Karališkajai britų šeimai koncertuojantys „The Queen‘s Six“ sugrįžta vieninteliam koncertui

Klaipėdos koncertų salė (KKS) džiugina uostamiesčio klausytojus išskirtiniais meniniais projektais, kurių kitose šalies koncertinėse įstaigose publika neišvys. KKS siekia supažindinti muzikos mėgėjus su pasaulyje pripažintais atlikėjais ir kolektyvais,  aukščiausiu lygiu pristatyti jų koncertines programas. Vienas tokių kolektyvų – vokalinė muzikos grupė iš Jungtinės Karalystės „The Queen‘s Six“, dainuojanti be instrumentinio pritarimo. Ansamblis po trejų metų sugrįžta į Klaipėdą ir gruodį šventinės klasikos festivalyje „Salve Musica“ pristato vienintelį koncertą Lietuvoje. 

Ansamblis „The Queen‘s Six“. Gill Heppell nuotr.
Ansamblis „The Queen‘s Six“. Gill Heppell nuotr.

Išskirtinai uostamiesčio publikai

„Atvyksime pas jus iš Vindzoro pilies požemių, kuriuose šiuo metu repetuojame linksmą šventinę programą. Nekantraujame sugrįžti į Klaipėdą. Labai laukiame šio susitikimo ir tikimės sukaukti jūsų koncerte“, – specialiai uostamiesčio publikai skirtame vaizdo įraše kalbėjo kolektyvas.

Prieš trejus metus ansamblis, uostamiesčio publiką sužavėjęs senosios ir šiuolaikinės vokalinės muzikos opusais, šiemet tikina atliksią išskirtinę programą. „Atnaujinome šventinę programą specialiai Klaipėdos publikai. Pažadame, bus daug senų mėgstamiausių, bet ir nuostabių naujų kūrinių, įskaitant visiškai naują tam tikros Mariah Carey dainos aranžuotę“, – intriguoja „The Queen‘s Six“ lyderis Simon Whiteley.

Šeši „The Queen’s Six“ nariai: Elizabeth Paul, Tom Lilburn (altai), Nicholas Madden, Dominic Bland (tenorai), Andrew Thompson, Simon Whiteley (baritonai-bosai) koncertuoja visame pasaulyje ir pramoginius performansus pristato plačiajai auditorijai. Grupės narių intonacija yra nepriekaištinga, atliepianti į kintančių harmonijų intervalus, kad būtų sukurtas šiltas ir koncentruotas skambesys. Kolektyvas garsėja kaip meistriškai savo balsus valdantis, tvirtas ir gerai suderintas ansamblis.

Demonstruoja glaudų muzikinį ryšį

Ansamblis „The Queen‘s Six“. Gill Heppell nuotr.
Ansamblis „The Queen‘s Six“. Gill Heppell nuotr.

„The Queen‘s Six“ įkurtas 2008 metais, minint 450-ąsias karalienės Elžbietos I, iš kurios vardo ir kilo jų pavadinimas, įžengimo į valdžią metines. Kolektyvo repertuaras peržengia chorinio atlikimo ribas: nuo asketiško viduramžių giedojimo, puošnios renesanso polifonijos, jausmingų madrigalų, ilgam įsimenančių liaudies dainų iki nuotaikingų džiazo bei popmuzikos kūrinių aranžuočių. Aštuonis kartus per savaitę atlikėjai kartu su visu šv. Jurgio choru gieda Vindzoro pilyje, istorinėje koplyčioje, per kasdienes pamaldas, kurios yra atviros visuomenei. Per daugelį metų jie dainavo įvairiuose istoriniuose karališkuosiuose renginiuose – nuo princo Harry ir Meghan Markle vestuvių iki praėjusiais metais mirusio Edinburgo hercogo, karalienės vyro, princo Philipo laidotuvių.

Kolektyvas kitais metais išleis naują popmuzikos albumą, organizuos gastroles JAV, Vokietijoje, Baltijos šalyse, Lenkijoje, Kinijoje, Bulgarijoje ir kitur. „Tai – pašaukimas ir gyvenimo būdas, o ne darbas nuo 9 iki 5 valandos. Turiu mintyje, kad mes tai darome, nes mums patinka, ir tai teikia dvasinį, muzikinį pasitenkinimą“, – apie atsidavimą muzikinei veiklai pasakojo vienas iš grupės narių Nicholas Madden.

Į vienintelį Lietuvoje organizuojamą vokalinio ansamblio „The Queen‘s Six“ koncertą klausytojai kviečiami 2022 m. gruodžio 29 d. 18.30 val. KKS.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply