Kalėdiniai ritmai – su choru „Aukuras“ ir Klaipėdos džiazo orkestru

Likus vos kelioms dienoms iki gražiausių žiemos švenčių, Klaipėdos koncertų salėje vykstančiame festivalyje „Salve Musica“ nuskambės programa „Jaučiu ritmą“. Pirmą kartą scenoje susitiks du žinomi uostamiesčio kolektyvai – Klaipėdos choras „Aukuras“ ir Klaipėdos džiazo orkestras. 2021 m. gruodžio 22 d., trečiadienį, 18.30 val. prasidėsiančiame koncerte skambės publikai gerai pažįstami kūriniai, tarp jų – šventiškai nuteikiančios kalėdinės dainos.

Klaipėdos džiazo orkestras. Organizatorių archyvo nuotr.
Klaipėdos džiazo orkestras. Organizatorių archyvo nuotr.

Suvieniję jėgas klaipėdiečių kolektyvai

Džiazo sostine vadinama Klaipėda turi puikų orkestrą, vienijantį geriausius regiono džiazo muzikantus – profesionalus ir studentus, dabartinius ir buvusius klaipėdiečius. Juos subūrė ir toliau į priekį veda saksofonininkas Kęstutis Sova, vienas aktyviausių bigbendinės džiazo muzikos puoselėtojų Lietuvoje. Šis kolektyvas susikūrė 2013 metais, bet jau spėjo tapti tikru Vakarų Lietuvos džiazo ambasadoriumi šalies ir užsienio festivaliuose.

Šįkart Klaipėdos džiazo orkestras savo menines idėjas sujungė su Klaipėdos choru „Aukuras“, kuriam vadovauja Alfonsas Vildžiūnas. Profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems, techniškai sudėtingiems kūriniams, kuriuos jis atlieka su dideliu entuziazmu. „Aukuras“ yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas, koncertavęs ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių.

Klaipėdos choras „Aukuras“. Vytauto Petriko nuotr.
Klaipėdos choras „Aukuras“. Vytauto Petriko nuotr.

Dominuos džiazo, gospelo ir disko- muzika

Edita Bodrovaitė-Rukienė. Organizatorių archyvo nuotr.
Edita Bodrovaitė-Rukienė. Organizatorių archyvo nuotr.

Nuotaikingai programai atlikti pakviesta ir vokalistė Edita Bodrovaitė-Rukienė, kūriniams specialias aranžuotes paruošė abiejuose kolektyvuose – orkestre ir  chore – muzikuojantis Karolis Žoltikovas. Jis pasakoja: „Koncerto idėja gimė visiškai netikėtai, mąstant apie tai, ką naujo ir negirdėto galime pasiūlyti Klaipėdos publikai. Pats šiame orkestre groju nuo pat jo susikūrimo, todėl žinau, kad šis kolektyvas yra aukščiausio lygio, kiekvieną kartą nustebinantis klausytojus naujomis idėjomis ir skambesiais. Manau, kad Klaipėdos muzikantams yra labai svarbu bendradarbiauti kiek įmanoma daugiau. Tikiu, kad šis koncertas bus tik inspiracija tolimesniems bendriems projektams.“

Šventiškoje Klaipėdos choro „Aukuras“ ir  Klaipėdos džiazo orkestro programoje klausytojai išgirs Duke’o Elingtono, Irvino Berlino, George’o Gershwino, Richardo Rodgerso ir kitų žinomų autorių kompozicijas. Kalėdinę nuotaiką kurs populiarios „White Christmas“, „Let it snow“ melodijos, o judėti norėsis klausantis koncerto pavadinimą įkvėpusio G. Gershwino kūrinio „I got rhythm“, tapusio džiazo standartu. Kiti kūriniai leis pajausti gospelo ir net diskomuzikos dvasią.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply