Džiazo festivalyje savo balsu kerės Nina

Pirmąjį birželio savaitgalį Lietuvos uostamiestį sudrebinsiantis XXIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato dar vieną išskirtinį šiųmetinio festivalio svečią – tikros bliuzo divos balso savininkę Niną Attal.

Nina_Attal

Nina Attal. Organizatorių archyvo nuotr.

„Nina Attal – tai charizmatiškoji džiazo atlikėja ir gitaristė iš Prancūzijos, kuriai nėra ribų. Nei ant scenos, nei garso įrašų studijoje, nei kasdieniame gyvenime. Jai tik 25-eri, tačiau jos biografijoje jau daugiau nei 500 koncertų ir pasirodymų. Beje, jos muzikinę karjerą paženklino ir grojimas kartu su pasaulinį populiarumą pelniusiomis muzikos žvaigždėmis iš Prancūzijos „Electro Deluxe Big Band”, praėjusiais metais nepalikusiomis abejingų ir Klaipėdos festivalio žiūrovų”, – sako Inga Grubliauskienė, Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė.

Prancūzė Nina Attal savo profesionalią muzikinę karjerą pradėjo dar paauglystėje. Būdama tikros bliuzo divos balso savininke, pradžioje ji savo muzikinę karjerą siejo būtent su klasikiniu bliuzu. Tačiau neilgai trukus atrado sau naują muzikinį kelią ir tapo tikra „pasiutusia funkstesr’e”.  Neabejotina, kad šio posūkio muzikinėje karjeroje jai būta sėkmingo. Mat būdama dar tik 17-os Nina jau galėjo pasigirti pelnytais apdovanojimais prestižiniuose Prancūzijoje konkursuose ir pirmuoju savo pasirodymu Monrealio džiazo festivalyje. Dar po kelerių metų Nina išleido ir didžiulį populiarumą Prancūzijoje pelniusį savo pirmąjį albumą bei subūrė savo muzikantų grupę, būtent su kuria prancūzė pasirodys ir Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje.

Išskirtina, kad šiandien Nina gali pasigirti daugiau nei 1,5 mln. savo vaizdo įrašų peržiūrų ir daugiau nei 500 koncertų bei pasirodymų visame pasaulyje.

Plazdenančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta:

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

XXIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis, kaip ir dera prie jūros gimusiam bei augusiam festivaliui, ir vėl bus pagardintas plazdenančių burių prieskoniu. Mat pirmąjį šių metų birželio savaitgalį Lietuvos uostamiestis taps ne tik džiazo, bet ir burlaivių regatos „Baltic Sail” uostu.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika, geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – birželio 1–3 dienomis Klaipėdos kruizinių laivų terminale.

Daugiau informacijos: www.jazz.lt

Leave a Reply