Kintų festivalyje – violončelės ir elektronikos garsai

Šiais metais Tarptautiniame Kintų muzikos festivalyje reziduoja vienas talentingiausių Lietuvos jaunosios kartos violončelininkų Justas Kulikauskas. Jau liepos 3 d., penktadienį, 20 val. Kintų didžiojoje bažnyčioje atlikėjas pristatys naują programą „Shostakovitch Project”.

justas_kulikauskas

Organizatorių archyvo nuotr.

Justas Kulikauskas – lietuvių violončelininkų dinastijos atstovas, Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO artistas. Atlikėjo repertuare susipina ne tik sudėtingiausi kūriniai violončelei, bet ir klasikinės bei šiuolaikinės muzikos repertuaras. Jo biografijoje – solo pasirodymai kartu su pagrindiniais Lietuvos kameriniais ir simfoniniais orkestrais, taip pat prizinės vietos tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose. Atlikėjas žinių sėmėsi pas žymius violončelininkus A. Kniazevą bei D. Geringą, yra Baltijos šalių jaunimo orkestro violončelių grupės pedagogas.

Šiais metais J. Kulikauskas debiutavo Leipcige vykstančiame „Spring Fever” festivalyje. Vilniaus miesto Rotušėje jis pristatė savo pirmąjį solinį albumą „Cello”, kuris puikiai atskleidžia violončelininko technines galimybes bei aukštą meistriškumo lygį. Albume esantys vieni iš sudėtingiausių kūrinių violončelei iš naujo nuskambės ir Kintų muzikos festivalyje.

Violončelininkas atliks dviejų dalių koncertą, kuriame kartu su sudėtingais klasikinės bei šiuolaikinės muzikos opusais susipins ir neįprasti elektronikos garsai. „Shostakovitch Project” programoje organiškai siejasi skirtingi stiliai ir kryptys. J. Kulikauskas atliks G. Cassado, V. D. Kirchnerio, G. Sollimos, D. Shostakovitchiaus, lietuvių kompozitoriaus G. Gelgoto bei savo autorinius kūrinius.

Daugiau informacijos: www.kintaimusicfestival.com

Leave a Reply