Festivalio „Klaipėdos muzikos pavasaris“ baigiamasis koncertas – su italų smuiko virtuozu

Festivalį „Klaipėdos muzikos pavasaris“ vainikuos Klaipėdos kamerinio orkestro ir vieno žymiausių atlikėjų, italų smuiko virtuozo Domenico Nordio koncertinė programa. Koncertas vyks 2022 m. balandžio 29 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Domenico Nordio. Paolo Dalprato nuotr.
Domenico Nordio. Paolo Dalprato nuotr.

Pasak Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „išskirtinis italų smuikininkas Domenico Nordio yra pirmasis ir vienintelis italas, 1988 m. pelnęs Europos „Grand Prix“ apdovanojimą. Menininkas nuolat koncertuoja prestižinėse pasaulio koncertų salėse – Milano „La Scalla“, Niujorko „Carnegie Hall“, Londono „Barbican Center“ ir daugelyje kitų. Jo atlikimo maniera pasižymi išskirtiniu virtuoziškumu, o begalinis technologinis pedantizmas ir noras kolegiškai dalytis savo menine patirtimi paverčia jį nuolat laukiamu ir labai vertinamu scenos partneriu ir kolega“.

Su žymiausiais orkestrais ir dirigentais dažnai koncertuojantis D. Nordio yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su garsiąja „Sony Classical“, kuri leidžia visus jo įrašus. Jis griežė su Londono, Prancūzijos, Šveicarijos ir kitų šalių kolektyvais, taip pat su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru.

Klaipėdos kamerinis orkestras. Vytauto Petriko nuotr.
Klaipėdos kamerinis orkestras. Vytauto Petriko nuotr.

Šis D. Nordio ir Klaipėdos kamerinio orkestro susitikimas scenoje skleis emocionalų ir užburiantį muzikavimą. Koncerte skambės dvi Serenados styginių orkestrui: pradžioje bus atliekamas žymiausio švedų kūrėjo Dag Wireno kūrinys, pabaigoje – italo Ermanno Wolf-Ferrari to paties pavadinimo opusas. Kitus tris – populiariuosius N. Paganini Kaprisus – šiai sudėčiai perkūrė lietuvių kompozitorius Giedrius Kuprevičius. Taip pat skambės Roberto Solci opusas „Stradivari concerto“, Arvo Pärto „Pasakalija“ („Passacaglia“) smuikui ir styginiams, Niccolo Paganini „Cantabile“ smuiko ir styginių orkestro sudėčiai.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply