Klaipėdos koncertų salė: 2022 m. sausio repertuaras

Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36) 2022-uosius metus pradės turininga programa, kurioje – ir susitikimas su violončelės pasauliu, ir koncertas visai šeimai, kalbantis apie draugystę, ir dedikacijos kūrybinei bendrystei.

PROGRAMA

Organizatorių archyvo nuotr.

Sausio 14 d., penktadienis, 18.30 val.

VIOLONČELĖS FIESTA

dedikacija Romanui Armonui

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai: Rimantas Armonas, Ramutė Kalnėnaitė, Edmundas Kulikauskas, Kornelija Kupšytė, Karolis Vaičiulis, Mindaugas Bačkus, (violončelės)

Dalyvauja: Violeta Vaitiekūnaitė-Bendoraitienė, Dainius Palšauskas, Jonas Armonas, Mykolas Rutkauskas, Dominykas Digimas, Marius Sakavičius (violončelės)

Programa: Arvydas Malcys, Giovanni Sollima, Max Bruch, Roberto Molinelli, David Popper, Karl Davydov ir kt.

2022 metų koncertų kalendorių atverianti „Violončelės fiesta“ kviečia pasinerti į nuostabios šio instrumento muzikos pasaulį. Programa taip pat tęsia Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus 2014 metais pradėtą instrumentinių fiestų ciklą. Vivat violončelei šįkart dedikuojama Romanui Armonui, vienam įtakingiausių mūsų šalies violončelės mokytojų. Praėjusį rudenį amžinybėn išėjusio pedagogo atminimui skirtas koncertas, pasak M. Bačkaus, „bus galimybė surinkti kartu tuos žmones, kurių gyvenimus visam laikui paveikė šios neeilinės asmenybės meilė muzikai ir violončelei. Noriu surinkti scenoje bent kelis R. Armono mokinius (bei jo mokinių mokinius), nes, kaip sakė Donatas Katkus, „jie neša R. Armono moralės ir estetikos pasaulį, tai, kas išlieka, kas yra visos mūsų muzikos savastis“.

R. Armono muzikinis talentas daugiausia skleidėsi pedagoginėje veikloje. Jo mokiniai nuolat tapdavo įvairiausių konkursų nugalėtojais. Šiandien jie – garsūs  atlikėjai, daug koncertuojantys, sėkmingai dirbantys pedagoginį darbą. Dalis jų kaip solistai pasirodys „Violončelės fiestos“ programoje. Tai Rimantas Armonas, Ramutė Kalnėnaitė (beje, pirmoji lietuvaitė – tarptautinio konkurso laureatė), Edmundas Kulikauskas, Mindaugas Bačkus. Taip pat soluos ir R. Armono mokinių mokiniai Kornelija Kupšytė, Karolis Vaičiulis – jauniausios kartos violončelininkai, Klaipėdos kamerinio orkestro nariai. Koncerte išgirsime muzikuojančius ir kitus mūsų šalies violončelininkus.

Bilietai – 15,20 Eur

Sausio 20 d., ketvirtadienis, 12.00 ir 18.30 val.

Organizatorių archyvo nuotr.

ŠITAS, KITAS IR ANAS

Koncertas šeimai

Klaipėdos brass kvintetas:

Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Donatas Mickūnas (vokalas, klavišiniai)

Kristupas Biržietis (vokalas, elektronika)

Gytis Šimelionis  (vokalas, gitara)

Evelina Šimelionė (režisierė)

Programa: autorinės Kristupo Biržiečio,  Gyčio Šimelionio dainos pagal  Juozo Erlicko, Justino Marcinkevičiaus, Teofilio Tilvyčio, Violetos Palčinskaitės ir kitų poetų eiles (Rimanto Giedraičio aranžuotės brass kvintetui).

Šitas, Kitas ir Anas – tai trys geriausi draugai, kurie kartu kuria jiems patinkančią muziką. Vieną dieną jie nusprendžia dalyvauti Geriausios dainos konkurse. Noras laimėti konkursą, būti pripažintam ir žinomam draugus išskiria. Nors kiekvienas tiki savo sukurta daina ir siekia laimėjimo, jie susiduria su tam tikrais sunkumais ir iššūkiais. Kaip negalvoti vien tik apie save? Kaip neužsidaryti savo kambaryje ir mokėti išsaugoti tikrą draugystę? Tokie klausimai yra aktualūs kiekvienam jaunam žmogui, ne tik norinčiam kurti ir atlikti savo muziką, bet ir žengiančiam pirmuosius savarankiškus žingsnius.

Teatralizuotame koncerte „Šitas, Kitas ir Anas“ skambės autorinės pačių atlikėjų – Kristupo Biržiečo ir Gyčio Šimelionio – kurtos dainos pagal Juozo Erlicko, Justino Marcinkevičiaus, Teofilio Tilvyčio, Violetos Palčinskaitės ir kitų poetų eiles. Šiuolaikiškai, drąsiai ir paprastai kalbantys jaunosios kartos aktoriai siekia sudominti savo bendraamžius, paskatinti kurti ir laisvai kalbėti jiems aktualiomis temomis. Koncerto režisierė – Evelina Šimelionė.

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos

Organizatorių archyvo nuotr.

Sausio 21 d., penktadienis, 18.30 val.

SIELŲ DIALOGAI

Vytautas Juozapaitis (baritonas)

Ieva Barbora Juozapaitytė (sopranas)

Darius Mažintas (fortepijonas)

Programa: Gustav Mahler,  Francisco Asenjo Barbieri, Miguel Marqués, Maurice Ravel, Vytautas Barkauskas.

„Muzika –  tai tyriausia kalba, kuri girdima ir suprantama tada, kai esi atviros širdies, sąmoningai priimi save ir kitus. Tuomet ji paliečia kiekvieną iki sielos gelmių“, –  teigia programos „Sielų dialogai“ atlikėjai. Tai pripažintas operos solistas, baritonas Vytautas Juozapaitis, perspektyvus jaunosios kartos sopranas Ieva Barbora Juozapaitytė ir įdomiausių meninių idėjų generatorius pianistas Darius Mažintas.

Pasak V. Juozapaičio, „mūsų koncerto koncepcija grįsta nuoširdžiu noru išpažinti savo vertybes, pasidalinti kūrybine patirtimi, padiktuota gyvenimo pamokų, prisiliesti prie pasaulinės muzikos šedevrų ir pasiūlyti klausytojams mūsų interpretaciją, pripildytą tyro jausmo, neatsiejamo nuo išsiilgto buvimo scenoje nostalgijos“. Solisto nuomone, „klausytojui bus labai įdomu palyginti ir įvertinti, kaip to paties laikmečio kompozitorių kūrybą mato ir supranta skirtingų kartų dainininkai, kuriuos sieja pats stipriausias tėvo ir dukters ryšys. Na, o kūrybinė bendrystė drauge su nuostabiu pianistu Dariumi Mažintu mūsų koncertui įneš ypatingo jaudulio, nes kiekvienam mūsų tai bus premjera!“

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Organizatorių archyvo nuotr.

Sausio 29 d., šeštadienis, 18.30 val.

VOKIEČIŲ MUZIKOS SPINDULIAI

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Dirigentas Vilmantas Kaliūnas (Lietuva–Vokietija)

Solistas Karolis Kolakauskas (klarnetas)

Programa: Robert Fuch, Carl Maria von Weber, Franz Schubert.

Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus ir dirigentas, obojininkas Vilmantas Kaliūnas tuo pat metu mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje. Šiuo metu buvę klasiokai gyvena skirtinguose miestuose ir netgi šalyse, todėl retai susitinka tiek koncertinėse scenose, tiek gyvenime. „Vokiečių muzikos spinduliai“ bus pirmoji jų bendrai parengta ir V. Kaliūno diriguojama Klaipėdos kamerinio orkestro programa.

Pasak V. Kaliūno, „su Mindaugu jau daugelį kartų kalbėjome apie galimą bendradarbiavimą. Keletas idėjų jau buvo subrendę beveik iki įgyvendinimo, bet vis kažkas išardydavo mūsų planus. Ir štai pagaliau pavyko rasti programą ir laiką. Aš labai nekantrauju atvykti į Klaipėdą. Puiki Klaipėdos kamerinio orkestro reputacija suskambėjo net Vokietijoje, ir aš labai džiaugiuosi galimybe dirbti kartu su šiuo kolektyvu. Po mano beveik 30-ies Vokietijoje pragyventų metų „Vokiečių muzikos spinduliai“ man labai gerai pažįstami – koncertas bus lyg muzikinis tiltas tarp mano abiejų „gimtinių“.

Solo klarneto partiją šioje programoje gros Karolis Kolakauskas, savo profesinį kelią pradėjęs Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply