Kintų muzikos festivalis vėl suburs muzikos gurmanus

Tarptautinio dėmesio sulaukęs Kintų muzikos festivalis jau ketvirtąjį kartą sugrįš į pamarį. Šių metų festivalio dėmesio centre – žymaus, 80-metį švenčiančio estų kompozitoriaus Arvo Pärt muzika. Vilniaus miesto rotušėje vykusi spaudos konferencija buvo pradėta būtent šio kūrėjo muzika, kurią atliko Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO. Liepos 1–17 d. vyksiantis Kintų muzikos festivalis žada išskirtinę programą.

niko

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO. Victor Morozov nuotr.

Pasidalinti mintimis apie festivalį atvyko Kintų muzikos festivalio įkūrėja ir direktorė Audra Juodeškienė, kompozitorius, orkestro NIKO dirigentas ir vadovas bei Kintų muzikos festivalio meno vadovas Gediminas Gelgotas, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Vilniaus savivaldybės choro „Jauna muzika” vadovas Vaclovas Augustinas.

Festivalio įkūrėja ir direktorė A. Juodeškienė džiaugėsi, kad renginys, gimęs iš asmeninės iniciatyvos, per ketverius metus tapo tarptautiniu bei pripažinimą pelniusiu festivaliu: „2014 m. Šilutės savivaldybė pripažino festivalį strateginiu reprezentaciniu renginiu. Taip pat šiais metais tapome EFA (Europos festivalių asociacijos) bandomojo projekto EFFE („Europa Festivaliams Festivaliai Europai”) nariu kaip renginys, atitinkantis aukštus muzikinius kriterijus.”

A. Juodeškienė teigė, kad festivalio organizatorių tikslas yra garsinti savo kraštą, sukuriant išskirtines sąlygas Lietuvos ir užsienio muzikantų kūrybai, poilsiui bei atlikimui, o regiono žmonėms – patirti profesionaliosios muzikos teikiamą malonumą. Tikimasi, jog Kintai bei marių krantas iki Ventės rago ateityje taps Tarptautine menininkų rezidencija jauniesiems kūrėjams ir muzikantams, o vaikų laisvalaikiui ir muzikiniam lavinimui bus atgaivinta senoji „Vėtrungės” stovykla Kintuose. Tačiau festivalio rengėjai susiduria ir su netikėtais iššūkiais. Grėsmė šiam kraštui kyla iš noro čia išgauti naftą: „Tikimės, kad naftos gavyba nebus agresyvi miestelio gyventojų, svečių vandens sporto mėgėjų ir gamtos mylėtojų atžvilgiu.”

Choro „Jauna muzika” vadovas V. Augustinas teigė, kad jo ryšys su kompozitoriumi Arvo Pärt yra itin artimas ir ypatingas. Šio kūrėjo muzika susidomėjo dar jaunystėje, išgirdęs kūrinį „Tabula Rasa”. Ilgainiui domėjimasis Arvo Pärt muzika virto bendradarbiavimu su kompozitoriumi. V. Augustino vadovaujamas choras pasirodė Berlyne vykusiame jo autoriniame koncerte. Festivalio atidarymo proga jis atliks dviejų dalių programą, skirtą Arvo Pärt 80-mečiui.

Festivalio meno vadovas G. Gelgotas supažindino su šių metų programa, kurioje dalyvauja ne tik Lietuvos, bet ir gausus būrys užsienio atlikėjų. Tarp jų – Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika” su specialiu, estų kompozitoriui Arvo Pärt skirtu pasirodymu „Tribute to Arvo Pärt”, festivalio reziduojantis artistas – violončelininkas Justas Kulikauskas, žymi fleitininkė iš Japonijos Misao, kartu su smuikininke Dalia Simaška atliksianti autentiškas, sumodernintas japonų liaudies dainas. Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO pasirodys viename iš laukiamiausių festivalio renginių – naktiniame koncerte, smuikininkų duetas iš Vokietijos „The Twiolins” pristatys išskirtinę progresyvios šiuolaikinės muzikos programą „Sunfire”.

Festivalio uždarymo koncerte skambės kompozitoriaus G. Gelgoto simfonija „Extracultural”, kurią atliks Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, dirigentas Martynas Stakionis bei debiutuosiantis Tarptautinis Kintų muzikos festivalio orkestras. Festivalio metu bus pristatytas VšĮ „Kintai Arts” (festivalio organizatoriaus) parengtas projektas, finansuojamas EEA Norway Grants „Dabarties ir praeities muzika Lietuvos ir Islandijos dialoge”, kurį kartu su ansambliu NIKO pristatys islandų kvartetas „Skark”.

Daugiau informacijos apie festivalį: www.kintaimusicfestival.com

Leave a Reply