Klaipėdos kamerinis orkestras su obojininku Andriumi Puskunigiu įrašinėja plokštelę

Šią savaitę Klaipėdos koncertų salėje galima pasijusti tarsi įrašų studijoje. Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, ir solistas obojininkas Andrius Puskunigis (Lietuva–Prancūzija) įrašinėja Georgo Frydricho Hendelio (Georg Friedrich Händel) kūrinių kompaktinę plokštelę.

KKO_irasai

Kūrybinio proceso akimirka. Kompaktinę plokštelę įrašinėja garso režisierius Arūnas Zujus, ją išleis Nyderlandų įrašų kompanija „Brilliant Classics“. KKS archyvo nuotr.

Orkestro sudėtis buvo papildyta iš Prancūzijos atvykusiais menininkais: Celine Scibetta–Puskunigis (klavesinas), Vincent Bernardt (klavesinas, vargonai) ir Parsival Castro (teorba, barokine gitara).

Kodėl pasirinkta išleisti būtent baroko kompozitoriaus G. F. Hendelio kūrinių kompaktinę plokštelę? Jau du dešimtmečius gyvenantis ir dirbantis Prancūzijoje obojininkas A. Puskunigis atsako, kad jaučiasi labai artimas šiam kompozitoriui. „Esu labai panašus į Hendelį ne tik muzikine prasme, bet ir mūsų gyvenimai panašiai susiklostė. Ir jis, ir aš esame dideli savo šalies patriotai. Be kita ko, Hendelis taip pat buvo genialus obojininkas. Jis parašė unikalius koncertus vienam instrumentui – vargonams ir obojui.”

Andrius_Puskunigis_adfoto_nuotr

Obojininkas Andrius Puskunigis. Adfoto nuotr.

Intensyviai dirbdamas su Klaipėdos kameriniu orkestru, A. Puskunigis mato ryškius skirtumus tarp Lietuvos ir Vakarų orkestrų. Pasak muziko, Vakarų Prancūzijos orkestruose jau yra susiformavusi tvirta nuomonė, kurią sunku išjudinti. Orkestrantai puikiai išmano savo darbą ir daugiau niekuo nebesidomi.

„Kas man yra įdomu čia, Klaipėdoje, kad orkestrantai yra atviresni, jie labai reaguoja į tai, ką mes jiems sakome. Jie tiesiog „geria” visą informaciją, greitai apdoroja ją ir tuomet išeina labai geras rezultatas. Manau, kad su Klaipėdos kameriniu orkestrus galima vystyti daug didesnius projektus nei Vakaruose.”

KKO_archyv

Klaipėdos kamerinis orkestras. KKS archyvo nuotr.

Kartu projekte dirbantis ir klavesininkas bei vargonininkas V. Bernardt taip pat negaili gražių žodžių Klaipėdos kameriniam orkestrui: „Mes jaučiam tuos žmones, jaučiame vieni kitus. Mano emocijos šiuo metu yra fantastiškos. Labai džiaugiuosi būdamas čia.”

Kompaktinę plokštelę įrašinėja garso režisierius Arūnas Zujus. Plokštelę išleis šiandienos klasikinės muzikos pasaulyje lyderiaujanti Nyderlandų įrašų kompanija „Brilliant Classics”.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply