęs kūrinių ciklą, kuriame išreiškia savo simpatijas (arba antipatijas). Kaip dabar dažnas pasakytų – laikina. Viena tokių kompozicijų – “We like Donatas Katkus”, kurią spalvingasis autorius sukūrė kitos spalvingos asmenybės – dirigento, muzikologo, pedagogo, altininko, aktoriaus ir t. t. – gimimo dienos proga. Maestro D. Katkaus kūrybinis portretas ypatingai papuoš „Dėlionės orkestrui“ portretų galeriją.

Gegužės 27 d., ketvirtadienis, 18.30 val.

Muzikuojanti karvutė Sofija

Muzikinis spektaklis visai šeimai

Zita Bružaitė (kompozitorė)

Laima Akstinaitė (režisierė ir aktorė)

Simonas Lunevičius (aktorius)

Angelina Furmaniuk-Savickienė (scenografija, kostiumai)

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Dirigentas Egidijus Miknius

Pagal Geoffroy de Pennart Sophie macht Musik.

Ji – Sofija; ji – karvutė, gyvenanti kaime. Ji turi šeimą, gerą draugą, kuris visuomet pasirengęs padėti! Ji – tokia, kaip mes, nes ji… turi SVAJONĘ! Tačiau ne viskas gyvenime taip paprasta…

Muzikinis spektaklis visai šeimai „Muzikuojanti karvutė Sofija“ pasakoja istoriją apie karvutę Sofiją. Be galo muzikali ir beprotiškai mėgstanti dainuoti Sofija džiugindavo savo mažaisiais koncertais draugus ir namiškius. Tačiau labiausiai ji svajojo padainuoti su orkestru. Kaip sekėsi Sofijai ieškoti orkestro? Kokie nuotykiai ir išbandymai jos laukė dideliame mieste? Kaip su muzika susijęs kūno svoris, ūgis, spalva, ragai ar elegancija? Kokią dainelę atliko karvutė ir jos suburtas „Muzikos draugų“ orkestras?

Nuotaikingam spektakliui muziką parašė Zita Bružaitė. Pastatymą režisavo Laima Akstinaitė, jame kurianti ir karvutės Sofijos vaidmenį. Pasirodyme dalyvauja Klaipėdos kamerinis orkestras. Spektakliui diriguoja Egidijus Miknius.

Koncertų kviečiame klausytis virtualiai jums patogiausiu būdu šiais Klaipėdos koncertų salės interneto kanalais: YouTube, Facebook.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply