Klaipėdos kamerinis orkestras „Baroko šviesoje”

Po turiningos meistriškumo kursų savaitės Klaipėdos kamerinis orkestras netrukus sukvies publiką įvertinti pasiektų rezultatų! Jau keletą metų gyvuojanti meno vadovo Mindaugo Bačkaus iniciatyva gilintis į baroko muzikos paslaptis šįkart į Klaipėdą priviliojo pripažintą baroko muzikos specialistę Martyną Pastuszką iš Lenkijos. Jos meistriškai valdomas barokinis smuikas papildys klaipėdiečių orkestro skambesį koncerte „Baroko šviesoje”. Klausytojai laukiami 2019 m. sausio 18 dieną, penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Martyna_Pastuszka

Martyna Pastuszka. KKS archyvo nuotr.

XVII amžiuje įsigalėjusi epocha apėmė įvairias meno sritis ir iki šiol nepalieka abejingų. Kaip atima žadą įspūdinga baroko architektūra, taip ir muzika kiekvieną gyvo ir betarpiško susitikimo su ja progą padaro didele švente. Išskirtinis puošnumas ir įmantrumas lėmė tai, kad baroko muzikai atlikti reikia ypatingo profesinio pasiruošimo. Klaipėdos kamerinio orkestro vadovas, violončelininkas M. Bačkus į šią užduotį žiūri atsakingai ir kolektyvą reguliariai įtraukia į vertingas patirtis su garsiais užsienio baroko muzikos profesionalais.

„Didžiausias paskutinių metų atradimas!” – taip apie Martyną Pastuszką yra atsiliepęs Lenkijos radijo žurnalistas. Muzikė gyvena Katovicuose, čia dėsto muzikos akademijoje ir vadovauja savo įkurtam kolektyvui Orkiestra Historyczna. M. Pastuszka dažnai pasirodo kaip solistė ir koncertmeisterė su įvairiais Europos senosios muzikos ansambliais ir orkestrais. Muzikų šeimoje užaugusi atlikėja į senosios muzikos pasaulio paslaptis pradėjo gilintis prisijungusi prie ansamblio Arte Dei Suonatori. Dabar savo atradimus ir patirtį ji yra pasiruošusi perteikti klaipėdiečiams.

„Mes dirbsime su žmogumi, kuris gyvena kaimyninėje šalyje ir yra vienas geriausių jos barokinės muzikos specialistų. Kartu su M. Pastuszka atvyks jos kolegė Anna Firlus, koncerte atliksianti klavesino partiją”, – teigia M. Bačkus.

KKO_photo_Rytis_Seskaitis

Klaipėdos kamerinis orkestras. Ryčio Šeškaičio nuotr.

Klaipėdos kamerinis orkestras yra vienas jauniausių ir dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. Neblėstantis jo narių užsidegimas nuolat tobulinti kamerinio muzikavimo įgūdžius ir plėsti stilistinę atliekamos muzikos įvairovę subrandino išskirtinį kolektyvo skambesį. Taip orkestras ilgainiui tapo patraukliu kūrybiniu partneriu, rengiančiu ambicingas programas.

Koncerto programoje žėrės baroko epochos muzikos opusai, kuriuos parašė J. B. Lully, A. Campra, G. P. Telemannas, M. Corrette ir kiti kompozitoriai. Praleiskite vakarą „Baroko šviesoje”, skambant nemariems, prieš kelis šimtmečius sukurtiems ir pas mus retai skambantiems kūriniams!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply