Jaunų grupių konkursas „Garažas“: kuo Lietuvos muzikos scena gyvens toliau?

Išbandyti išsvajotą sceną, pasidalinti talentais ir supažindinti plačiąją auditoriją su savo kūryba. Tokias galimybes šiemet ir vėl siūlo jaunų grupių konkursas „Garažas. Ši jaunos muzikos šventė Vilniuje, „Tamsta“ klube, vyks jau tryliktą kartą, o visus, norinčius dalyvauti, organizatoriai kviečia registruotis konkurse iki 2023 m. vasario 12 dienos.

2022 m. „Garažo“ nugalėtoja grupė „dargana“. Vytauto Draginio nuotr.
2022 m. „Garažo“ nugalėtoja grupė „dargana“. Vytauto Draginio nuotr.

„Noriu pakviesti visas jaunas grupes iššokti nuo „Tamsta club“ tramplino į tą jaudinantį muzikinį vandenyną ir sudalyvauti jau tryliktą kartą rengiamame konkurse „Garažas“. Pradėkite pavasarį su muzika, išbandykite rimčiausią sceną Lietuvoje, pasidalinkite ja su kitais kūrėjais ir, svarbiausia, nebijokite parodyti savo skambesio, išskleiskite tuos sparnus ir skriskit aukščiau, nei galite įsivaizduoti!“ – jaunuosius kūrėjus dalyvauti ragina grupės „Baltasis Kiras“ siela Tautvydas Paulius Augustinas Augustinas.

Šių metų „Garažas“ ypatingas ir tuo, kad vyks klubui švenčiant 18 gyvavimo metų. „Šis konkursas yra vienas iš pagrindinių „Tamstos“ klubo variklių ir jaunystės paslapčių. Jame dalyvaujančios grupės įneša šviežios energijos ir idėjų, atjaunina. Tai – mūsų scenos ateitis“, – sako „Tamsta“ klubo kūrybos vadovas, muzikantas Aurimas Rimeikis.

Konkurso scenoje savo karjerą pradėjo nemažai svarbių Lietuvos muzikinių vardų: grupės „ba.“, „Abudu“, „jauti“, „Flash Voyage“, „Garbanotas“, „Timid Kooky“, „Pilnatys“, „Solo Ansamblis“ ir daugybė kitų.

Grupė „Abudu“. Vytauto Draginio nuotr.
Grupė „Abudu“. Vytauto Draginio nuotr.

„Dalyvavimas „Garaže“ pranoko lūkesčius. Gavome ne tik šūsnį koncertų pasiūlymų ir finansavimą albumui, kurį leisime šiemet, tačiau svarbiausia – klausytojų ir komisijos pripažinimą, kuris įkvėpė judėti pirmyn didesniu pagreičiu. Tai, ką ilgai lipdėme studijoje ir tikrai ne kiekvieną dieną tuo tikėjome, buvo pasitikta su didele meile. Dalyvavimas „Garaže“ „darganai“ buvo išsipildymas ne tik nuo paauglystės ne vieną mūsų sekusio noro nugalėti šį konkursą, tačiau tai buvo ir mus suartinanti patirtis“, – įspūdžiais dalinasi 2022 metų „Garažą“ laimėjusios grupės „dargana“ vokalistė Livija Gelumbauskaitė.

Kieno muzikinėje karjeroje „Garažas“ taps svarbiu žingsniu šiemet? Ir kuo Lietuvos muzikos scena gyvens toliau? Visus, kam įdomu atsakymai į šiuos klausimus, konkurso organizatoriai kviečia sekti muzikos naujienas „Garažo“ pusfinaliuose. Pirmasis jų įvyks vos pasitikus pavasarį, kovo 1 d.

Atsibusti po žiemos miego ir žengti žingsnį išsvajotos scenos link jauni kūrėjai kviečiami ne vien dėl publikos dėmesio ir ovacijų. Visų prizinių vietų laimėtojų „Garaže“ laukia vertingos muzikinės dovanos: 3000 Eur, kuriuos „Kalnapilis Nealkoholinis“ skirs grupės albumo leidybai, Roland, Boss, Cordial muzikos prekių dovanų čekiai, įrašų sesija MAMA studios, Asociacijos LATGA 1000 Eur premija muzikos įrašams ir sklaidai, dainos įrašas ir dokumentinio vaizdo klipo sukūrimas VILNIUS TECH kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ bei specialūs prizai energingiausiems nuo TRIUMPH MOTO.

„Garažo“ laimėtojai. Vytauto Draginio nuotr.
„Garažo“ laimėtojai. Vytauto Draginio nuotr.

„Jaunieji kūrėjai, jūs turite rodytis publikai. Atneškite mums savo kūrybą – ji yra labai reikalinga. Labai reikalingos jūsų jaunos, šviežios idėjos, jūsų noras rizikuoti, jūsų polėkis. Jeigu dabar žinome grupes „jauti“, „Mėlyna“, „John‘s Shower Band”, „Abudu“ ir t. t., šiais metais tai gali būti jūsų grupė. Būtinai ateikit. Drąsiai. Drąsiai lipkite seniams ant kulnų ir duokit kudlų“, – atlikėjus drąsina dainininkė Giedrė Kilčiauskienė.

Svajojančius būti pastebėtais ir pasidalinti savo talentais organizatoriai kviečia suskubti ir teikti paraiškas el. paštu: konkursas@tamsta.com iki vasario 12 dienos vidurnakčio.

Laiške atlikėjai turėtų pridėti gyvai atliekamo kūrinio nuorodą (platformose „Youtube“, „Vimeo“ ar pan.), nurodyti grupės pavadinimą, sudėtį, narių amžių, atstovaujamą stilių, savo kontaktus bei nepamiršti keleto sakinių apie savo grupę. 

„Konkursas „Garažas“ yra pavasaris, o pats jaunų kūrėjų dalyvavimas mums yra didžiausia šventė“, – džiaugiasi klubo „Tamsta“ komanda. Įsilieti į ilgiausią istoriją šalyje turintį jaunų grupių konkursą ir atrasti šviežius kūrėjus iš visos Lietuvos bus galima kovo 1 d., trečiadienį pirmajame konkurso „Garažas“ pusfinalyje, kuris vyks klube „Tamsta“, Vilniuje.

Klubo „Tamsta“ informacija

Leave a Reply