Klaipėdoje aistrą kurstys žymūs tango atlikėjai iš Argentinos

2020 m. sausio 17 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje karščiu ir aistra persmelktoje programoje „Klasika sutinka tango” Klaipėdos kamerinis orkestras susitiks su žinomų Argentinos muzikų ir tango atlikėjų trio – vokaliste Analia Selis, pianistu ir aranžuotoju Mariano Castro ir bandonijos virtuozu Omaru Massa.

3_Analia_Selis

Analia Selis. KKS archyvo nuotr.

Pirmą kartą šį tango atlikėjų trio išgirdome II tarptautiniame Klaipėdos violončelės festivalyje 2019 metų gegužės mėnesį, kai jis su ansambliu „ArgEnTango” pristatė Ástoro Piazzollos muzikos projektą. Netrukus po minėto festivalio Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras buvo išvykęs į Šveicariją dalyvauti „Klangantrisch” festivalyje Riggisberge. Šiame renginyje klaipėdiečių orkestras, diriguojamas festivalio meno vadovo Kasparo Zehnderio, kartu su A. Selis, M. Castro ir O. Massa atliko programą, sulaukusią neįtikėtinos sėkmės. Dabar skirtingus muzikos stilius kryžminantis projektas „Klasika sutinka tango” atkeliauja į Klaipėdą ir tikisi užkariauti uostamiesčio klausytojų simpatijas.

Mariano_Castro_Mihai_Benea_nuotr

Mariano Castro. Mihai Benea nuotr.

Gerai žinomą ir mažiau girdėtą autentišką argentinietiško tango muziką keis šio šokio įkvėptų kompozitorių sukurti kūriniai styginių orkestrui. Programoje bus nemažai Ástoro Piazzollos kūrinių. Žymiausias argentiniečių kūrėjas pakėlė šį populiariosios muzikos žanrą į akademinės muzikos lygmenį: jo dėka tango ėmė skambėti svarbiausiose pasaulio koncertų salėse, ko iki tol nebuvo galima net įsivaizduoti. Á. Piazzola sujungė tango, džiazo, klasikinės muzikos elementus ir sukūrė vadinamąjį „naująjį tango” (Nuevo tango). Nors pradžioje jis grojo tradicinį tango, tačiau vis labiau linko prie to, kad tango skirtas ne šokiui, o klausymui. Per savo ilgametę karjerą muzikas rengdavo pasirodymus su įvairiais orkestrais ir susilaukė didelio pripažinimo. Á. Piazzolla parašė daugiau nei 300 tango. Programoje „Klasika sutinka tango” išgirsime keletą iš jų.

Omar_Massa

Omaras Massa. KKS archyvo nuotr.

Visi tango trio atlikėjai – Analia Selis, Mariano Castro ir Omaras Massa yra gimę Argentinoje, dabar gyvena ir skleidžia savo gimtosios šalies kultūrą Europoje: Analia ir Mariano – Rumunijoje, Omaras – Vokietijoje. Juos jungia meilė argentinietiškam tango ir noras dalintis ja su kitų tautų profesionaliais muzikos atlikėjais ir klausytojais. Atlikėjai pasirodo ir trio, ir groja su orkestrais. A. Selis inicijavo šį tango ir orkestro muzikos projektą ir ne kartą jį atliko su Rumunijos ir Šveicarijos orkestrais. Nuostabus jos balso tembras ir įtaigi atlikimo maniera daug prisideda prie to, kad šią muziką pamėgtumėte ir ilgai prisimintumėte.

Koncerte fortepijonu skambinsiančio M. Castro specialiai šiam projektui sukurtose aranžuotėse pagrindine ašimi lieka Á. Piazzollos išgarsintas instrumentas – bandonija. O. Massa yra vienas labiausiai vertinamų savo kartos bandonijos atlikėjų, jis taip pat kuria muziką ir ją aranžuoja.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply