Džiazo festivalyje – trimito virtuozė Saskia Laroo

Nenumaldomai artėjantis jau 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis didžiuodamasis pristato dar vieną išskirtinę atlikėją – trimito virtuozę iš Olandijos Saskia Laroo, birželio pradžioje festivalio publiką paskandinsiančią skirtingų muzikos stilių kokteilio garsuose.

Saskia_Laroo2

Ruediger Schestag nuotr.

„Itin dažnai S. Laroo apibūdinama kaip muzikantė, kuri ne plaukia pasroviui, o kuria savitą muzikos stilių, vadinamą naujuoju džiazu ir svinguojančia kūno muzika. Hiphopas, džiazas, salsa, repas, fankas, regis – visi šie muzikos stiliai tiesiog tobulai persipina olandės ir jai pritariančių muzikantų nesibaigiančiose improvizacijose. Tad neabejotinai abejingo ji nepaliks nė vieno šiųmetinio festivalio žiūrovo”, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Beje, dėl savo unikalių improvizacijų, išgalvotų melodinių linijų, grojimo manieros S. Laroo yra dažnai lyginama su legendiniu džiazo atlikėju ir džiazo pasaulio korifėjumi Milesu Davesu bei yra tituluojama “ponia Miles Davis”.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje S. Laroo pasirodys kartu su savo grupe: Warren Byrd (JAV, klavišiniai), repo muzikos atlikėjai MC Phantom (Gana, vokalas) ir MC Complex (Surinamas, vokalas), Gideon Hamburger (Olandija, gitara), Maarten Bakker (Olandija, bosiniai), Willem Smid (Olandija, būgnai), Pape Amadou Seck (Senegalas, perkusija, vokalas).

Daugiau apie Saskia Laroo

Su savo grupėmis arba kaip kviestinė solistė šiandien S. Laroo koncertuoja visame pasaulyje. Nors ši trimito virtuozė pirmąsyk trimitą į rankas paėmė dar būdama aštuonerių, rimtai muzika susidomėjo tik studijų metais, kai viename iš Amsterdamo universitetų studijavo matematiką bei po truputį atrado miesto muzikinį gyvenimą: koncertus, jam sessions, meistriškumo pamokas ir kt. Devyniolikos ji metė matematiką ir įstojo į muzikos mokyklą bei pradėjo aktyviai koncertuoti. Saskia Laroo groja trimitu, išilgine fleita, kornetu, gitara ir violončele, fortepijonu ir elektriniais vargonais.

Plazdenančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme. Šių metų festivalio programoje – „The Original Blues Brothers Band”, Saskia Laroo, Frank McComb, Sharrie Williams ir kitos pasaulinio lygio džiazo žvaigždės.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – birželio 5–7 d. Kruizinių laivų terminale.

XXI Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu Lietuvos uostamiestis taps ir tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos „Baltic Tall Ships Regatta 2015″ (birželio 5–8 d.) starto uostu. Iš viso pirmąjį vasaros savaitgalį Klaipėdoje laukiama daugiau nei 20 įspūdingų laivų, pusė kurių – didieji, A ir B klasėms priskiriami burlaiviai. Tarp jų ir pats didžiausias Lenkijos burlaivis – 108 m. ilgio „Dar Młodzieży”. Lietuvai šių metų regatoje atstovaus trys laivai – jachta „Lietuva”, škuna „Brabander” ir Visagino buriuotojų klubui atstovaujanti jachta „Tineke”.

Leave a Reply