Klaipėdos pilies džiazo festivalio ir Algio Kriščiūno dovana – mylintiems laisvės muziką

2022 m. liepos 6–9 d. vyksiantis XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis per daugelį veiklos metų įgijo gausų būrį draugų – tai kūrybingi, laisvi, empatiški ir visada pasirengę ištiesti pagalbos ranką menininkai iš viso pasaulio. Vienas iš jų – daugeliui puikiai pažįstamas buvęs legendinės grupės „Foje“ būgnininkas, fotografas ir dailininkas Algis Kriščiūnas, jau šeštus metus piešiantis Klaipėdos pilies džiazo festivaliui. Dailininko piešiniai virto originaliais plakatais, kurie ilgainiui tapo neatsiejama festivalio įvaizdžio dalimi. Dabar šie piešiniai galės papuošti kiekvieno iš jūsų namus ir priminti apie asmeninį indėlį į taikią Ukrainos ateitį.

Pasinaudokite galimybe atsisiųsti aukštos rezoliucijos Algio Kriščiūno piešinius, kurie puošia Klaipėdos pilies džiazo festivalio plakatus. Siųskitės, spausdinkitės, dabinkitės namų sienas ar marškinėlius ir prisidėkite prie bendro tikslo – greitesnės Ukrainos pergalės. Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė ir menininkas bei visuomenininkas Algis Kriščiūnas prašo simbolinio atlygio – paaukoti vienam iš pasirinktų fondų, remiančių Ukrainą.

Nuoroda atsisiuntimui – ČIA.

Didesnę metų dalį su šeima gyvendamas saulėtoje Fuerteventūroje (Ispanija), Algis nenustojo domėtis Lietuvos ir kaimyninių šalių aktualijomis. Jis noriai palaiko ir pats skatina įvairias pilietines iniciatyvas, todėl negalėjo likti abejingas karo niokojamai Ukrainai. Meninių iniciatyvų dėka Algis surinko ir paaukojo keliasdešimt tūkstančių eurų: socialiniuose tinkluose organizuotame aukcione pardavė savo paveikslą „Never Give Up“ ir gautus pinigus paaukojo Ukrainai, honorarą už Klaipėdos džiazo festivaliui sukurtą plakatą taip pat pervedė Ukrainos paramai ir panašu, kad menininkas nežada sustoti. „Mažiau dejuokime ir baisėkimės, o daugiau veikime. Visi kartu mes galime tikrai labai daug“, – ragina Algis.

A. Kriščiūno pilietinę poziciją palaiko ir Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė, įvairiomis iniciatyvomis prisidedanti prie paramos Ukrainai. „Negalime sėdėti sudėję rankų ir tiesiog laukti, kol pasaulis taps gražesnis – tą pasaulį kuriame mes. Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda veikia savo galimybių ribose – mes darome viską, kad Ukrainos džiazo muzikantų koncertinė veikla nesustotų. Džiazas – tai laisvės muzika ir jos negali užgožti artilerijos gausmas. Siųskitės A. Kriščiūno paveikslus, puoškite jais savo namus ir nepamirškite aukoti Ukrainai“, – prašo Inga.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis su Ukrainos muzikantais ir festivalių organizatoriais bendradarbiauja daugelį metų. Susipažinus su 28-ojo festivalio programa, nekils abejonių – šiemet bendrų projektų itin daug. Scenoje pasirodys fanko žvaigždė Olga Lukačeva su VOLGA project, aksominio balso savininkė Anastasija Bukina, jaunasis saksofono virtuozas Vitalii Nepomniashchyi bei daugelis kitų Ukrainos džiazo talentų.

XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks 2022 m. liepos 6–9 d. Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami! Daugiau informacijos: www.jazz.lt.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio informacija

Leave a Reply