Koncertas Ukrainos nepriklausomybės dienai paminėti

Karas Ukrainoje paveikė mus visus. Lietuvoje gyvena beveik 60 000 ukrainiečių. Klaipėda,  multikultūrinis miestas, priėmė į savo glėbį arti 7 000 karo nublokštų ukrainiečių bei suteikė jiems nors ir laikinus, bet saugius namus. Klaipėdos pilies džiazo festivalis 5 metus glaudžiai bendradarbiauja su Ukrainos džiazo muzikantais. Tad ir šiemet nusprendė koncertu paminėti Ukrainos nepriklausomybės dieną, į bendrą grupę sujungdamas vieną garsiausių džiazo saksofonininkų iš Ukrainos Andrey Chmut ir jaunųjų muzikantų desantą iš Klaipėdos „The Bleach band“.

Andrey Chmut ir „The Bleach band“. Organizatorių nuotr.
Andrey Chmut ir „The Bleach band“. Organizatorių nuotr.

Šis koncertas – tai dar vienas mažas priminimas šiame beprotiškame pasaulyje, kad džiazas yra laisvės, draugystės, taikos ir tolerancijos muzika.

„The Bleach band“ muzikantai, gyvendami ir mokydamiesi Klaipėdoje, niekada neskirstė žmonių dėl jų tautinių, rasinių ar religinių įsitikinimų. Pasaulis priklauso mums. Nes rytojus yra šiandien. Mes – Lietuvos ateitis. Mes turime daryti viską, kad žiūrėdami savo vaikams į akis, pasakytume: mes padarėm viską, kas priklauso nuo mūsų, kad gyventume taikoje su savo sąžine“, – sako grupės lyderė Polina Timofejeva.

Koncerte dalyvauja:

Andrey Chmut – saksofonas,

Polina Timofejeva – būgnai,

Elzė Grubliauskaitė – bosinė gitara,

Beatričė Marcinkutė – gitara,

Emilija Bučinskaitė – vokalas,

Anton Cifirov – klavišiniai.

Koncertas vyks 2022 m. rugpjūčio 24 d., trečiadienį, 19 val. Danės skvere šalia „Arkos“ paminklo.

Kviečiame visus pajusti džiazo dvasią ir įvairiatautės muzikantų grupės kuriamos muzikos magiją!

Klaipėdos pilies džiazo festivalio informacija

Leave a Reply