Klaipėdoje – jau II jaunimo mišrių chorų festivalis „Jaunoji banga“!

2023 m. balandžio 1 d. 16 val. Klaipėdoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4) vyks II jaunimo mišrių chorų festivalis „Jaunoji banga“.

Klaipėdos Vydūno gimnazijos jaunimo mišrus choras. Organizatorių archyvo nuotr.
Klaipėdos Vydūno gimnazijos jaunimo mišrus choras. Organizatorių archyvo nuotr.

Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tęsiamos kultūros tradicijos bei renginiai gerai žinomi ne tik Lietuvoje, jie garsina ir mūsų miestą, kraštą, o aidai sklinda pasaulyje. Visa tai nėra atsitiktinis reiškinys, o gilias chorines tradicijas mieste menanti patirtis. Šių tradicijų ištakos – tai prasminga Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto lietuvių dainų švenčių istorija, ir ne tik. Tai ir įdomus, turtingas bei savitas kultūros reiškinys, kurių pradžia siekia kur kas ankstesnį šio krašto kultūrinį laikotarpį – XIX a. pabaigą. Tai ir prasminga tuometinės bendrijos „Aukuras“ veikla tautos kultūrai kelti, na ir, žinoma, šio krašto didžiavyrių – Vydūno, Adomo Brako, Antano Vaičiūno, Stasio Šimkaus, Jeronimo Kačinsko ir kt. kultūrinė, visuomeninė veikla.

Miesto, o ir viso krašto chorinio vyksmo tąsą ir plėtrą šiandien vykdanti Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ plečia savo renginių arsenalą. Be jau tradicinių iškilių chorinių renginių – dainų švenčių, Tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso, Klaipėdoje rengiami kiti ne mažiau reikšmingi ir garsūs renginiai – Kalėdinių giesmių festivalis, vis populiarėjantis chorinės muzikos festivalis „Dainoje tautos dvasia“, jau nekalbant apie tradicinius koncertus „Mūsų vaikai – Tėvynei Lietuvai“, skirtus Valstybės atkūrimo dienai – Vasario 16-ajai paminėti, ir kitus renginius.

Prie šių tradicinių iškilių chorinių renginių puokštės prisijungia bei prasmingai auga ir, tikimės, taps tradiciniu jaunimo mišrių chorų festivalis „Jaunoji banga“. Festivalis vyks 2023 m. balandžio 1 d. 16.00 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda).

Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mišrus choras. Organizatorių archyvo nuotr.
Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mišrus choras. Organizatorių archyvo nuotr.

Festivalyje dalyvaus:

Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mišrus choras, meno vadovė ir dirigentė Vilma Masienė, chormeisterė Ramutė Štreimikytė, koncertmeisterės Dalia Jatautaitė ir Daiva Maskoliūnienė;

Kauno „Saulės“ gimnazijos mišrus jaunimo choras, meno vadovė ir dirigentė Jovita Kulakauskienė;

Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mišrus choras, meno vadovė ir dirigentė Renata Gilienė, chormeisterė Valerija Skapienė, koncertmeisterė Janina Kalinaitė;

Klaipėdos Vydūno gimnazijos jaunimo mišrus choras, meno vadovė ir dirigentė Ingrida Bertulienė, chormeisterė Vaiva Šaulienė, koncertmeisteris Romualdas Kalvėnas;

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mišrus choras, meno vadovė ir dirigentė Jolanta Vyšniauskienė, chormeisteris Ramūnas Baršauskas, koncertmeisterė Živilė Čapienė;

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos jaunimo simfoninis orkestras, meno vadovas Egidijus Miknius.

Tikimės, kad šis festivalis iš dalies užpildys Lietuvoje susidariusį vakuumą jaunimo chorų veikloje. Šiuo choriniu kultūriniu renginiu ketiname papildyti ir įprasminti jaunimo užimtumo, saviraiškos, kultūrinės veiklos ir plėtros vyksmą, daryti įtaką jų vertybinei bei meninei-kultūrinei brandai, plėtoti Lietuvos chorines tradicijas, kartu ir pagyvinti Klaipėdos koncertinį gyvenimą.

Šio festivalio iniciatorė yra Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, festivalio sumanytoja ir aktyvi organizatorė – bendrijos tarybos narė Jolanta Vyšniauskienė. Nuoširdžiai dėkojame jai už tai. Tikimės, kad šis prasmingas jaunimo mišrių chorų festivalis „JAUNOJI BANGA“ išaugs, sustiprės, taps tradiciniu, miestą puošiančiu bei garsinančiu renginiu.

Algirdas Šumskis,

Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininkas

Leave a Reply