Klaipėdoje nuvilnys 5-oji džiazo dainų šventė

Po metų pertraukos į Klaipėdą sugrįžta vaikų ir jaunimo džiazo dainų šventė „Jaunoji džiazo banga”. Šis unikalus renginys birželio 7 dieną, Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu, į Lietuvos uostamiestį bendrai sukvies beveik 1,5 tūkst. jaunimo chorų bei ansamblių dalyvių iš visos šalies.

jaunoji dziazo banga1

Organizatorių nuotr.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė pažymi, kad šiųmetinė „Jaunoji džiazo banga” – jau 5-oji, jubiliejinė.

„Džiazo dainų šventė Klaipėdoje organizuojama tęsiant geriausias Lietuvoje ypatingą istoriją turinčių legendinių Dainų švenčių tradicijas, laikantis esminių tokių švenčių principų, tačiau kartu suteikiant joms visiškai naują – džiazinės muzikos žanrinį ypatumą. Tradiciškai „Jaunoji džiazo banga” vyks trečiąją Klaipėdos pilies džiazo festivalio dieną, sekmadienį, Kruizinių laivų terminale. Numatoma, kad bendrai į jubiliejinę džiazo dainų šventę atvyks beveik 70 jaunimo chorų ir ansamblių iš skirtingų Lietuvos kampelių”, – sakė I. Grubliauskienė.

Taip pat tradiciškai „Jaunosios džiazo bangos” dalyviai scenoje pasirodys kartu su pasaulio ir Lietuvos džiazo bei „world” muzikos žvaigždėmis. Šiemet tai – JAV soulo ir džiazo muzikos atlikėjas Frank McComb, Vilius ir Violeta Tarasovai, Kristina Jatautaitė.

„Jaunoji džiazo banga” – gera muzika geriems žmonėms, dovanojama visos šalies jaunųjų atlikėjų!

Plazdenančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme. Šių metų festivalio programoje – „The Original Blues Brothers Band”, Nino Katamadze, Saskia Laroo, Frank McComb, Sharrie Williams, Klaipėdos džiazo orkestras, džiazo orkestrai „Loen” ir „Big Band.

XXI Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu Lietuvos uostamiestis taps ir tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos „Baltic Tall Ships Regatta 2015″ (birželio 5-8 d.) starto uostu. Iš viso pirmąjį vasaros savaitgalį Klaipėdoje laukiama daugiau nei 20 įspūdingų laivų, pusė kurių – didieji, A ir B klasėms priskiriami burlaiviai. Tarp jų ir pats didžiausias Lenkijos burlaivis – 108 m ilgio „Dar Młodzieży”. Lietuvai šių metų regatoje atstovaus trys laivai – jachta „Lietuva”, škuna „Brabander”, ir Visagino buriuotojų klubui atstovaujanti jachta „Tineke”.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – birželio 5–7 d. Kruizinių laivų terminale.

Leave a Reply