Klaipėdoje Petras Geniušas interpretuos Čiurlionį, džiazą, roką, repą

Charizmatiškasis pianistas Petras Geniušas 2022 m. vasario 11 d., penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje pristatys naują meninę programą „Iš pasąmonės saugyklų“.

Pianistas Petras Geniušas. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Pianistas Petras Geniušas. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Savo naujosios programos meninę idėją atlikėjas pristato taip: „Šiame koncerte sujungiu du muzikavimo būdus – užrašytos muzikos atlikimą ir improvizaciją. Pianisto atminties saugyklose yra begalybė muzikos: išmoktos mintinai, girdėtos, analizuotos. Improvizuodamas įžengiu į tą pusiau sąmoningą, pusiau lyg sapne besifermentuojančią muzikinę terpę ir leidžiuosi nešamas intuicijos, kartais pats nustebdamas, ką ten aptikau.“

Pristatys naujausią kompaktinę plokštelę

Melomanai, atėję paklausyti pianisto rečitalio, turės progos įsigyti naujausią P. Geniušo kompaktinę plokštelę tuo pačiu pavadinimu. Ją ką tik išleido garso įrašų kompanija „Baltic Mobile Recordings“, kuriai vadovauja Aleksandra ir Vilius Kerai. Ši tarptautiniu mastu pripažinta kompanija, pelniusi daugybę apdovanojimų, keletą „Grammy“ nominacijų, neseniai išleido ir kitą P. Geniušo atliekamos lietuviškos muzikos kompaktinę plokštelę „A Piacere“. Joje užfiksuotas pianisto muzikavimas su smuikininke Dalia Kuznecovaite.

Pristatydamas programą „Iš pasąmonės saugyklų“ pianistas teigia, kad „kompaktinėje plokštelėje užfiksuotoje improvizacijoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio motyvais žinovas išgirs anaiptol ne tik Čiurlionį, bet ir atgarsius iš džiazo, roko, repo muzikos, taip pat ir Paulo Hindemitho, Liudo Mockūno, Vidmanto Bartulio kūrinių transformacijas“.

„Koncerte tik iš dalies atkursiu diske skambančią muzikinę struktūrą, detalės, be abejo, keisis. Pirmoje koncerto dalyje skambėsiančiam Franzo Liszto svarbiausiam gyvenimo šedevrui Sonatai h-moll irgi skambinsiu improvizuotą introdukciją. Tokia preliudavimo praktika buvo būdinga Lisztui ir jo epochai, tik savo įžangai pasitelksiu mūsų laikmečio muzikinę kalbą“, – pasakojo žymus pianistas.

Pripažintas uostamiesčio publikos

P. Geniušas yra vienas geidžiamiausių pianistų Klaipėdos koncertų salės koncertinėse programose. Šiam pasirinkimui didžiausios įtakos turi įgimtas menininko žingeidumas, skatinantis neapsiriboti vien tik klasikinio pianisto patirtimi ir veikla, nenuilstamai plečiant savo muzikinį akiratį, repertuarą ir scenos partnerių ratą. Klaipėdos koncertų salėje su dideliu susidomėjimu vyksta P. Geniušo soliniai rečitaliai, pasirodymai su kolegomis, atliekant kamerinę muziką, pianistas skambina fortepijoninius koncertus su kameriniais ir simfoniniais orkestrais, interpretuoja žymiausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų – Davido Lango, Arvo Pärto, Osvaldo Balakausko, Žibuoklės Martinaitytės ir kitų – opusus.

P. Geniušo koncertuose klausytojas, kuris nėra profesionalus muzikas, visada gali mėgautis aukščiausio lygio pianisto kuriamu garsų pasauliu, taip lavindamas savo meninę vaizduotę ir skonį.  Būsimoji programa žada intriguojantį prisilietimą prie unikalių atlikėjo pasąmonės saugyklų ir jose slypinčių klodų.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply