Džiazo festivalio širdis tirpdys Till Bronner

Gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – šiuo šūkiu vedamas jau 23-iasis Klaipėdos pilies džiazo festivalis birželio pirmąjį savaitgalį tradiciškai pakvies ne tik pasiausti skambant garsiausiems pasaulio džiazo ritmams, bet ir pasinerti į ramybės bei romantikos sūkurį. Ši užduotis šiemet patikėta Till Bronner septetui, vienam iš ryškiausių 23-iojo festivalio programos karūnos brangakmenių.

Till_Broner

Till Bronner. Organizatorių archyvo nuotr.

„Till Bronner nesistengia būti į nieką panašus, jis tiesiog – unikalus ir nepakartojamas. Tai įrodo ne tik jo gebėjimas elegantiškai ir subtiliai balansuoti tarp grojimo trimitu ir dainavimo, bet ir jo išskirtinis talentas pasirodymo metu sukurti nepakartojamą, saulėtą ir šviesią atmosferą. Tad jau dabar įsivaizduoju, kaip leidžiantis saulei ir festivalio scenoje skambant Till Bronner atliekamoms melodijoms, meilė tiesiog sklandys ore”, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

Till Bronner – vienas žinomiausių Vokietijos džiazo muzikantų. Trimitininkas, dainininkas, kompozitorius, aranžuotojas ir prodiuseris 2009-aisiais buvo nominuotas „Grammy” apdovanojimui „Geriausio instrumentinio džiazo solo” kategorijoje, o prieš metus, Tarptautinės džiazo dienos proga, buvo pakviestas pasirodyti Baltuosiuose rūmuose. Till Broner taip pat yra ir UNESCO globojamos Tarptautinės džiazo dienos ambasadorių – žymiausių pasaulio džiazo muzikantų – sąraše.

Berlyne gyvenantis trimitininkas pirmosios šlovės kaip solistas sulaukė būdamas populiarios Berlyno džiazo grupės „RIAS Big Band” sudėtyje, o visai netrukus, 1994-aisiais, padedamas legendinio bosisto Ray Brown ir būgnininko Jeff Hamiltonk, išleido pirmąjį savo albumą „Generations of Jazz”. Tai buvo tikra sensacija to meto Vokietijos džiazo muzikoje.

Ne mažesnio susidomėjimo sulaukė paskutinysis, 2016-aisiais trimito virtuozo ir vokalisto išleistas albumas „The Good Life”. Tai tarsi iššūkis, kuriame Till Bronner, pasinaudodamas išbandytais ir patikrintais džiazo standartais, lengvai besimėgaudamas pasakoja visai naują ir originalią istoriją su netikėtais muzikiniais posūkiais. Dauguma kritikų stebisi muzikanto sugebėjimu išlikti ištikimu sau ir be abejonės sutiktų, kad savitasis Till Bronner privalo būti įtrauktas į džiazo istorijos metraščių puslapius.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje Till Bronner pasirodys kartu su savo 6 muzikantų grupe.

Plazdenančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta:

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

Šių metų festivalio programoje – Nina Attal, Janno Trump & Trump Conception, Dublino gospelo choras ir dar daug kitų pasaulinio lygio džiazo žvaigždžių.

XXIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis, kaip ir dera prie jūros gimusiam bei augusiam festivaliui, ir vėl bus pagardintas plazdenančių burių prieskoniu. Mat pirmąjį šių metų birželio savaitgalį Lietuvos uostamiestis taps ne tik džiazo, bet ir burlaivių regatos „Baltic Sail” uostu.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – birželio 1–3 dienomis Klaipėdos Kruizinių laivų terminale.

Daugiau informacijos: www.jazz.lt

Leave a Reply