Džiazo festivalyje – galingas sprogstamasis muzikinis mišinys

Nenumaldomai artėjantis jau 23-iasis Klaipėdos pilies džiazo festivalis didžiuodamasis pristato dar vieną unikalų projektą, o tiksliau – galingą sprogstamąjį muzikinį mišinį. Mat kitaip pavadinti muzikantų iš JAV – būgnininko, perkusininko Vern Spevak ir trimito virtuozo David Katz – bei Klaipėdos džiazo orkestro jungtinį pasirodymą festivalio scenoje paprasčiausiai yra neįmanoma.

Vern_Spevak_Michael_Barton_foto1

Vern Spevak. Michael Barton nuotr.

„Klaipėdos pilies džiazo festivalis visada garsėjo savo neįprastais ir unikaliais projektais, sukurtais specialiai uostamiesčiui. Šįkart savo ištikimus žiūrovus pakviesime įvertinti jungtinį išskirtinio, vienas kitą papildančio muzikantų dueto iš JAV ir geriausius Vakarų Lietuvos muzikantus suvienijusio džiazo orkestro pasirodymą. Ar jiems kartu pavyks pavergti šių metų festivalio publiką? Drąsiai sakau, kad daugiau nei taip”, – teigia Inga Grubliauskienė, Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė.

Vern Spevak – tai su elitiniais Čikagos džiazo muzikantais koncertuojančios grupės „Vern Spevak Big Band” lyderis ir būgnininkas, perkusininkų mokyklos „Spevak Percussion Concepts” studijų vadovas bei kasmetinio ir švietimo profesionalų liaupsinamo mokyklinio muzikinio renginio „Drum show” pradininkas. Išties, tai visoje JAV ir už jos ribų žinomas perkusininkas, pelnęs publikos pripažinimą ir ne vieną apdovanojimą.

David_Katz

David Katz. Organizatorių archyvo nuotr.

Dar ketvirtoje klasėje groti pradėjęs David Katz kritikų ir gerbėjų vadinamas tikra Čikagos džiazo ikona. Louie Bellson, Dizzy Gillespie, Marvin Stamm, Peggy Lee, Linda Carter, Bob Hope – tai tik maža dalis muzikos pasaulio žvaigždžių, su kuriomis D. Katz buvo pakviestas kartu pasirodyti scenoje ne tik JAV, bet ir už jos ribų. O jo trimitu atliekamas melodijas ne kartą to net nežinodami girdėjome ir mes pasaulinių prekinių ženklų reklamose.

Vienus geriausių, išraiškingiausių ir aktyviausių Vakarų Lietuvos džiazo muzikantų suvienijęs Klaipėdos džiazo orkestras jau gerai žinomas daugeliui uostamiesčio džiazo gerbėjų. Juk Klaipėda neįsivaizduojama be džiazo muzikos jau ne vieną dešimtmetį, o džiazas jau tapo simbolišku kamienu uostamiesčio kultūroje. Tad ir Klaipėdos džiazo orkestro misija aiški – kad Klaipėdos muzikinė kultūra įgautų dar ryškesnį džiazo atspalvį.

Plazdenančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta:

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme. Šių metų festivalio programoje – Till Bronner septet, Nina Attal, Janno Trump & Trump Conception, Dublino gospelo choras ir dar daug kitų pasaulinio lygio džiazo žvaigždžių.

XXIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis, kaip ir dera prie jūros gimusiam bei augusiam festivaliui, ir vėl bus pagardintas plazdenančių burių prieskoniu. Mat pirmąjį šių metų birželio savaitgalį Lietuvos uostamiestis taps ne tik džiazo, bet ir burlaivių regatos „Baltic Sail” uostu.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – birželio 1–3 dienomis Klaipėdos kruizinių laivų terminale.

Daugiau informacijos: www.jazz.lt

Leave a Reply