Į Klaipėdą atvyksta fleitos virtuozas

Tarptautinio operos ir simfoninės muzikos festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje” tradicija – įnoringai pajūrio publikai dovanoti išskirtinės programos koncertą su išskirtiniais atlikėjais. 2020 m. rugpjūčio 21 d. 19.30 val. Klaipėdos koncertų salėje pristatomas simfoninės muzikos koncertas „Ramios, malonios vasaros naktys…”

KVMT_orkestras_foto_O_Kasabovos

KVMT orkestras. Olesios Kasabovos nuotr.

„Šiame koncerte Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras gros kartu su žymiu lenkų fleitininku Łukaszu Długoszu. Tai Europoje puikiai žinomas muzikantas, įvairių šalių kompozitoriai jam dedikuoja savo kūrinius. Koncertą diriguos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Robertas Šervenikas. Klausytojai išgirs labai spalvingą programą”, – sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyriausias dirigentas Tomas Ambrozaitis.

Klausytojai išgirs Gioacchino Rossini Uvertiūrą iš operos „Sevilijos kirpėjas”, Antonio Vivaldi Koncertą fleitai D-dur op. 10/3 RV 428 „Il Gardellino”, Giuseppe’s Mercadante Koncertą fleitai Nr. 2 e-moll, taip pat G. Rossini ir Benjamino Britteno „Muzikinius vakarus” ir Johanneso Brahmso „Vengrų šokius” Nr. 1, 2, 5.

Laimėjo visus konkursus

Lukasz_Długosz_Foto_Dorota

Łukasz Długosz. Dorotos nuotr.

Koncerto solistas Ł. Długoszas gimė Lenkijoje, tačiau atlikėjo virtuoziškumo siekė užsienyje: iš pradžių studijavo Vokietijoje (Freiburgo ir Miuncheno muzikos akademijose), vėliau – Paryžiaus nacionalinėje muzikos ir šokio akademijoje, o galiausiai iškeliavo tobulintis į Jeilio universitetą JAV.

Lenkijoje Ł. Długoszas vadinamas daugiausiai atlikėjų konkursų laimėjusiu fleitininku šios šalies istorijoje. Laimėjęs visus įmanomus konkursus savo tėvynėje, muzikantas pradėjo važinėti į užsienyje rengiamus atlikėjų konkursus ir juose taipogi buvo lydimas sėkmės: iš įvairių Vokietijos, Italijos, Rumunijos, Danijos, Prancūzijos miestų fleitininkas vieną po kito namo vežėsi prizus ir diplomus. Dabar ir pats dažnai būna kviečiamas dirbti tarptautinių konkursų komisijose bei vesti meistriškumo pamokų.

Ł. Długoszas koncertuoja ir kaip solistas, ir kaip kamerinių ansamblių narys. Grojo tokiose prestižinėse salėse, kaip Niujorko „Carnegie Hall”, Vienos „Musikverein”, Berlyno koncertų salėje, Miuncheno filharmonijoje, Leipcigo „Gewandhaus” ir kt. Jo koncertams dirigavo tokios muzikos pasaulio asmenybės, kaip Mariss Jansonas, Zubinas Mehta, Helmutas Rillingas, Jamesas Levinas, Krzysztofas Pendereckis, Stanisławas Skrowaczewskis, Jacekas Rogala, Johnas Axelrodas, Krzysztofas Słowińskis.

2010 m. Ł. Długoszas įrašė savo debiutinį albumą kartu su Londono simfoniniu orkestru. Vėliau buvo parengta daug kitų jo atlikimo įrašų, puikiai įvertintų muzikos kritikų. 2015 ir 2016 m. jie sulaukė dėmesio ICMA – Tarptautiniuose klasikinės muzikos apdovanojimuose.

Įaudrina iki protrūkio

Koncertą diriguoja Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Robertas Šervenikas. Nuo 1996 m. jis dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 1996–2003 m. buvo LMTA simfoninio orkestro vadovas, šiuo metu – Dirigavimo katedros profesorius. Nuo 2000 m. R. Šervenikas yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro dirigentas. 2008 m. pradėjo bendradarbiauti su Bavarijos valstybiniu operos teatru Miunchene. 2008–2018 m. buvo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos vadovas.

Servenikas_KVMT_orkestras_foto_Olesios_Kasabovos

Robertas Šervenikas ir KVMT orkestras. Olesios Kasabovos nuotr.

R. Šervenikas – iniciatyvus, produktyvus ir autoritetingas dirigentas, ypač vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką: lietuvių kompozitorių stambių simfoninių veikalų premjeras, įtaigias ir brandžias šiuolaikinės bei klasikinės muzikos interpretacijas. Šis dirigentas – vienas ryškiausių savo kartos batutos meistrų Lietuvoje.

„Tai, kaip Robertas Šervenikas nuskaidrina faktūros tankmę, niuansuoja perėjimus ir įaudrina plėtotę iki paties paskutinio įtempčiausio protrūkio, rodo išties tarptautinę klasę. Tai rodo, ir kaip tiksliai orkestras jo klauso, o aistra dera su profesionalia precizija”, – pažymi kritikai.

Dirigento repertuaras nuolat balansuoja tarp operos, baleto ir simfoninės muzikos, tačiau ypatingą vietą jame užima šiuolaikiniai kūriniai. R. Šervenikas yra daugelio Lietuvos šiuolaikinių kompozitorių kūrinių pirmasis atlikėjas, įrašęs kelias dešimtis šiuolaikinės muzikos kompaktinių plokštelių su „Naxos”, „Finlandia records” bei kitomis įrašų kompanijomis.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro informacija

Leave a Reply