Edukacinis projektas „Atrask karilioną“ tęsiasi: skambinimo subtilybių mokys Monika Kaźmierczak

Klaipėdos koncertų salė (KKS) trečius metus organizuoja edukacinį projektą „Atrask karilioną“. Tai suteikia galimybę muziką studijuojančiam jaunimui iš arčiau pažinti karilioną ir išmokti juo groti. Nuo praėjusių metų rudens projektas tapo dar labiau tarptautiškas: dalyvius pradėjo mokyti karilionininkė ir pedagogė Monika Kaźmierczak iš Lenkijos.

Monika Kaźmierczak. KKS archyvo nuotr.
Monika Kaźmierczak. KKS archyvo nuotr.

2023 m. sausio 6–8 d. vyks antroji – žiemos – sesija, kurios metu jaunieji karilionininkai tęs savo profesinę pažintį su šiuo unikaliu instrumentu. Sausio 8 d., sekmadienį, 17.00 val. jie surengs viešą koncertą Klaipėdos karilionu (Liepų g. 16). Varpų muzikos bus galima klausytis Liepų gatvėje.

Projekte jau ketvirtus metus dalyvauja Ignas Vydeika (Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventas, dabar studijuojantis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje), Vilius Aleinikovas (muzikos mokslus pradėjęs Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje, juos tęsiantis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje) ir Urtė Krutkevičiūtė (Klaipėdos Vydūno gimnazija).

Uostamiesčio publikai M. Kaźmierczak jau gerai pažįstama iš Klaipėdos kariliono festivalių. Muzikė taip pat yra du kartus vedusi  meistriškumo klases festivalio metu.

„Monika dėsto Gdansko muzikos akademijoje, yra kelių tarptautinių konkursų laureatė, kūrybinga ir entuziastinga karilionininkė. Ji aktyviai koncertuoja Olandijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Lietuvoje, JAV ir kitur. Muzikė pristato naujas programas Klaipėdos kariliono festivalyje, inicijuoja naujų kūrinių karilionui atsiradimą ir noriai juos atlieka. Mums yra didelė garbė, kad tokio aukšto tarptautinio lygio menininkė entuziastingai sutiko pasidalyti savo  patirtimi su karilioną norinčiu atrasti jaunimu“, – pasakojo KKS repertuaro meno vadovė Loreta Narvilaitė.

Pasak M. Kaźmierczak, ji reguliariai lankosi kariliono mokyklose Mechelen Belgijoje ir Amersfoort Olandijoje, tad nori perteikti naujausias šio muzikos instrumento grojimo tendencijas Klaipėdos studentams. „Jaučiu didelę atsakomybę vesti šias meistriškumo pamokas. Turiu puoselėti studentų entuziazmą, bet tuo pat metu ir reikalauti iš jų disciplinos dalykų. Esu sukaupusi daug geros kariliono muzikos, kuria galiu pasidalyti, ir šiek tiek patirties – ne tik kaip mokytoja, bet ir kaip muzikė bei kariliono renginių organizatorė“, – teigė M. Kaźmierczak.

Sausio 8 d., sekmadienį, 17.00 val. kariliono muzikos koncertas „Jaunystės varpai II“. Atlikėjai: Monika Kaźmierczak, projekto „Atrask karilioną“ dalyviai: Ignas Vydeika, Vilius Aleinikovas, Urtė Krutkevičiūtė.  

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply