Klaipėda taps violončelės sostine: festivalio programa

Pirmąją gegužės savaitę Klaipėda taps violončelės sostine. 6 dienos, 58 renginiai, 22 renginių vietos, 5 meno šakos (muzika, šokis, teatras, kinas ir dailė), daugiau nei 300 dalyvių iš 21 pasaulio šalies!

2017 m. gegužės 1–6 dienomis Klaipėdos koncertų salės iniciatyva įvairių šalių violončelininkai siūlys pažinti muzikos pasaulį iš skirtingų perspektyvų. Specialus konkursas violončelės atlikėjams – tai galimybė varžytis stebint tarptautinį prestižą pelniusiai komisijai, o festivalis – tai nuo pusryčių iki vėlaus vakaro skambantis miestas, kuriame vyks koncertai, meistriškumo kursai, dirbtuvės, pranešimai, seminarai, paroda, instrumentų meistrų prezentacija, kino peržiūra ir susitikimas su režisieriumi, teatro ir šokio spektakliai bei violončelės pleneras šeimoms. Meno šakų įvairovė, glaudus kultūros įstaigų ir meno atstovų bendradarbiavimas bei gausi renginių pasiūla įvairiai publikai pirmąją gegužės savaitę pavers Klaipėdą violončelės sostine!

tetis_ir_jura_01_12val

Organizatorių archyvo nuotraukos

Pagrindinių festivalio renginių programa

Gegužės 1 d., pirmadienis, 12.00 ir 14.00 val., Klaipėdos lėlių teatras
„Tėtis ir jūra”
Spektaklis lėlėms ir violončelei
Kūrybinė komanda:
Gintarė Radvilavičiūtė, Renata Kutaitė, Monika Mikalauskaitė, Vytautas Leistrumas,
Tomas Mikalauskas, Karolis Vaičiulis

Bilietai – 5 Eur. Bilietus galima įsigyti Klaipėdos lėlių teatre

Šviesa ir violončelė. Šešėlis ir violončelė. Atspindys ir violončelė. Šiomis priemonėmis kuriamas pasakojimas apie šeimyną, kuri palieka gimtąjį slėnį ir išvyksta gyventi į tėčio salą. Naujojoje erdvėje jie stengiasi pradėti gyvenimą iš pradžių. Viskas vyksta anapus tikrovės, tai sapnas ir fantastika, jo šviesa ir lėtumas, kai klampoji per smėlį ir niekur nenueini. Tėtis toks laimingas – tarsi visą salą laikytų savo letenose. Ji – ištisas pasaulis, kupinas keistų dalykų tiems, kurie juos pastebi.

Spektaklis – tai pasakojimas apie tėtį. Kokią vietą šeimoje užima tėtis? Koks jis? Ką veikia? Kuo gyvena? Apie ką svajoja? Juk šeimoje visus keturis kampus laiko mama. O tėtis?.. O tėtis laiko visą jūrą. Šis spektaklis skirtas visiems vaikams nuo 2 metų. Tiems, kurie linkę pastebėti keistus dalykus, kurie linkę nujausti. Tiems, kurie vaikystėje mėgo atsitverti antklode kambario kamputį ir ten tūnoti sau, mėgautis vienatve, stebint tamsą, šviesos kuriamus šešėlius. Kodėl violončelė? Sako, jos muzika gydo širdies ligas.

Bachas_kitaip_01_17val

Gegužės 1 d., pirmadienis, 17.00 val., Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia

„Bachas kitaip”

“Ensemble Schönbrunn Amsterdam” (Olandija):
Marten Root (fleita), Viola de Hoog (violončelė), Menno van Delft (klavesinas)
Programa: Johann Sebastian Bach

Nemokamai

Pirmąją festivalio dieną Šv. Pranciškaus Asižiečio koplyčia priims Johanno Sebastiano Bacho muzikos grožį. Ją interpretuos svečiai iš Nyderlandų „Ensemble Schönbrunn Amsterdam”: Martenas Rootas (fleita), Viola de Hoog (violončelė) ir Menno van Delftas (klavesinas). Jų programoje – gražiausi baroko meistro kūriniai. Ansamblio koncertinė veikla trunka jau daugiau nei 25 metus, per kuriuos surengta gausybė puikių koncertų, parengta profesionalių kamerinės muzikos įrašų. Atidžiai kolektyvo programas atrenka jo meno vadovas ir vienas įkūrėjų M. Rootas. Neretai muzikas į koncertų sales sugrąžina pamirštą repertuarą, kuris apima kūrinius nuo Girolamo Frescobaldi iki Claude’o Debussy. „Ensemble Schönbrunn Amsterdam” išsiskiria ir savo pomėgiu pristatyti gerai žinomas kamerinės muzikos kompozicijas kitaip – būtent tuo ir galės įsitikinti uostamiesčio publika.

Atidarymo_koncertas_01_19val

Gegužės 1 d., pirmadienis, 19.00 val., Klaipėdos koncertų salė
Festivalio atidarymo koncertas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Giovanni Sollima (violončelė, Italija), Monika Leskovar (violončelė, Kroatija)
Programa: Giovanni Sollima, Alfredo Piatti, Gioachino Rossini

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Festivalio atidarymo koncerte Klaipėdos kamerinis orkestras muzikuos kartu su pasaulinio garso violončelininku ir kompozitoriumi Giovanni Sollima. Jo „kalbinama” violončelė skambėjo „Carnegie Hall” Niujorke, „Wigmore” ir „Queen Elizabeth” salėse Londone, „Salle Gaveau” Paryžiuje, „Musicgebouw” Amsterdame, „La Scala” Milane bei daugelyje kitų. Menininkas, ieškodamas originalios muzikinės raiškos galimybių, neapsiriboja tradiciniais akustiniais ir elektriniais instrumentais – kompozicijose G. Sollima naudoja ir savo paties sukurtus instrumentus. Net tris Giovanni Sollima kūrinius išgirsime šiame koncerte. Tarp jų bus „Kai mes buvome medžiai” / „When We Were Trees”, kurį atlikėjas įrašė kartu su kita programos soliste – garsia violončelininke Monika Leskovar. Laimėjusi daug tarptautinių konkursų, ši atlikėja bendradarbiauja su svarbiausiais Europos simfoniniais orkestrais, dirigentais ir kompozitoriais. 

Klaipėdos kamerinis orkestras yra vienas jauniausių ir dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. Kruopščiai formuojamomis programomis ir uždegančiomis interpretacijomis KKO jau daugiau nei du dešimtmečius aktyviai siekia stimuliuoti ir šviesti savo auditoriją, pateikdamas plačią įvairių epochų muzikinių stilių ir žanrų paletę nuo baroko iki šių dienų ir uostamiestyje steigdamas naujas orkestro koncertų tradicijas.

Koncerto pertraukos metu I a. foje bus atidaryta muzikologės Danutės Petrauskaitės parengta paroda „Violončelės mokyklos ištakos ir raida Lietuvoje”.

Afteris_05 01_21 30

Gegužės 1 d., pirmadienis, 21.30 val., klubas „Raketa”
Festivalio atidarymo „Afterparty”
“Amber Quartet” / „Gintarinis kvartetas”: Vytautas Mikeliūnas (I smuikas), Tadas Dešukas (II smuikas), Tomas Petrikis (altas), Ona Švabauskaitė (violončelė)
Programa: gintarinių instrumentų pristatymas, džiazo improvizacijos Stingo, Joe Zawinul, Chick Corea,, Lee Morgano ir kt. temomis

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

Festivalio atidarymo „Afterparty” metu vienintelius pasaulyje gintarinius instrumentus ir jais atliekamą programą pristatys „Gintarinis kvartetas”. Mintis sukurti instrumentus iš gintaro kilo juvelyrui Šarūnui Davainiui. Pirmasis grojantis gintarinis instrumentas buvo smuikas. Vėliau atsirado visas styginių instrumentų kvartetas – du smuikai, altas ir violončelė. Instrumentai gaminami iš natūralaus Baltijos gintaro, atrenkant ir paruošiant tam tikros spalvos ir formos gabaliukus. Tai kruopštus ir ilgas rankų darbas, reikalaujantis įgūdžių ir patirties. Galimybę prabilti jiems suteikė „Gintarinio kvarteto” nariai – Lietuvos publikai gerai pažįstami muzikai, nebijantys eksperimentuoti. Vėlyvą vakarą atlikėjai improvizuos džiazo stiliumi.

Sokiai_violoncelei_02_17val

Gegužės 2 d., antradienis, 17.00 val., Prano Domšaičio galerija
„Šokiai violončelei”
Ramutė Kalnėnaitė (violončelė)
Daiva Stulgytė (fortepijonas)
Programa: Johann Sebastian Bach, Joseph Haydn, Ástor Piazzolla, Vinzenz Emanuel Koželuch, Piotr Čaikovskij, Sergej Prokofjev, David Popper, Enrique Granados, Francis Poulenc, Faustas Latėnas

Nemokamai

Gal norėtumėte… pašokti? Tokiu klausimu publiką pasitiks koncertas „Šokiai violončelei”, kuriame skambės skirtingų tautybių, epochų ir charakterių kompozitorių sukurti šokiai violončelėms, kuriuos atliks muzikės Ramutė Kalnėnaitė (violončelė) ir Daiva Stulgytė (fortepijonas). Per ilgametę karjerą R. Kalnėnaitė koncertavo daugelyje Europos šalių, taip pat JAV, buvo Lietuvos kamerinio orkestro, kuriam vadovavo maestro Saulius Sondeckis, narė. Violončelininkė veda meistriškumo kursus, dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pianistė Daiva Stulgytė yra LMTA Styginių katedros koncertmeisterė, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vadovauja Kamerinio ansamblio skyriui. Ji yra parengusi kamerinės muzikos programų tiek su Lietuvos, tiek su užsienio atlikėjais.

Barokine_violoncele_02_19val

Gegužės 2 d., antradienis, 19.00 val., Klaipėdos koncertų salė
„Barokinė violončelė”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Bruno Cocset ( barokinė violončelė, Prancūzija)
Viola de Hoog (barokinė violončelė, Olandija)
Menno van Delft (klavesinas, Olandija)
Programa: Antonio Vivaldi, Domenico Gabrielli, Giuseppe Maria Jacchini, Arcangelo Corelli, Antonio Caldara, Benedetto Marcello, Leonardo Leo, Francesco Geminiani

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Klaipėdos kamerinis orkestras meno vadovo M. Bačkaus iniciatyva kasmet vis daugiau gilinasi į barokinės muzikos atlikimo subtilumus, koncertuodamas su pripažintais šios srities specialistais, semdamasis patirties meistriškumo klasėse. Tad ir šiame koncerte, pasak M. Bačkaus, „su orkestru gros žmonės, kurie savo visą laiką paskyrė barokinės muzikos tyrinėjimams, atlikimo tradicijų kūrimui ir perteikimui”. Tai autoritetingi barokinės violončelės atlikėjai Bruno Cocset, Viola de Hoog bei klavesinininkas Menno van Delft. Bruno Cocset skambiai vadinamas vienu įtakingiausių mūsų dienų barokinės violončelės meistrų. Gilindamasis į autentišką baroko muzikos atlikimą, jis ypač vertinamas už „pamirštų” kompozitorių muzikos sugrąžinimą į koncertų sales. Violončelininkė V. de Hoog tarptautinį pripažinimą pelnė autentiškais senosios muzikos atlikimais. Dvidešimt metų ji keliavo po pasaulį kaip žymaus olandų „Schönbergo” kvarteto narė. Klavesino virtuozas M. van Delftas visame pasaulyje koncertuoja tiek kaip solistas, tiek kaip kamerinių ansamblių narys. Per savo karjerą jis yra vedęs meistriškumo kursus Europoje ir JAV, įrašęs daugybę įrašų radijui ir televizijai, tokioms leidybinėms kompanijoms kaip „Globe”, „Deutsche Harmonia Mundi”, „EMI”, „Channel Classics”.

Naktis_Bach_LT_02_21_30

Gegužės 2 d., antradienis, 21.30 val., Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia
„Naktis Bach LT”
David Geringas (violončelė, Lietuva–Vokietija), Mindaugas Bačkus (violončelė), Gleb Pyšniak (violončelė), Rimantas Armonas (violončelė), Marius Urba (violončelė, Lietuva–Vokietija), Vytautas Sondeckis (violončelė, Lietuva–Vokietija)
Programa: Johann Sebastian Bach siuitos violončelei solo

Sodrus violončelės tembras ir nepaprasto grožio bei gelmės Johanno Sebastiano Bacho muzika – tai dovana išskirtinės muzikinės patirties ieškantiems melomanams. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje vyksiantis koncertas „Naktis Bach LT” suburs šešis skirtingų kartų violončelininkus, kuriuos vienija išskirtinis talentas. Jų paruoštoje programoje skambės J. S. Bacho siuitos violončelei solo.
Šeši talentingiausi atlikėjai ir šešios baroko genijaus siuitos. Vėlyvą vakarą po koplyčios skliautais aidėsianti muzika klausytojus nuteiks prasmingai vakaro meditacijai, pabuvimui mintyse su Kūrėju, nusiraminimui ir susikaupimui.

Gegužės 3 d., trečiadienis, 17.00 val., I. Simonaitytės bibliotekos konferencijų salė
„Violončelės skambesiai”
Muzikos ir vaizdo performansas
Anton Lukoszevieze (violončelė, Jungtinė Karalystė)

Nemokamai

„Violončelė yra nepaprastas instrumentas, leidžiantis įsigilinti į garsus ir jų natūralų fenomeną. Tam tyrinėti naudosiu skirtingas eksperimentines pjeses”, – taip apie muzikos ir vaizdo performansą „Violončelės skambesiai” kalba violončelininkas Antonas Lukoszevieze. Visame pasaulyje jis žinomas dėl savo eksperimentinės ir improvizacinės muzikos atlikimų. Atlikėjas yra pasirodęs įvairiuose festivaliuose Europoje ir JAV. Glaudus kūrybinis ryšys violončelininką sieja su avangardinės muzikos kūrėjais Gerhardu Stableriu, Michaeliu Parsonsu, Amnonu Wolmanu, Helmutu Oehringu ir kitais. A. Lukoszevieze ypač įdomu tyrinėti įvairias meno formas. Dėl išskirtinio kūrybiškumo violončelininkas net tapo keturių žinomos filmų kūrėjos Jayne Parker kino juostų herojumi. Muzikas taip pat yra ansamblio „Apartment House”, jau daugiau nei du dešimtmečius laikomo vienu britų avangardo ir eksperimentinės muzikos lyderių, įkūrėjas ir dirigentas.

Smelio_laikrodziai_03_19val

Gegužės 3 d., trečiadienis, 19.00 val. Klaipėdos dramos teatro didžioji salė
„Smėlio laikrodžiai”
Idėja ir muzika Justė Janulytė
Vaizdo režisierius Luca Scarzella (Italija)
Vaizdo režisieriaus asistentas Michele Innocente (Italija)
Elektronika: Michele Tadini, Antonello Raggi (Italija)
Scenografė Jūratė Paulėkaitė
Šviesos dizainas: Eugenijus Sabaliauskas, Vilius Vilutis
Atlikėjai: „Gaida Ensemble” solistai Edmundas Kulikauskas, Povilas Jacunskas, Rokas Vaitkevičius, Onutė Švabauskaitė (violončelės)

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Kompozitorės Justės Janulytės sumanytas ir kartu su lietuvių bei italų menininkais įgyvendintas projektas „Smėlio laikrodžiai” apibūdinamas kaip garso ir vaizdo, laiko ir erdvės teatras. Pasak autorės, jame „tyrinėjamos akustinės, vizualinės bei simbolinės smėlio laikrodžio fenomeno prasmės. Muzikinė idėja vizualizuojama pasitelkus specialiai sukurtas cilindrines tiulio uždangas, ant kurių projektuojami vaizdai bei šviesų efektai išplečia, transformuoja atlikėjų būvį scenoje, kuria fikcijas ir įtraukia publiką į įvairias suvokimo patirtis”. J. Janulytės muziką lydi įspūdingos Luca’o Scarzella’os videoprojekcijos. „Smėlio laikrodžiais” pavirstančiose tiulio instaliacijose griežia violončelininkai, lydimi gyvosios elektronikos.

Goblinas_03_21_30

Gegužės 3 d., trečiadienis, 21.30 val., klubas „Raketa”

„Violončelės Goblinas sugrįžo”

Rushad Eggleston (violončelė, JAV)

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

Lakios vaizduotės klajoklis, pašėlęs „violončelės goblinas”, mistinės Sneth galaktikos ambasadorius džiugins savo melodijomis ir dainomis, kurias lydės mitinės kalbos bei šelmiškos violončelės vibracijos! Daugelis jį myli, nors kai kas ir nekenčia. Grammy nominantas, modernios violončelės virtuozas Rushad Eggleston yra revoliucinis muzikantas, kompozitorius, poetas–filosofas ir komikas. Turėdamas klasikinį muzikinį išsilavinimą atlikėjas lengvai nardo džiazo ir bluegrass stiliuose. Scenoje jis vilki ryškių spalvų apdarus su elfo kepure. Tačiau už skandalingų keistenybių slypi neabejotinas talentas. R. Eggleston pasirodymai scenoje – įspūdingi muzikiniai spektakliai, kuriuose artistas pasakoja neįtikėtinas istorijas, lydimas įvairiausių violončelės garsų ir „laukinio džiazo” vokalo.

Armonas_Uss_Duo_ 04_ 17val

Gegužės 4 d., ketvirtadienis, 17.00 val., Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
„Lietuviška violončelė”
ARMONAS USS DUO: Rimantas Armonas (violončelė), Irena Uss (fortepijonas)
Programa: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Vytautas Barkauskas, Jurgis Juozapaitis, Bronius Kutavičius, Anatolijus Šenderovas, Vytautas Germanavičius

Nemokamai

Šis koncertas – tai dedikacija lietuvių autorių kūriniams violončelei. Nuo M. K. Čiurlionio iki šiandien kuriančių autorių A. Šenderovo, B. Kutavičiaus, V. Germanavičiaus ir kitų – tokią programą pristatys puikiai Lietuvos publikai pažįstamas „Armonas-Uss Duo”: violončelininkas Rimantas Armonas ir pianistė Irena Uss. Žymus šalies violončelininkas Rimantas Armonas aktyviai propaguoja lietuvių kompozitorių muziką ne tik atlikdamas, bet ir inicijuodamas kūrinius, juos redaguodamas, rengdamas įrašus. Irena Uss – žymi šalies pianistė, kamerinės muzikos atlikėja, vadovaujanti LMTA Koncertmeisterio katedrai. Kamerinių ansamblių „Armonas-Uss Duo”, „Armonas Trio” sudėtyje ji yra koncertavusi įvairiose Europos šalyse, taip pat Kanadoje, Alžyre.

Metu_laikai_04_19val

Gegužės 4 d., ketvirtadienis, 19.00 val., Klaipėdos kultūros fabriko daugiafunkcė salė
„Metų laikai”
Šokio teatras „Padi Dapi Fish”:
Aleksas Mažonas, Benas Šarka, Marius Pinigis, Beata Molytė (šokis)
Choreografė Agnija Šeiko
Klaipėdos violončelių kvartetas:
Dmitrij Berezin, Gleb Pyšniak, Jurgis Karbauskis, Karolis Vaičiulis
Programa: Antonio Vivaldi „Metų laikai” (versija keturioms violončelėms)

