Į Klaipėdą atvyksta „Talentingi ir ryžtingi”

Galbūt jų dar gerai nepažįstate, tačiau ateityje, tikėtina, be šių vardų neapsieis svarbiausi šalies muzikos įvykiai. Jauni koncerto „Talentingi ir ryžtingi” atlikėjai atitinka koncerto pavadinimą ir savo energija noriai dalinasi muzikiniuose susitikimuose, kurių vertę šiuo laikotarpiu suvokiame kaip niekada anksčiau. Tai pianistė Lina Žutautaitė ir fortepijoninis trio META, kurių muzikavimo Klaipėdos koncertų salės I a. fojė kviečiame paklausyti 2020 m. spalio 15 d., ketvirtadienį, 18.30 val.

meta_A_Grilco_foto

Fortepijoninis trio META. KKS archyvo nuotr.

Dviejų dalių vakaro programoje išgirsite įvairių kompozitorių muziką – nuo impresionizmo genijaus Claude’o Debussy iki lietuvių pasididžiavimo Broniaus Kutavičiaus.

Koncerto pirmojoje dalyje įsitikinsime stipria abipuse muzikos ir vaizduotės sąveika, kuri leis kiekvienam klausytojui tapyti savąjį paveikslą. Savitu tautiniu koloritu pasižyminčius įvairius muzikinius siužetus fortepijono garsais pasakos pianistė Lina Žutautaitė. Prancūzų kompozitorius Claude’as Debussy pjesę „Auksinės žuvelės” iš ciklo „Vaizdai” sukūrė įkvėptas japoniško paveikslėlio, kuriame vaizduojamos dvi žuvelės tamsiame vandens fone. Ne išimtis ir kiti koncerte skambėsiantys kūriniai – kupini įvairiausių spalvų, emocijų ir istorijų.

zutautaite

Pianistė Lina Žutautaitė. KKS archyvo nuotr.

L. Žutautaitė prieš kelerius metus baigė Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją, o dabar studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Jurgio Karnavičiaus klasėje. Jos koncertų geografija jau gana plati – pasirodyta ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Neatsiejama pianistės gyvenimo dalis – meistriškumo pamokos pas žymius profesionalus, įvertinimai konkursuose. Pavyzdžiui, 2019 metų vasarą atlikėja tapo uostamiestyje vykusios akademijos „Klaipeda Piano Masters” laureate, o VIII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų konkurse jai buvo įteikti net du specialieji prizai. Tais pačiais metais įvyko ir pirmasis Linos koncertas su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.

Antroji koncerto „Talentingi ir ryžtingi” dalis sugretins skirtingų epochų genijus – Ludwigą van Beethoveną ir Bronių Kutavičių. Nors šių autorių kūrybą skiria keli šimtai metų, tačiau juos vienija tai, kad abu savo kompozicijomis yra įkvėpę daug už save jaunesnių kūrėjų. Koncerte skambės L. van Beethoveno fortepijoninis trio Es-dur ir Broniaus Kutavičiaus „Aštuonios Stasio miniatiūros”, sukurtos pagal Stasio Eidrigevičiaus paveikslus.

Šiuos kūrinius atliks fortepijoninis trio META, kurį sudaro Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė) ir Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas). Jie taip pat studijuoja Lietuvos muzikų kalvėje LMTA. Nors trio susibūrė tik prieš porą metų, tačiau visi jo nariai jau yra sukaupę nemažą koncertinę patirtį kaip kamerinės muzikos atlikėjai ir solistai, pasirodę įvairiose Lietuvos, Vokietijos, Italijos, Suomijos, Vengrijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Kinijos, Rusijos, Pietų Amerikos scenose. 2019 m. META atstovavo šaliai tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje Harmos Portugalijoje, dalyvavo International Summer Academy – ISA Austrijoje, kur buvo apdovanoti publikos simpatijų prizu. 2020 m. trio debiutavo Vokietijoje, Tangobrücke koncertų salėje.

Ateikite paklausyti jaunųjų atlikėjų, kurių pavyzdys įkvepia jų bendraamžius patikėti savo talentu ir ryžtingai žengti į profesionalo kelią!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply