„Invictus”: Gintaro Januševičiaus rečitalis po vasarišku dangumi

Parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės liepos 19 d., ketvirtadienį, 20 val. vyks projekto „Klaipėda Piano Masters 2018″ atidarymo koncertas „Invictus”, skambins šio projekto sumanytojas Gintaras Januševičius (fortepijonas, Lietuva–Vokietija).

Invictus1

Gintaras Januševičius. KKS archyvo nuotr.

Programos pavadinimą „Invictus” („Nenugalimas”) pianistas Gintaras Januševičius pasiskolino iš Williamo Ernesto Henley’io poemos, kurios autorius tikėjo, kad kiekvienas esame „likimo valdovas ir savo sielos kapitonas”. Šioje programoje atliekami kūriniai yra tarsi simboliai euforijos ir pergalių, atėjusių po ilgų negandų metų. Kaip jau įprasta, G. Januševičius klausytojams paruošė ne tik virtuozišką programą, bet ir su kūriniais bei jų autoriais susijusias įkvepiančias istorijas.

Pianistas išgarsėjo 2004 metais, tapęs jauniausiu Monrealio tarptautinio konkurso finalininku. Dabar atlikėjas yra jau 15 tarptautinių konkursų prizininkas bei diplomantas, pasirodantis svarbiuose festivaliuose, grojantis su žymiausiais orkestrais, skambinantis rečitalius ir kamerinę muziką.

Vokietijoje gyvenantis pianistas vadovauja konkursui „Hanoverio muzikos talentų birža”, pianistų konkursui „Einbecker Klavierfrühling”, žiemos pianistų akademijai „Feuerwerk”, skaito paskaitas ir veda atviras meistriškumo pamokas visame pasaulyje. 2017-ųjų vasarą startavo jo inicijuotas projektas „Klaipėda Piano Masters”, kurio novatoriškas požiūris į pianisto profesiją jau turi pasekėjų visame pasaulyje.

Koncerto programoje skambės Johanno Sebastiano Bacho / Johanneso Brahmso, Ludwigo van Beethoveno, Ferenco Lizto, Sergejaus Rachmaninovo kūriniai.

Esant lietingam orui renginys vyks Klaipėdos koncertų salėje. Iki pasimatymo vasariškuose koncertuose po atviru dangumi!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply