Kalėdinė pasaka „Mergaitės Marijos istorija“ atvyksta pas mažuosius klaipėdiečius

Vienas populiariausių ir mėgstamiausių baletų pasaulyje Piotro Čaikovskio „Spragtukas“, sukurtas pagal E. T. A. Hoffmanno pasaką „Spragtukas ir pelių karalius“, tapo neatsiejama kalėdinio laikotarpio dalimi. Tai Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą (LNOBT) įkvėpė sukurti vaikams ir visai šeimai skirtą muzikinę šokio pasaką „Mergaitės Marijos istorija“. Uostamiesčio publika ją turės galimybę išvysti Klaipėdos koncertų salėje (KKS) gruodžio 7 d. 18.30 val.

„Mergaitės Marijos istorija“. Martyno Aleksos nuotr.
„Mergaitės Marijos istorija“. Martyno Aleksos nuotr.

„Ši muzikinė šokio pasaka skiriama patiems mažiausiems žiūrovams, kuriems dar per sunku teatre išbūti visą ilgą „Spragtuko“ spektaklį. Jos idėja kilo penkiems teatro simfoninio orkestro muzikantams, susibūrusiems į LNOBT pučiamųjų kvintetą ir atlikusiems „Spragtuko“ siuitą. Jų muzikos instrumentai irgi taps šios pasakos personažais“, – projekto atsiradimo istoriją atskleidžia spektaklio režisierė ir choreografė Jūratė Sodytė.

Spektaklis iš arti supažindina su baleto menu, kuris LNOBT karaliauja jau beveik 100 metų. Kasmet trupę papildo jauni šokėjai, du iš jų – Gabrielė Marčiukaitytė ir Tomas Kratkovskis – tapo „Mergaitės Marijos istorijos“ pagrindinių vaidmenų atlikėjais. „Tikras iššūkis išlaikyti mažųjų žiūrovų dėmesį viso, nors ir trumpesnio, spektaklio metu. Tačiau buvau maloniai nustebintas, kai pamačiau tiek daug susidomėjusių ir įdėmiai spektaklį stebinčių žiūrovų“, – sakė baleto šokėjas T. Kratkovskis.

Pasakai išskirtinumo suteikia P. Čaikovskio muzika, atliekama pučiamaisiais instrumentais. Kiekvienas iš jų – fleita, obojus, klarnetas, valtorna, fagotas – turi skirtingą tembrą, tad gali puikiai atskleisti skirtingų personažų charakterius.

E. T. A. Hoffmanno pasaka „Spragtukas ir pelių karalius“ pasakoja apie mergaitę Mariją, kuri Kalėdų rytą randa ypatingą dovaną – Spragtuką, skirtą gliaudyti riešutams. Iš tiesų jis yra užburtas princas, kuris gali atvirsti į žmogų tik nugalėjus Pelių karalių ir jeigu negražų Spragtuką pamils kilni mergaitė. Ar pavyks Spragtukui ir Marijai išsklaidyti piktų burtų kerus, klausytojai sužinos apsilankę spektaklyje.

Pagrindinės pasakos veikėjos Marijos vaidmenį atliks balerina Gabrielė Marčiukaitytė, Spragtuką vaidins Tomas Kratkovskis, Droselmajerį ir Pelių karalių – Martynas Kavaliauskas. Muziką atliks ir personažus įkūnys LNOBT pučiamųjų kvintetas: Karolina Daukšienė (fleita), Linas Šalna (obojus), Vilius Kalvėnas (klarnetas), Vytenis Matutis (valtorna) ir Robertas Šidiškis (fagotas). Personažų kaukes sukūrė Simona Kačinskaitė,  šviesų dailininkas – Levas Kleinas.

Į šokio spektaklį vaikams ir šeimai „Mergaitės Marijos istorija“ žiūrovai kviečiami 2022 m. gruodžio 7 d. 18.30 val. KKS.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply