Startuoja trijų dienų džiazo fiesta

2019 m. birželio 6 d., ketvirtadienį, prasideda jubiliejinis 25-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Kruizinių laivų terminalą per tris dienas sudrebins 11 išskirtinių pasirodymų, kuriuose publikai koncertuos per pusantro šimto garsiausių pasaulio džiazo ir „world” muzikos žvaigždžių.

Karsu

Karsu. Organizatorių archyvo nuotr.

„Festivalis klaipėdiečius ir svečius vėl kviečia į muzikinius susitikimus. Intensyviai ruošėmės, negailėjome laiko bei jėgų tam, kad nustebintume ištikimiausių klausytojų dėmesio verta programa – aukšto meistriškumo lygio koncertais, kokybiškais renginiais ar seminarais. Šiemet, kaip ir kasmet, vienoje vietoje pasirodys tikras Lietuvos ir užsienio džiazo muzikos žvaigždynas. Tad atvykti į nemokamus koncertus – tiesiog būtina”, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Anot I. Grubliauskienės, ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį ant scenos lips atlikėjai iš Lietuvos, Ispanijos, Turkijos, Lenkijos, JAV, Danijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Izraelio.

Ketvirtadienį festivaliui nuo 18.30 val. Kruizinių laivų terminale startą duos viena geriausių ir išradingiausių Vakarų Lietuvos džiazo muzikantų grupių – „Memeland”, kurios pradininku buvo dar 1978 m. Pranciškaus Narušio suburtas istorinis „Klaipėdos diksilendas”. Naują legendinio kolektyvo etapą įkvėpė klaipėdiečio saksofonininko Laimono Urbiko noras ir siekis išskirtiniams koncertams suburti tradicinio džiazo mėgėjus. Dabartinė grupės sudėtis, kurios branduolyje – nuo pirmosios kolektyvo įkūrimo dienos grupei priklausantis vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje maestro prof. Saulius Šiaučiulis bei ilgametis grupės narys būgnininkas Edmundas Federavičius, koncertines programas pristato kartu su geriausia Klaipėdos soliste tituluojama charizmatiškąja Kristina Jatautaite.

Jazz a Poqueta Nit 30-04-2017

Kiko Berenguer kvartetas. Eva Ripoll nuotr.

Iškart po to į sceną žengs Kiko Berenguer kvartetas, publiką pavaišinsiantis unikaliu džiazo ir flamenko muzikos stilių kokteiliu bei mintimis nukelsiantis į saulėtą Ispaniją. Per daugiau nei dvidešimt savo veiklos metų saksofono virtuozas Kiko Berenguer pasirodė svarbiausiuose Ispanijos festivaliuose ir renginiuose, koncertavo Prancūzijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Portugalijoje, Italijoje ir JAV. Taip pat bendradarbiavo su tokiais muzikantais kaip Richie Cole, Dennis Rowland, Madeline Bell ir kt.

Ketvirtadienio vakaro programą užbaigs ir jausminga, jaukia ir svaiginančia džiazo muzika pamalonins turkiškas šaknis turinti olandų muzikantė Karsu. Dainininkė, pianistė, kompozitorė ir dainų tekstų autorė pakerės išskirtiniu balsu. Karsu pati parašė beveik visas savo kelių itin sėkmingų ir labai gerai muzikos kritikų įvertintų albumų dainas. Beje, antrasis jos albumas prieš trejus metus laimėjo publikos apdovanojimą viename iš geidžiamiausių ir seniausiai organizuojamų Nyderlandų muzikos apdovanojimų „Edison Jazzism”.

XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms – birželio 6–8 dienomis Klaipėdos Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami.

www.jazz.lt

Leave a Reply