Klaipėdos pilies džiazo festivalis – rugsėjo 3-5 dienomis

Šiemet dėl visiems puikiai žinomų aplinkybių tradicinis, jau 26-asis, Klaipėdos pilies džiazo festivalis buvo netradiciškai nukeltas į rudens pradžią, bet dėl to jis tapo dar unikalesnis! Šių metų festivalis neabejotinai išsiskiria atlikėjų iš Lietuvos gausa – nuo puikiai žinomų scenos grandų iki spalvingo džiazuojančio jaunimo, taip pat jį pavyko praturtinti ir pasaulio džiazo muzikos žvaigždėmis iš Prancūzijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės ir kt.

Boney_Fields

Boney Fields & BFB. Organizatorių archyvo nuotr.

 „Džiazas išgyveno pasaulinius karus, segregaciją – išgyvens ir pandemijos mestus išbandymus, – pozityviai nuteikė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė. – Esu neapsakomai dėkinga visiems, kurie prisideda prie festivalio organizavimo, komandai ir palaikytojams: nuoširdus ačiū už visokeriopą pagalbą šiuo džiazo kultūrai ypač sunkiu metu. Išskirtinę padėką norėčiau skirti festivalio publikai, kuri jau 26-erius metus yra mūsų mūza ir įkvėpėja. Džiazas – ne tik muzikos stilius, džiazas – tai sielos būsena”, – kalbėjo I. Grubliauskienė.

Junior_City_Jazz

„Junior City Jazz”. Organizatorių archyvo nuotr.

Ketvirtadienį, rugsėjo 3 d., 18 val. festivalį pradės daugiau nei 15 metų gyvuojanti Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro džiazinio meno raiškos studija – „Junior City Jazz”! Iškart po to – naujausias kvarteto Cappella’A darbas „Soul Train Project” – pasiilgusiems klaipėdietiško skambesio ir jausmų. Vakarą užbaigs LMTA Sluškų rūmuose prie Neries susikūrusi grupė „Nėris jazz sextet”, atliekanti originalias kompozicijas, sukurtas grupės gitaristo Federico Leder.

Wojtek_Pilichowski

Wojtek Pilichovski & Young power. Organizatorių archyvo nuotr.

Penktadienį, rugsėjo 4 d., nuo 18 val. festivalio gerbėjai scenoje išvys tradicinio džiazo puoselėtojus klaipėdiečius „Memeland”, projekto „Lietuvos balsas” 2020 m. nugalėtoją Evitą Cololo su džiazo grupe, iš Lenkijos atvykusį bosinės gitaros virtuozą Wojtek Pilichovski & Young power bei nuotaikingus ir abejingų nepaliekančius rokenrolo, džaivo bei bliuzo muzikantus Big Al & The Jokers iš Latvijos.

Big_Al_The_Jokers_band1

Big Al & The Jokers. Organizatorių archyvo nuotr.

Šeštadienį, rugsėjo 5 d., 16 val. socialiniame klube „Raketa” (Bangų g. 5A) vyks Roberto Semeniuko meistriškumo pamoka, o nuo 18 val. Šiaurinio rago scenoje pasirodys lietuviškos scenos diva ir vokalo profesionalė Rūta Ščiogolevaitė, iš Jungtinės Karalystės atvykęs ir stulbinančiu vokalu ištisas minias žavintis pianistas Anthony Strong, charizmatiškoji Graikijos R&B, hiphopo ir soul-funk atlikėja, dainų autorė bei šokėja Love Itoya bei bliuzo legenda, vokalistas ir trimitininkas Boney Fields & BFB iš Prancūzijos.

XXVI Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms – rugsėjo 3-5 dienomis Klaipėdos Šiauriniame rage. Visi renginiai nemokami.

www.jazz.lt

Leave a Reply