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Projekto pagrindinė idėja – violončelės muzikos ir šiuolaikinio šokio sintezė. Šokio sričiai atstovaus keturių skirtingų meninių asmenybių – Beatos Molytės, Alekso Mažono, Mariaus Pinigio ir Beno Šarkos – kūryba. Joje susijungs klasikinio baleto, šiuolaikinio šokio, pantomimos, performanso elementai. Intriguos ne tik šio unikalaus projekto šokio, bet ir muzikinė dalis, nes pirmąkart išgirsime naujo ansamblio – Klaipėdos violončelių kvarteto – pasirodymą. Publiką turėtų sudominti kitoks Antonio Vivaldi kūrinio „Metų laikai” skambesys. Smuikui solo ir orkestrui parašytą opusą atliks keturios violončelės. Žinomas kūrinys bus dekonstruotas pagal choreografines idėjas ir papildytas netikėtais elementais.

Menininkų asociacijos „Žuvies akis” iniciatyva prieš penkerius metus įkurtas šiuolaikinio šokio teatras „Padi Dapi Fish” išsiskiria tarpdisciplinine kūryba – kolektyvas drąsiai jungia įvairias meno formas ir kultūrinį paveldą. „Padi Dapi Fish” savo kūrybą jau spėjo pristatyti ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Vokietijoje, Belgijoje, Čekijoje, Norvegijoje, Danijoje, Rusijoje ir Kinijoje. Kolektyvas užsiima ir edukacine veikla.

Future_cello_04_21_30

Gegužės 4 d., ketvirtadienis, 21.30 val., klubas „Raketa”
„Ateities violončelė”
Justas Kulikauskas (violončelė, elektronika)
Programa: Rihanna, Kanye West, Paul McCartney, Skrillex & Diplo, Justin Bieber, Martin Garrix – In The Name Of Love, Seinabo Sey, The Amazing Cello

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

Justas Kulikauskas – trečios kartos violončelininkas savo šeimoje – pradėjo griežti būdamas ketverių metų. Ypač svarbią jo koncertinės veiklos dalį užima „Naujų idėjų kamerinis orkestras” (NICO), su kuriuo koncertavo Europoje ir JAV. J. Kulikauskas domisi ne tik akademine, bet ir kitų stilių kūryba. Pasivadinęs „The Amazing Cello”, jis violončele atlieka populiariosios muzikos kūrinių aranžuotes. Amerikiečių internetinės medijos kompanijos „Buzzfeed” teigimu, jos netgi geresnės už pačius originalus. Tuo įsitikinti galės ir koncerto „Ateities violončelė” publika, kadangi koncerto programoje skambės populiariausi šiandienos popscenos kūriniai.

Gegužės 5 d., penktadienis, 17.00 val., KU Menų akademijos Koncertų salė
„Disputas su violončele”
Duo Urba: Marius Urba (violončelė, Vokietija), Vita Kan (fortepijonas, Vokietija)
Programa: Sergej Rachmaninov, Camille Saint Saëns, Alfred Schnittke, Nikolaj Kapustin

Nemokamai

100_violonceliu_05_2_19val

Gegužės 5 d., penktadienis, 19.00 val., Klaipėdos koncertų salė
„100 violončelių orkestras”
Klaipėdos tarptautinio violončelės konkurso laureatų apdovanojimas ir koncertas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas David Geringas (Lietuva–Vokietija)
Programa: Joseph Haydn, Georg Friedrich Händel, Piotr Čaikovskij, George Goltermann, Carl Davidov, Arvo Pärt, Arvydas Malcys

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Jazz_cello_bass_05_21_30

Gegužės 5 d., penktadienis, 21.30 val., klubas „Raketa”
„Jazz–Cello–Bass”
Lars Danielsson (violončelė, kontrabosas, Švedija)
„Guarneri cello duet”: Vytautas Sondeckis (violončelė, Lietuva–Vokietija), Sven Forsberg (violončelė, Vokietija)
Programa: klasikos ir džazo improvizacijos

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

Kai scenoje „susitinka” klasika ir džiazas, laukia ypatingas muzikinis įvykis. Klubo „Raketa” scenoje šiuos du skirtingus muzikinius pasaulius sujungs violončelininkas ir kontrabosininkas Larsas Danielssonas bei „Guarneri” violončelių duetas. L. Danielssonas – švedų džiazo scenos pažiba. Jungdamas akademinį išsilavinimą ir aistrą džiazo muzikai, atlikėjas ilgus metus džiugina tiek įdomiomis programomis, tiek išskirtiniu violončelės skambesiu. Muzikas puikiai „valdo” ne tik violončelę, bet ir kontrabosą, neretai yra vadinamas „vienu paklausiausių kontrabosininkų pasaulyje”.

„Guarneri” violončelių dueto nariai – violončelininkai Vytautas Sondeckis ir Svenas Forsbergas. Profesoriaus Davido Geringo studento V. Sondeckio meninis polėkis neapsiriboja vien akademiniu repertuaru – jis prodiusuoja elektroninę muziką, bendradarbiauja su žymiais jos kūrėjais ir atlikėjais. Kitas dueto narys S. Forsbergas yra tarptautinio Hamburgo muzikos koledžo dėstytojas.

Gegužės 6 d., šeštadienis, 17.00 val., Laikrodžių muziejaus ekspozicijų salė
„Antikvarianiai instrumentai – modernus skambesys”
„Guarneri cello duet”: Vytautas Sondeckis (violončelė, Lietuva–Vokietija), Sven Forsberg (violončelė, Švedija–Vokietija)
Programa: Johann Sebastian Bach, Luigi Boccherini, Niccolò Paganini, Alex Geringas, Cæcilie Norby, Frédéric Chopin, Johan Halvorsen

Nemokamai

Boris_Andrianov_06_19val

Gegužės 6 d., šeštadienis, 19.00 val., Klaipėdos koncertų salė
Baigiamasis festivalio koncertas
Liepojos simfoninis orkestras
Solistai: David Geringas (Lietuva–Vokietija), Karine Georgian (Armėnija–Didžioji Britanija), Boris Andrianov (Rusija)
Dirigentas Modestas Pitrėnas
Programa: Piotr Čaikovskij, Richard Strauss, Edward Elgar

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Black_cello_sabbath06_21_30

Gegužės 6 d., šeštadienis, 21.30 val., Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis
„Black Cello Sabbath”
Melo-M (Latvija)
C-JAM (Estija)
Programa: Rammstein, Kārlis Auzāns, Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman ,Will Champion, Matthew Bellamy, Freddie Mercury, Jimmy Page, Robert Plant, Gunnar Graps, Marcus Mumford, Morten Harket, Paul Waaktaar-Savoy, Ray Parker Jr., Joey Tempest, Ozzy Osbourne, Kurt Cobain

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

Šios programos pavadinimas – vienas labiausiai intriguojančių viso festivalio programoje. Po juo slepiasi latvių violončelininkų trio „Melo-M” ir estų violončelių kvarteto „C-JAM” projektas, kurio programoje pristatoma violončelėmis atliekama pop- ir roko muzikos klasika. Trio „Melo-M” repertuaras labai įvairus – nuo klasikinės ar liaudies muzikos iki žymiausių pop- ar roko muzikos kūrinių. „Melo-M” charizmatiškiausia pusė – gebėjimas savo pasirodymuose akademinį išsilavinimą jungti su jaunatviška energija ir skirtingų stilių muzikai būdingu polėkiu. „Keturi vyrai, keturios kėdės, keturios violončelės ir muzika, kuri pakeri jausmus”, – taip prisistato violončelių kvartetas C-JAM. Estų kolektyvas susibūrė siekdamas įpūsti naujų vėjų šalies akademinei scenai. Savo pasirodymus jie siekia padaryti malonius ne tik ausiai, bet ir akiai. Violončelininkų kolektyvo polėkis reiškiasi įdomiais klasikinės ir improvizacinės, roko ar net metalo muzikos deriniais.

Visą festivalio programą galima rasti ČIA

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply