Gatvės muzikos dieną Klaipėdoje uždainuos net „vabalai”

Visoje Lietuvoje 2019 m. gegužės 18-ąją skambėsianti Gatvės muzikos diena (GMD) uostamiestyje įsilies į kitą didelį Klaipėdos renginį – jubiliejinį, jau 10-ąjį Laivų paradą. Ne pirmus metus „draugaujantys” renginiai pažadina Klaipėdą iš žiemos snaudulio į miesto gatves ir vandenis išvesdami tūkstančius žmonių bei dešimtis laivų laivelių.

gatves_muzika_pixabay

Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Gatvės muzikos diena Klaipėdoje šiemet vyks jau aštuntąjį kartą. Kasmet renginio atlikėjų būrys tik gausėja: praėjusiais metais dalyvauti GMD buvo užsiregistravę 45 atlikėjai ar grupės, šiemet tikimasi šį skaičių dar pagausinti. Registracija į GMD Klaipėdoje finišuos tik renginio išvakarėse, gegužės 17-ąją.

Visoje Lietuvoje į gatves muzikuoti išeinantys atlikėjai šiemet draugijon kviečia ir spalvų virtuozus. Šiemetis Gatvės muzikos dienos šūkis – „Pamatyk muziką”. Tad bet koks bandymas muziką išreikšti spalvų potėpiais – laukiamas ir sveikintinas reiškinys. Didelis dailininko Mindaugo Pupelio paveikslas įamžins ir Klaipėdos skambėjimą. Menininkas muziką drobėje kurs Karlskronos aikštėje, kur suplanuotas ir GMD atidarymo renginys. Čia nuo 12 val. įsikurs Klaipėdos laivų parado vaikų kūrybinės dirbtuvės „Burinuko uostas”. Čia vidurdienį apie GMD atidarymą paskelbs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, prisijungsiantis prie linksmos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetų būsimųjų režisierių muzikinės programos „Danuko Dunduliuko istorijos”. Beje, drauge su muzikuojančiu jaunimu GMD atidarymo proga uždainuos net automobiliai – specialiai prieš vidurdienį prie Karlskronos aikštės išsirikiuos margaspalvis iš visos Lietuvos Klaipėdon suvažiuosiančių VW „vabalų” paradas, o jo dalyviai su savo garsiniais signalais taip pat įsilies į muzikinę programą.

Klaipėdos GMD žemėlapyje – 20 muzikinių aikštelių. Jos pasklidusios po visą senamiestį, keletas – Herkaus Manto gatvėje. Atlikėjų įvairovė didžiulė – nuo pradedančiųjų muzikantų iš vaikų muzikos studijų iki aukščiausio lygmens profesionalų, tądien išeinančių „gaudyti” naujų klausytojų, kad vėliau parsivestų juos į koncertines sales. GMD kuriamas muzikinis fonas uostamiestyje skambės iki 22 val.

Išsami GMD dienos Klaipėdoje programa ir žemėlapis skelbiami www.jurossvente.lt. Daugiau informacijos ieškokite „Facebook” paskyroje „Gatvės muzikos diena Klaipėdoje 2019“. Renginio dieną informacinis GMD centras įsikurs kavinėje „10 tiltų” (Turgaus g. 19).

Daugiau informacijos: Lina Lencevičiūtė, GMD Klaipėdoje koordinatorė, tel. 8 624 35771

Leave a Reply