Tapk naujuoju Klaipėdos džiazo muzikos talentu!

Klaipėdoje startuoja naujas tarptautinis džiazo muzikos talentų konkursas „JAZZ talentai 2017″! Jo nugalėtojams atiteks net 1,5 tūkst. eurų piniginis prizas bei bus suteikta galimybė pasirodyti vienoje scenoje kartu su didžiausiomis pasaulio džiazo muzikos žvaigždėmis 23-iojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu.

JAZZ_talentai_2017

Lauryno Butkevičiaus nuotr.

Konkursą „JAZZ talentai 2017″ organizuoja asociacija „Klaipėdos džiazo festivalis” ir VšĮ Klaipėdos džiazo orkestras.

„Klaipėda nuo seno garsėja savo stipriomis džiazo muzikos tradicijomis ir miestas pagrįstai yra vadinamas Rytų Baltijos Naujuoju Orleanu. Organizuodami pirmąjį konkursą „JAZZ talentai” norime dar labiau stiprinti Klaipėdos, kaip vieno iš pagrindinių džiazo muzikos centrų Lietuvoje ir visame Rytų Baltijos regione, pozicijas, sukviesti į Klaipėdą daugiau talentingų jaunųjų muzikantų ir atlikėjų bei siekti, kad Klaipėda taptų viena iš pagrindinių jų profesionaliosios karjeros startinių scenų”, – sako asociacijos „Klaipėdos džiazo festivalis” vadovė Inga Grubliauskienė.

Pirmajame tarptautiniame džiazo muzikos talentų konkurse „JAZZ talentai 2017″ gali dalyvauti džiazo muzikos grupės iš visos Lietuvos ir užsienio, kurių sudėtį sudaro nuo 3 iki 7 atlikėjų ir muzikantų iki 27 metų amžiaus.

Norintieji dalyvauti konkurse jo organizatoriams iki gegužės 10 d. turi atsiųsti du savo džiazo muzikos grupės demo įrašus (1 – džiazo standartas, 1 – džiazo kompozicija) videoformatu el. paštu jazzcontest.klaipeda@gmail.com.

Komisija atrinks 10 dalyvių, kurie pateks į konkurso pusfinalį, vyksiantį Klaipėdoje gegužės 30 d. Finalas – gegužės 31 d. taip pat Klaipėdoje. Pusfinalio ir finalo dalyvius vertins kompetentinga tarptautinė komisija iš Valensijos (Ispanija), Odesos (Ukraina), Kranj (Slovėnija) džiazo festivalių ir kt. Tad neabejotina, kad konkurso „JAZZ talentai 2017″ dalyviai turės unikalią galimybę sudominti tarptautinių džiazo festivalio organizatorius bei galimai jau artimiausiu metu pasirodyti kitų šalių scenose. Nugalėtojų laukia ir pasirodymas vienoje scenoje kartu su didžiausiomis pasaulio džiazo muzikos žvaigždėmis 23-iojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu bei piniginiai prizai: pirmosios vietos laimėtojui – 1,5 tūkst. eurų, antrosios – 1 tūkst., trečiosios – 500 eurų piniginis prizas.

Plazdenančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta:

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

Šių metų festivalio programoje – Till Bronner, Nina Attal, Janno Trump & Trump Conception, Dublino gospelo choras ir dar daug kitų pasaulinio lygio džiazo žvaigždžių.

XXIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis, kaip ir dera prie jūros gimusiam bei augusiam festivaliui, ir vėl bus pagardintas plazdenančių burių prieskoniu. Mat pirmąjį šių metų birželio savaitgalį Lietuvos uostamiestis taps ne tik džiazo, bet ir burlaivių regatos „Baltic Sail” uostu.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – birželio 1–3 dienomis Klaipėdos kruizinių laivų terminale.

Daugiau informacijos: www.jazz.lt.

Leave a Reply