Klaipėdos pilies džiazo festivalis: Bob James & Andrey Chmut – svajonė, tapusi realybe

Klaipėdos pilies džiazo festivalis kasmet džiugina originalia programa. Improvizacinės muzikos entuziastai ypač laukia finalinės festivalio dalies, kuomet scenoje pasirodo ryškiausios džiazo žvaigždės. Malonių netikėtumų organizatoriai žada ir šiemet. Šeštadienio programą vainikuos tarptautinis projektas „Bob James & Andrey Chmut“ – bendras legendinio amerikiečių džiazo pianisto, dviejų „Grammy“ apdovanojimų laureato Bobo Jameso ir talentingo ukrainiečių saksofonininko Andrejaus Chmuto projektas, gimęs netikėtomis aplinkybėmis.

Bobas Jamesas ir Andrejus Chmutas. Organizatorių archyvo nuotr.
Bobas Jamesas ir Andrejus Chmutas. Organizatorių archyvo nuotr.

Andrejus Chmutas nuo vaikystės domėjosi Bobo Jameso kūryba, žavėjosi jo talentu ir „Smooth Jazz“ muzikiniu stiliumi. Tai suteikė jam drąsos kreiptis į garsųjį amerikietį socialiniame tinkle su prašymu dalyvauti kūrybiniame procese ir atlikti solo partiją dainoje „Moving Forward“. Dideliam Andrejaus džiaugsmui, Bobui patiko jo kompozicija ir jis mielai sutiko prisidėti. Rezultatas pranoko muzikantų lūkesčius ir netikėtai užsimezgusi draugystė bei kūrybinė kolaboracija įgavo pagreitį – drauge jie įrašė keletą dainų, rengė koncertus Kijeve ir Londone. Vėliau Bobo studijoje (JAV) pradėjo įrašinėti naują albumą. Deja, Ukrainai tapus Rusijos agresijos taikiniu, bendrų planų teko laikinai atsisakyti.

Andrejus Chmutas. Hillsong Photo nuotr.
Andrejus Chmutas. Hillsong Photo nuotr.

Andrejus Chmutas saugų prieglobstį rado Lietuvoje. Šiandien jis čia gyvena, kuria, koncertuoja ir trokšta kuo greičiau grįžti į savo mylimą šalį.

„Svajoju grįžti į Ukrainą. Ten mano šeima, mano tėvynė ir visa tai, ko mes siekiame. Tai šalis, kurioje aš noriu gyventi ir gyvensiu, kuriai aš noriu groti ir grosiu. Ukrainiečių muziką išgirs visas pasaulis – aš tuo tikiu“, – neabejoja Andrejus.

Tuo metu Bobas Jamesas nenuilstamai veikia savo šalyje skleisdamas žinią apie Ukrainą ištikusią tragediją, aktyviai ieško rėmėjų albumo išleidimui ir numatė visą už pardavimus gautą pelną bei Klaipėdos pilies džiazo festivalio honorarą skirti Ukrainos paramai. Andrejus sako, kad tai istorinis momentas, kuomet kultūrinis tiltas tarp Amerikos ir Ukrainos tampa priemone padėti karo niokojamai šaliai.

Bobas Jamesas – legendinis amerikiečių džiazo pianistas, kompozitorius, aranžuotojas ir prodiuseris, savo karjerą pradėjęs kaip avangardinis pianistas ir patraukęs tokių garsių prodiuserių, kaip Quincy Joneso bei Creedo Tayloro, „CTI Records“ įkūrėjo, dėmesį, bendradarbiavęs su populiarios džiazo dainininkės Sarah Vaughan muzikine grupe, dalyvavęs kuriant daugelio garsių džiazo muzikantų albumus ir plačiai žinomas kaip vienas „Smooth Jazz“ stiliaus pradininkų, šiandien tapo tikru Ukrainos ambasadoriumi Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Bobas Jamesas. Kira Abelardo nuotr.
Bobas Jamesas. Kira Abelardo nuotr.

Bobo Jameso išskirtinis talentas ir pavydėtinas populiarumas nekelia abejonių. Šiandien juo žavisi klausytojai visame pasaulyje: 58 išleisti albumai ir nesuskaičiuojama daugybė apdovanojimų – tai ilgos ir nepaprastai įdomios kūrybinės karjeros rezultatas. Talentingas saksofonininkas Andrejus Chmutas, kuriam netikėta pažintis su legendiniu džiazo pianistu atvėrė kelią į tarptautinę sceną, šiandien trokšta vieno – kad jo kuriama muzika neštų svarbią žinią pasauliui: Ukraina neturi ir negali prarasti savo tautinės bei kultūrinės tapatybės.

„Neabejoju, kad šiems talentingiems kūrėjams ir muzikantams bus nepaprastai didelis džiaugsmas vėl susitikti scenoje ir tuo džiaugsmu pasidalinti su publika. Nekantraudama laukiu jų pasirodymo“, – sako festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje „Bob James & Andrey Chmut“ pristatys naujų kūrinių programą ir atliks daugeliui „Smooth Jazz“ mėgėjų žinomus Bobo Jameso kūrinius, tokius kaip „Angela“, „Westchester Lady“ ir kt. Muzikantai klausytojams žada malonų siurprizą – drauge su jais scenoje pasirodys iš Nigerijos kilęs charizmatiškas solistas Anyanya. Šio puikaus tarptautinio bendradarbiavimo rezultatą išvysite liepos 9 d. Kruizinių laivų terminale.

XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks 2022 m. liepos 6–9 d. Visi renginiai nemokami!

Klaipėdos pilies džiazo festivalio informacija

Leave a Reply