Klaipėdos brass kvintetas ties vario tiltus

Kokie instrumentai koncertuose labai džiugina ir pakylėja, tačiau skambantys iš kaimyno namų tampa prakeiksmu? Taip, tai – ryškiai švytintys ir užtikrintai skambantys variniai pučiamieji instrumentai. „Vario tiltai” – išskirtinai varinis koncertas, vyksiantis kovo 21 dieną, trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos brass kvintetas šįkart į svečius pasikvietė jaunuosius kolegas iš sostinės – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos brass ansamblį, vadovaujamą Mariaus Balčyčio. Neįprasto koncerto programoje – nuo fejerverkų, fanfarų, iki operų fragmentų ir džiazo.

Brass_kvintetas_foto_V_Petrikas

Klaipėdos brass kvintetas. Vytauto Petriko nuotr.

Uostamiestį ir varinius pučiamuosius sieja daug bendrų istorijų. Klaipėda ne tik daug kam asocijuojasi su trimitą puikiai valdančiu meru Vytautu Grubliausku, bet dažnai yra vadinama „pūtikų kalve”. Būtent Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje užauga didelė dalis šių instrumentų meno puoselėtojų, vėliau išsibarstančių po visą Lietuvą ir pasaulį.

Iš penkių Klaipėdos brass kvinteto narių net keturi – Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Evaldas Bružas (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba) – mokėsi toje pačioje S. Šimkaus konservatorijoje. Tik vienintelis Alius Maknavičius trimito grojimo pagrindų sėmėsi Kauno J. Gruodžio konservatorijoje.

Klaipėdos brass kvintetas ryškiai atsinaujino, suėjus 30 metų sukakčiai. Ansamblio repertuaras – solidus: nuo Renesanso iki XXI amžiaus autorių muzikos. Kvintetas koncertuoja įvairiose erdvėse, randa kelią į skirtingą muzikinę patirtį turinčių klausytojų širdis. Jį žino ir patys mažiausi klausytojai – ansamblis aktyviai dalyvauja edukaciniuose projektuose.

LMTA_Brass_ansamblis1

LMTA brass ansamblis. KKS archyvo nuotr.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos brass ansamblio vadovą Marių Balčytį pažįstame kaip puikų trombonininką, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistą. Tačiau būsimoje programoje jis negros, bet diriguos ansambliui. Šis atlikėjas taip pat yra baigęs Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją, o jo studentų kolektyve groja keletas buvusių „šimkiukų”.

Tarp koncerte skambėsiančių ir publiką „nupūsiančių” opusų – G. F. Handelio, J. S. Bacho, G. Verdi, J. Viitasaari, D. Haddado, G. Holsto ir kitų autorių kūryba. Didelė dalis kompozicijų yra garsūs klasikos ir džiazo kūriniai, vėliau specialiai pritaikyti variniams pučiamiesiems.

Programa „Vario tiltai” sujungs įvairaus amžiaus ir skirtingos meninės patirties atlikėjus, grojančius pučiamaisiais instrumentais (tiesa, LMTA brass ansamblio sudėtyje bus ir mušamieji). Ji taip pat suvienys uostamiestyje ir sostinėje dirbančius, klasiką ir moderniąją kūrybą grojančius bei klausančius žmones. Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė prisipildys skambaus vario gaudesio, kuris tikrai pažadins iš žiemiško stingulio. Kviečiame!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply