„Eliziejaus kronikos” skleis prancūziškos muzikos aromatą

Ieva_Prudnikovaite

Ieva Prudnikovaitė. KKS archyvo nuotr.

Prabangi, elegantiška ir padabinta melancholijos lašu – tokiais žodžiais galima apibūdinti prancūzišką programą „Eliziejaus kronikos”, kuri kovo 8 dieną, trečiadienį, 18.30 val. skambės Klaipėdos koncertų salėje. Ankstyvo pavasario vakarą solistė Ieva Prudnikovaitė ir ansamblis „4 Tango” kvies kartu paklajoti Eliziejaus laukais ir pajusti visus legendinio Paryžiaus bulvaro garsus, kvapus bei virpesius. Čia susilieja iš kavinių, gatvės užkaborių ir koncertų salių sklindanti muzika, pasakojanti nepaprastas istorijas apie Moterį – paslaptingą ir atvirą, laimingą ir sugniuždytą, tikrą ir besislepiančią…

„Klausytojai išgirs prancūzų kompozitorių melodijas, taip pat muziką, susijusią su Prancūzija, kvepiančią šviežiomis bagetėmis ir levandų maišeliais. Su „4 Tango” atlikėjais pasikuždėjome, kad tiek jiems, tiek man atsirado noras savo ugningas, aistringas programas papildyti ir melancholiškesne, elegantiškesne muzika. Prancūzai kompozitoriai, tokie, kaip Gabrielis Faure ar Claude’as Debussy, yra sukūrę daug neįtikimai patrauklių kamerinių kūrinių balsui. Paprastai dainos atliekamos tik su fortepijonu. Mes, kaip visada, bandysime atrasti kiek kitokį skambesį. Neapsiribosime vien tik klasikine muzika, – viename interviu pasakoja I. Prudnikovaitė. – Man Prancūzija – tai Barbara. Tokia ypatinga moteris – vienu metu ir stipri, ir silpna. Kiekviena programa tarsi sukuria kažkokį vieną unikalų moters tipažą. Kol kas dar bandau išlukštenti, kokia toji prancūziškoji moteris, – įdomus procesas.”

I. Prudnikovaitę ir įvairių stilių tango muziką propaguojantį bei tango kultūros ambasadoriais Lietuvoje tituluojamą ansamblį „4 Tango” scenoje kartu išvysti galima gana dažnai – jiems lengvai paklūsta ispaniški muzikos šedevrai ir ugningi tango. Šįkart atlikėjai publikai ruošia visai kitokį, prancūziškų melodijų ir kultūros įkvėptą, pasirodymą.

4Tango_Tomo_Piliponio_foto

“4 Tango”. Tomo Piliponio nuotr.

Prancūziška muzika yra itin artima I. Prudnikovaitei, baigusiai solinio dainavimo magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vienas ryškiausių solistės įkūnytų vaidmenų – Karmen prancūzų kompozitoriaus G. Bizet operoje „Karmen”. Už jį I. Prudnikovaitė buvo apdovanota „Operos švyturiu” kaip Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Metų operos solistė. Karmen partiją ji taip pat dainavo Latvijos nacionalinėje operoje, Eseno bei Braunšveigo (Vokietija) operos teatruose. Solistė dažnai kviečiama pasirodyti su orkestrais, rengia įvairias koncertines programas, kurias ne kartą atliko ir Klaipėdos koncertų salėje.

Dvi mažas dukreles kartu su vyru dirigentu Modestu Pitrėnu auginanti I. Prudnikovaitė pripažįsta, kad „didžiausias mano visų laikų projektas – šeima. Nebijau sakyti, kad ji svarbiausia. Džiaugiuos, kad neatimdama per daug laiko iš savo mylimų žmonių, turiu galimybę tęsti savo darbus. Didžiausias uždavinys šiuo metu – nepasimesti tarp skirtingų žanrų”.

„4 Tango” ansamblio sudėtyje šįkart muzikuos Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Birutė Bagdonienė (altas), Indrė Baikštytė (fortepijonas) ir Donatas Bagurskas (kontrabosas). Maloniai kviečiame įkvėpti prancūziškos muzikos aromato koncerte „Eliziejaus kronikos”!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply