Klaipėdoje – „Džiazo žvaigždės” apdovanojimas

Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatoriai pradeda naują tradiciją – nuo šiol kasmet labiausiai nusipelniusiems uostamiesčio džiazo muzikos propaguotojams bus įteikiamas „Džiazo žvaigždės” apdovanojimas. Pirmoji „Džiazo žvaigždė” šiemet bus įteikta balandžio 30 d. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre uostamiesčiui minint Tarptautinę džiazo dieną.

dziazo_zvaigzde

„Įsteigtas „Džiazo žvaigždės” apdovanojimas bus skiriamas už džiazo muzikos propagavimą ir puoselėjimą, už aukštus kūrybinius pasiekimus bei viso gyvenimo nuopelnus, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė. – Neabejotina, kad Klaipėda yra ir džiazo muzikos uostas, turintis ilgametes džiazo muzikos puoselėjimo tradicijas. Tad tikimės, kad „Džiazo žvaigždės” apdovanojimas dar labiau paskatins jaunuosius uostamiesčio muzikos atlikėjus siekti daug didesnių kūrybinių aukštumų.”

I. Grubliauskienės teigimu, specialiai „Džiazo žvaigždės” apdovanojimams kartu su Klaipėdos menininkais Ryčiu Zenkevičiumi bei Gorge Bergman jau sukurta ir unikali skulptūrėlė.

 

Apie Tarptautinę džiazo dieną

Balandžio 30 d., pasauliui minint Tarptautinę džiazo dieną, jau tradiciškai džiazo muzikos garsai užlies ir Klaipėdą. Šiemet džiazo dienos uostamiestyje būsią dar siautulingesnės ir įsimintinesnės nei ankstesniais metais. Džiazo muzika suskambs beveik dešimtyje miesto barų ir restoranų, o pagrindiniu tos dienos „desertu” taps specialiai Tarptautinei džiazo dienai atgimsianti ir vienintelį pasirodymą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro fojė surengsianti legendinė uostamiesčio džiazo grupė „Doudi Jazz Band”.

Tarptautinė džiazo diena, globojama UNESCO, visame pasaulyje minima balandžio 30 d. Šia diena siekiama ne tik skatinti kultūrų tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją, lyčių lygybę, bet ir informuoti visuomenę apie džiazo muzikos vaidmenį skleidžiant ir puoselėjant visuotines vertybes. Praėjusiais metais Tarptautinė džiazo diena iš viso minėta beveik 200 pasaulio šalių.

Daugiau informacijos apie Tarptautinę džiazo dieną Klaipėdoje rasite čia.

Leave a Reply