Estiškų kanelių muzikos koncertas Klaipėdoje

2019 m. lapkričio 8-ąją, penktadienį, 18.00 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) skambės estiškų tradicinių kanelių (est. kannel [ˈkɑnːel]) muzika.

Trio_is_Estijos

Trio „Soon / Piho / Lepasson“. Grethe Rõõm nuotr.

Trio „Soon / Piho / Lepasson” yra trijų muzikančių (Katrin Soon, Ann Maria Piho ir Kadri Lepasson), grojančių kanelėmis, grupė, pasišventusi istorinei ir šiuolaikinei grojimo šiuo senoviniu estų liaudies instrumentu technikai. Trio repertuare jungiamos tradicinės melodijos, originalios kompozicijos ir improvizacijos, kad būtų sukurtas lengvas ir šviesus garsovaizdis, suteikiantis ramybės kasdieniame skubėjime. „Užtikrintai trapi”, – taip jų muziką apibūdina poetė Kristiina Ehin.

Trio „Soon / Piho / Lepasson” koncertavo Estijos liaudies muzikos scenose ir užsienyje bei pelnė pripažinimą už unikalų požiūrį į tradicinę kanelių muziką. 2016 m. trio išleido savo pirmąjį albumą „Tempo di Vals”, kuris buvo nominuotas kaip geriausias albumas Estijos tradicinės muzikos apdovanojimuose „Etnokulp”.

Koncertas nemokamas.

Tai vienas iš projekto ,,Etnoreidas” ciklo ,,Etnolaboratorijos” renginių. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply