„Menų švyturys” baigia sezoną dar negirdėtu džiazo skambesiu

Visą sezoną kartą per mėnesį Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Kolonų salėje rinkosi žmonės, veiklos 30-metį švenčiančio teatro erdvėse atradę džiazo oazę. Šį antradienį, gegužės 23 d., 20 val. vyks paskutinis „Menų švyturys” – jo metu skambės 2014 m. susibūrusios džiazo grupės „Reinless” muzika bei vyks menininko Jevgenijaus Pečerskio kūrybos darbų parodos atidarymas.

Reinless1

Džiazo grupė „Reinless”. Organizatorių archyvo nuotr.

Paskutinio „Menų švyturio” išvakarėse apžvelgdama jau vykusius ciklo renginius, teatro pavaduotoja menui Jurgita Skiotytė-Norvaišienė tikino, kad renginiai pateisino visus lūkesčius. „Alternatyvūs renginiai yra svarbūs teatrui, jie padeda plėsti jo bendruomenės gretas. „Menų švyturio” ciklą apibūdinčiau kaip vieną sėkmingiausių tęstinių projektų – į muzikinius vakarus rinkosi visai kita auditorija, nei ateinanti į repertuarinius renginius. Taip pat susipažinome su naujais muzikantais ir dailininkais, atradome naujų įdomių vardų, kurie mūsų auditorijai ne visada buvo žinomi”, – apibendrino pavaduotoja.

Pasak jos, nemokamuose koncertuose rinkosi neįprastai daug jaunimo, kuris rečiau lankosi repertuariniuose spektakliuose, „buvo smagu vėliau tuos pačius veidus sutikti ir kituose teatro renginiuose – „Menų švyturys” įkvėpė juos pasidomėti teatru ir tuo, kas jame vyksta”, džiaugėsi J. Skiotytė-Norvaišienė.

„Menų švyturys” tapo proga geriau pažinti teatrą ne tik miestiečiams, bet ir atvykstantiems muzikantams. „Beveik visi, kas koncertavo, nėra groję mūsų teatre ir teatras apskritai nėra jiems įprasta erdvė. Kiek teko bendrauti su muzikantais, jie džiaugėsi šia patirtimi, buvo nustebinti šiltos atmosferos, – pasakojo pavaduotoja. – Džiaugiuosi, kad ir miesto džiazo bendruomenė į mūsų vakarus reagavo teigiamai, nepriėmė jų kaip konkurencijos, atvirkščiai – prisidėjo prie sklaidos, lankėsi renginiuose.”

Svarbu ne tik tai, kad džiazu skambėję vakarai subūrė platų būrį miestiečių, bet ir tai, kad jie pateisino praktiškąją savo atsiradimo priežastį, „kol kas sunku pasakyti, ar bus tąsa, bet galiu atskleisti, kad kompozitorius Jonas Jurkūnas jau atsirinko muzikantus, kurie gros solo partijas jo kuriamoje džiazo oratorijoje”. Ši oratorija skambės per miesto gimtadienį rugpjūčio 1-ąją. „Menų švyturio” renginiuose groję muzikantai savotiškai prisidėjo prie šios oratorijos kūrimo – džiazo muzikos vakarai buvo ir atskirų oratorijos fragmentų inspiracijos.

Paskutiniame „Menų švyturyje” skambės jauno kompozitoriaus, trombonininko Jievaro Jasinskio suburta „Reinless” džiazo grupė. Per trejus gyvavimo metus grupė sudalyvavo tokiuose džiazo festivaliuose kaip „Vilnius Mama Jazz”, „Birštono Jazz”, „BromaJazz” bei „Ragas Jazz”, kai kuriuose po kelis kartus.

Reinless

Džiazo grupė „Reinless”. Organizatorių archyvo nuotr.

„Reinless” simbolizuoja visiškai nevaržomą, niekaip neapribotą J. Jasinskio kūrybą ir grupės muzikantų grojimą. Būtent tokiu principu, nesistengiant niekam įtikti, o tik realizuojant kūrybinę fantaziją, ir buvo kuriama programa grupei „Reinless”, kurioje skamba Funk, Jazz, Soul, Rock, World stilių muzika. Šiuo metu grupė ruošiasi debiutinio albumo įrašams. Koncerte skambės visos būsimojo albumo kompozicijos.

„Reinless” sudėtyje – Lietuvos džiazo pasaulio gurmanams geriau ar mažiau pažįstami vardai: Vytis Smolskas (klavišiniai), Paulius Volkovas (gitara), Paulius Vaicekauskas (bosinė gitara), Jonas Gliaudelis (mušamieji), Laurynas Lapė (trimitas), Valerijus Ramoška (trimitas, fliugelhornas), J. Jasinskis (trombonas), Liutauras Janušaitis (tenorinis saksofonas).

„Rekomendacija pasikviesti „Reinless” atėjo iš Lietuvos džiazo federacijos – grupės nariai yra įdomūs muzikantai, pati grupė taip pat įdomi, sudėta iš mūsų džiazo pasaulyje jau žinomų vardų. Smalsu, ką jie mums gros, kaip jungs įvairius muzikos stilius”, – su nekantrumu antradienio laukia J. Skiotytė-Norvaišienė.

Prieš koncertą vyks menininko iš Kaliningrado Jevgenijaus Pečerskio kūrybos darbų parodos atidarymas. Gilių spalvų kūriniuose – į savitas konstrukcijas sugulančios geometrinės figūros, savitas mitologinių kodų inspiruotas pasakojimas. Autorius gyvena ir dirba Kaliningrade (Rusija), kuria grafikos, tekstilės ir tapybos srityse, kuruoja meno parodas.

Renginys nemokamas.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro informacija

Leave a Reply